четвер, 6 вересня, 2018, 10:39 блоги Економіка
Плюси і мінуси відпочинку в Україні. Коблево

Уже п’ятий рік відпочиваю в Україні. Щойно приїхав з Коблево на Миколаївщині. Думаю, незабаром це буде доволі причесаний курорт.

Серед позитивів – хороше поєднання соснового лісу і моря (сосни удвічі нижчі, ніж на Київщині, метрів по 8-10 максимум, через сильні вітри вище не ростуть), дуже тепле море (пляж – це фактична мілина, хоча кілометри за три від берега плавають велетенські кораблі), легко добиратися (Одеська траса 70 км від Києва і 200 км від Одеси в чудовому стані), скрізь, де я був, дуже смачно готували, пісок на пляжі білий і досить чистий, хоча машина для просіювання піску була б дуже до речі.

Серед негативів – майже зовсім не розвинуто публічний простір, є пару вулиць, якими приємно ходити, і все. А також збереження серед нової готельної забудови чималих острівців совкових баз з «будиночками Наф-Нафа». Хтось їх колись прихватизував у хороших місцях біля моря і взагалі не заморочується, бо гроші капають. Але виглядає це дикувато.

Думаю, хороший місцевий податок на плиточку і на старі бази виправлять ситуацію. Але треба, щоб були законні права і сила ці податки накладати на бізнесменів. Бо громада становить всього лише 2,5 тис. людей, купили власники готелів по пару депутатів у сільраду, і нащо ті податки – і так добре.

І ще – через дуже тепле море повно медуз, в тому числі дохлих, знайома лікар розказала, що серед туристів, хто ковтає морську воду, багато отруєнь.

Але головне: поряд, в прямій досяжності – неймовірні природні пам’ятки – гирла Бугу і Дніпра, острови, коси і чудові заповідники для фотосафарі. Це справді те, чого немає в Європі. Раніше все це було відсунуто Кримом, а скоро, сподіваюся, розцвіте.

Коблево. Фото автора
Коблево. Фото автора
Коблево. Фото автора
Коблево. Фото автора
Коблево. Фото автора
Коблево. Фото автора