Новини » Світ 9 вересня, 2018, 12:27
Експерт розповів, як «церковна війна» позначиться на Кремлі

Президент Російської Федерації Володимир Путін був розлючений через «церковний наступ» Києва

Про це розповів журналіст Павло Шуклінов, – повідомляє politeka.

«Недовіра і ненависть політиків (Путіна і Порошенко) – на піку. Останній приклад – тема автокефалії для української церкви. Українські дипломати стверджують: стрімка «релігійна атака» Києва розлютила Путіна. Пару місяців назад він зібрав екстрену зустріч «православних чекістів», щоб обговорити, як так вийшло, що Україна зробила хід, про який в Москві дізналися в останню чергу – коли вже було пізно робити відповідні кроки», – зазначив він.

Доказом цього, стверджує журналіст, є вимушена поїздка патріарха Кирила в Константинополь.

«Поїздка Кирила в Константинополь була вимушеною. Він говорив Путіну, що це принизить РПЦ, яка позиціонує себе більш впливовою і могутньою, а буде змушена виступити в ролі прохача. Але Путін наполіг, і Кирило поїхав», – підкреслив він.

Додамо: російська православна церква більше не зможе бути церквою-імперією після того, як втратить Україну.

Про це розповів прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, близько 40% світової мережі РПЦ перебуває в Україні. І втративши все це в разі надання українській церкві Томосу, російська втратить і свій статус.

«Зараз близько 40% світової мережі РПЦ перебуває в Україні. Очевидно, що російська церква буде до кінця прагнути зберегти хоч щось, але без цих 40% вона вже не буде церквою-імперією, вона буде просто однією з великих церков. Українська церква з часом буде за масштабом дорівнювати РПЦ, а може і трохи більше, ніж російська церква», – сказав архієпископ Євстратій.

Коли рішення буде прийнято, на цій підставі буде скликаний собор українських ієрархів. У присутності спеціального представника Вселенського патріарха буде обраний предстоятеля єдиної церкви. Вже після цього предстоятель єдиної церкви отримає Томос як документ.

«Швидше за все, отримання Томосу буде в Україні. Або Патріарх Вселенський особисто або через свого уповноваженого представника передасть цей Томос і він буде урочисто проголошено. Я думаю, що це буде в Софії Київській», – додав архієпископ.

Як повідомлялось раніше, Філарет переконаний, що Томос українській церкві буде надано вже в цьому році.