понеділок, 10 вересня, 2018, 14:41 Світ
Ілля Пономарьов: Персональні санкції щодо російської еліти є найдієвішими у боротьбі з РФ
ZIK

Останні санкції Великої Британії проти Росії є найправильнішими, адже вони поширюються на тих осіб, які керують і грабують свою країну. Саме економічні та соціальні інтереси прямо вплинуть на місцеві еліти та їх можливість виїжджати на Захід, що є надто важливим для них.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив депутат Держдуми Росії у 2007-2016 рр. Ілля Пономарьов.

«Я взагалі проти санкцій щодо країни з емоційної, етичної та раціональної точки зору, адже вони карають цілий народ. Тому це призводить до того, що люди об’єднується навколо свого «вождя», – сказав Пономарьов.

За його словами, абсолютна більшість росіян вважають, що вони не можуть впливати на політику країни і тому не розуміють, за що потрапляють під удар.  

«Люди вважають, що санкціями їм дають зрозуміти, хто друг, а хто ворог і через це вони ще сильніше починають підтримувати Кремль», – наголосив він.

Що ж ж до санкцій, які застосовують до російської еліти, на його думку, то такі якраз і є справедливим. Тому що саме еліта керує і грабує країну, а згодом вивозить капітали на Захід.

«Російські еліти в кінцевому результаті планують зі своїми сім’ями жити саме на Заході. Тому у цю ціль якраз можна «бити», бо це може також прямо вплинути на Путіна. Питання лише у співвідношенні загроз для самого Путіна та Росії від Заходу», – зазначив Пономарьов.

На його думку, загроза від Заходу зараз стає небезпечнішою, адже після індивідуальної хвилі санкцій Путін полетів до Меркель на розмову, щоб домовитись про послаблення тиску.

«Те, що зараз лежить на столі у європейських лідерів, є багатосторонньою комбінацією. Наприклад, Росії дають збудувати «Північний потік-2», а вона дає можливість будувати Транскаспійський газопровід, який з’єднує Туркменістан, Азербайджан і Туреччину. Також, якщо дає згоду на введення миротворців на всю територію східної України, американці не накладуть санкції. Тому я думаю, що Путін зараз намагається розіграти саме таку схему, але мабуть, це буде надто складним для реалізації, тому що у кожної зі сторін є ще двосторонні протиріччя між собою. Що, власне, і є прямим результатом оголошення можливої нової хвилі санкцій», – вважає російський експерт.

Якщо ж загалом говорити про санкції щодо Росії, то вони не є чисто економічні. Адже  обмеження на торгівлю, на поставки того чи іншого обладнання є важливими, але вони впливають не на сьогодення, а на майбутнє.

«Путін діє за принципом «після нас, хоч потоп». Адже у нього набагато більше часу, аніж у західних лідерів. Йому ж не потрібно переобиратись, бо він буде себе перепризначати стільки, скільки буде вважати за потрібне. Тому те, що розглядається зараз пакет санкцій, який  впливатиме конкретно на верхівку та на їх персональні, економічні та соціальні інтереси, є серйозною історією. Саме це і починає розхитувати ситуацію», – наголосив Пономарьов.

Нагадаємо, через причетність Кремля до отруєння Скрипалів Європа готує нові санкції. Британський прем'єр-міністр Тереза Мей провела прямий зв'язок між смертю громадянки Великої Британії, отруєнням ще трьох осіб та російським керівництвом.