Новини » Політика 7 вересня, 2018, 12:39
Цибулько: Заслуга Гриценка – ліквідація в армії онуч і перехід на шкарпетки

У Вакарчука як кандидата у президенти є одна проблема – його похід у Верховну Раду та вихід з неї. Навіть те, що він склав з себе повноваження, викликає повагу. Але люди очікували від нього боротьби, а в результаті не побачили цього.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK зазначив політолог Володимир Цибулько.

Коментуючи запит суспільства на нові обличчя у політиці, він запитав: хто ж відведе свою дружину до гінеколога, який не мав жодного дня практики?

«Так, але ви точно не поведе її до гінеколога, який до того вбив багато жінок або чимось їх інфікував», – заперечив народний депутат Мустафа Найєм.

«Питання в тому, що політика – це професійна справа. Але, наприклад, феномен Вакарчука полягає в тому, що після Майдану з’явилося ціле покоління, яке хоче бути представленим у політиці. Та «ЄвроОптимісти» особистісною поведінкою «обламали» це покоління», – пояснює Володимир Цибулько.

Проте, підкреслив він, це покоління готове декларувати, і цінності, які воно артикулює, дуже часто співпадає з делікатною європейською політикою, яку пробує грати Вакарчук.

«Він, по суті, є лідером запиту на інше покоління. До речі, це покоління дуже добре проявило себе на місцевих виборах. Ви не повірите, але визначальну роль у виборах до об’єднаних територіальних громад зіграли тридцятирічні», – зазначив політолог.

Він переконаний, що стара політика «вперлась рогами» і не дає можливості просуватись молодим політикам, оскільки через ОТГ починає «просочуватись» багато цікавої молоді.

«У Вакарчука є проблема – його захід у Верховну Раду 4 скликання та вихід з неї. Тобто він навіть не втримався. Він зайшов на ринг з тенісною ракеткою, не зрозумів, куди прийшов, походив і пішов. Навіть те, що він склав повноваження, викликає повагу», – заявив фахівець.

Проте, підкреслив експерт, те, що суспільство чекало від Вакарчука боротьби, але не побачило її, сьогодні є його тягарем.

«До речі, як і тягар Анатолія Гриценка. Він не був найкращим міністром оборони. Якби не було війни, він міг би розказувати, яким він був міністром. Але зараз він є колишнім міністром оборони і активним політиком, який не включився в активну оборону України», – каже Цибулько.

У свою чергу Єгор Фірсов порадив подивитись результати виборів 2014 року серед українського військового міжнародного контингенту. Мовляв, серед військових саме Анатолій Гриценко отримав найбільшу підтримку.

 «Професійні військові, які були закордоном, там за нього проголосували. Це найвищий показник того, яким міністром оборони він був», – наголосив екс-нардеп.

«Його велика заслуга – це ліквідація онуч і перехід на шкарпетки. Це дуже символічний жест», – відповів Володимир Цибулько.

Нагадаємо, народний депутат Мустафа Найєм висловив думку, що Анатолій Гриценко зможе по-справжньому включитись у виборчу гонку лише у випадку свого об’єднання з Андрієм Садовим.