субота, 8 вересня, 2018, 18:39 Політика
В ЄС розкритикували анонсовані бойовиками «вибори» ватажків «Л/ДНР»
Фото: АР

Європейський Союз вважає, що оголошення так званих «виборів» на території ОРДЛО суперечить мінським домовленостям.

Про це йдеться у заяві речниці ЄС Майї Косьянчич, передає Українська правда.

У тексті заяви Косьянчич підкреслює, що Європейський Союз повністю підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

У ЄС наголошують, що реалізація мінських угод всіма сторонами є ключем до досягнення стійкого мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

«У цьому контексті оголошення про те, що так звані «вибори» відбудуться у так званій «Луганській Народній Республіці» та «Донецькій Народній Республіці» 11 листопада 2018 року, суперечить духу та букві мінських угод, які мають конкретні положення щодо організації місцевих виборів у цьому регіоні», - заявили в Євросоюзі.

Там закликали уникати будь-яких кроків, які перешкоджатимуть реалізації мінських угод.

«Ми сподіваємось, що в цьому відношенні Росія, зокрема, повністю використає свій вплив на сепаратистів», - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей призначили «вибори» своїх ватажків і «депутатів» на 11 листопада.

МЗС України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію у зв’язку з наміром окупаційної адміністрації РФ провести «позачергові вибори» на Донбасі.