середа, 5 вересня, 2018, 14:58 Регіони
На Рівненщині за бюджетні гроші надрукують 20 книг місцевих авторів

Фінансову підтримку з обласного бюджету Рівненщини матимуть 20 друкованих видань. Таке рішення ухвалили члени ради з питань видавничої справи під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

Загалом на розгляд комісії місцеві видавці подали 27 книг із пропозиціями друку понад півмільйона гривень. Проте, зважаючи на обмежені фінанси, що виділені з обласного бюджету, а це близько 200 тисяч, члени експертної ради обрали найкращі з них.

«Основну увагу комісія звертала на ті видання, котрих недостатньо на Рівненщині, а також на ті, що мають суспільну вагу. Це, зокрема, дитячі видання. На сьогодні саме цей сегмент малозаповнений, водночас інтерес до україномовних дитячих книг величезний», – цитує Світлану Богатирчук-Кривко прес-служба Рівненської ОДА.

Голоси членів координаційної ради отримали п’ять видань для дітей: «Кольорові равлики» Олени Медведєвої, «Оберемок віршів і казок від рівненських письменників» упорядника Неоніли Диб’як, «Слова-зоряниці» Олексія Городнього та дві книги Тамари Бацмай «Їжачок-хитрячок» і «Моя Україна».

Найбільшу підтримку комісії одержали художні книги Ірини Баковецької-Рачковської «Пластилін» та гумориста Юрія Берези «Що кому».

Серед історичних видань друкуватимуть трилогію «Заграва» Петра Вороб’я, «Ремель. Уроки історії» (упорядник Роман Горак), «Іван Мазепа. Писання» (упорядник Михайло Борейко).

Після друку книг тираж кожного видання планують безкоштовно передати для розповсюдження серед бібліотек Рівненської області.