Новини » Події 3 вересня, 2018, 17:57
Омбудсмен РФ запевняє, що загрози життю Сенцова немає

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявляє, що незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов не приймає їжу, але отримує живильні суміші, і загроз його життю немає.

«Голодування він (Сенцов, – ред.) офіційно оголосив і справді їжу не вживає, але він погодився на прийняття поживних сумішей. Дуже важливо, що його підтримують з дотриманням всіх норм і правил, і його життю сьогодні немає загроз. Ми весь час, щодня отримуємо від лікарів необхідну інформацію», – сказала Москалькова, передає «Укрінформ».

Вона також заявила, що «зустрічалася з ним, проводила відеоконференцзв’язок», але не уточнила, про яку дату йдеться.

У зв’язку з обмеженим прийняттям поживних сумішей омбудсмен засумнівалася, чи відбувається голодуванням: «Нещодавно було 100 днів голодування, хотілося б теж поставити питання: як це можливо – 100 днів голодування? Чи голодування це?».

Як повідомлялося, відомі українці закликають підписати петицію на підтримку Сенцова.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Тим часом акції на підтримку Олега Сенцова відбуваються в багатьох містах України і світу.

Російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня.

Сам же режисер заявив, що не проситиме до Путіна про помилування.

Водночас з таким проханням звернулася його матір, однак у Кремлі дали зрозуміти, що випускати Сенцова не збираються.

Росія повинна звільнити Сенцова перш, ніж на її руках буде ще одна смерть, заявили у Держдепі США.

Європейська кіноакадемія закликала оголосити 14 серпня (три місяці від початку його голодування) Днем Олега Сенцова.

21 серпня виповнилося 100 днів з початку безстрокового голодування українського режисера. За цей час

42-річний Сенцов втратив у вазі близько 30 кг. На тлі голодування у нього загострилося хронічне захворювання серця і з’явилися проблеми з печінкою, нирками, почалася анемія, оніміння кінцівок, пульс знизився до 40 ударів на хвилину.

ООН закликала Росію негайно звільнити Олега Сенцова.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму, затриманий ФСБ Росії за підозрою в терористичні діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Читайте більше новин на тему: Олег Сенцов.