Новини » Події 9 вересня, 2018, 3:44
Гримчак: Росія жодного разу не просила відновити водопостачання Криму
ZIK

Країна-агресор жодного разу не просила офіційний Київ відновити постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак - повідомляє Еспресо.

«Можу сказати офіційно. Перше, Російська Федерація, як країна-окупант в Криму, як країна-агресор, не зверталася до України офіційно з питань подання води. Друге, якщо є таке бажання, то спочатку треба звернутися до України і визнати факт окупації Криму. Без цього, взагалі, нема про що розмовляти», – пояснив політик.

Лише після виконання Москвою цих двох умов, наголосив він, можна розмірковувати «скільки їм буде коштувати ця вода».

При цьому відповідальність за екологічне лихо в Армянську, а також за повне винищення зеленого трав’яного покрову у Степовому Криму та інші техногенні катастрофи несе виключно Кремль, додав Гримчак.

Зауважимо, що після кислотних випарів на заводі «Кримський титан» Дмитра Фірташа російські пропагандисти почали звинувачувати українську сторону у тому, що сталося. Мовляв, саме через відсутність води, яку не подають з материкової України, й пересох резервуар з небезпечними хімічними речовинами.

Окрім того, відновлення водопостачання до Криму є нібито однією з умов припинення росіянами штучної блокади Азовського моря.