Новини » Київ 7 вересня, 2018, 21:46
У Києві ще визначаються, яку саме вулицю перейменують на честь друга України сенатора Маккейна
ZIK

Сенатор Маккейн був відданим захисником демократії. Виступав проти агресії Кремля в Україні. Аби продемонструвати свою підтримку під час Революції Гідності, попри застереження Держдепу США, у 2013-му приїздив до Києва.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Втім, заслуги сенатора перед Україною досі не оцінили, стверджує активіст Дмитро Рибаков. Він зареєстрував петицію – пропонує назвати одну з вулиць на честь Джона Маккейна.

«Це може стати мотивацією для наших ветеранів не полишати політику, прийти в громадський сектор, змінювати місто, змінювати політику новими цінностями, які вони відстоювали на лінії вогню», – запевнив автор петиції Дмитро Рибаков.

Днями Президент запропонував перейменувати вулицю радянського розвідника Івана Кудрі на честь американського політика. Тільки от мешканці не в захваті.

«Невже він такий великий друг України? Як на мене, і більші друзі є. Є прекрасні письменники – і нинішні, і попередніх років», – каже киянка Тамара.

«Чому потрібно знищити, викреслити це ім’я із пам’яті наших молодих людей? Ми категорично проти», – наголосила киянка Тетяна.

В Інституті національної пам’яті пояснюють: уже з півроку обговорюють перейменування вулиці Івана Кудрі на іншого політичного діяча Дмитра Донцова. Натомість готові назвати Саратовську, що поблизу посольства США, іменем Джона Маккейна.

«Доволі символічно перейменувати саме цей топонім, який є імперським магнітом, який з’явився у цілій низці таких найменувань – Саратовська, Алматинська тощо», – пояснює начальник відділу нацзбереження Інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Додає: назвати одну з вулиць на честь американського сенатора – це мінімум, що може зробити українська влада. До того ж, у США є меморіали видатним українцям і пам’ятним датам.

«Це і пам’ятник Тарасу Шевченку у Вашингтоні, і нещодавно відкритий доволі поважний меморіал жертвам голодомору», – перераховує Павло Подобєд.

В Україні ж і далі називають вулиці іменами іноземних діячів. Торік столичну Тверську перейменували на честь польського діяча Єжи Ґедройця. Так само у Львові є вулиця, названа іменем президента Чеченської Республіки Джохара Дудаєва.

Як повідомлялося, 25 серпня помер друг України американський сенатор Джон Маккейн. Він залишив останнє послання Володимиру Путіну та Дональду Трампу – попросив у заповіті, аби вони не були присутніми на прощальній церемонії.

Натомість він запросив Президента України Петра Порошенка. Сам український президент під час церемонії прощання назвав сенатора Героєм України.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»