четвер, 30 серпня, 2018, 20:55 Економіка
Роман Безсмертний заявив про процвітання «дикого капіталізму» на ринку землі
ZIK

У сфері обігу земель існує такий собі «дикий капіталізм». Протистояти цьому можна введенням цивілізованого ринку землі.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK розповів український політик і дипломат Роман Безсмертний.

Гість програми, відповідаючи на питання ведучого, які найвідоміші оборудки із землею сьогодні є в Україні, зазначив, що найганебнішим і найнеприємнішим є те, що в реєстр включене право оренди як право на заставу.

«Ця річ є дуже небезпечною. Тобто ви укладаєте довгострокову оренду, але насправді за цю безцінь ви продаєте свою землю. Це право виникло абсолютно штучно. У Земельному кодексі воно стосувалося лише окремих категорій земель, зокрема тих, які знаходяться під газопроводами та лініями електропередач. Але чомусь цей принцип застосували до сільськогосподарської землі. Це річ дуже небезпечна», – зазначив Роман Безсмертний і додав, що згодом це доведеться виправляти хірургічно.

Політик повідомив, що в 2017-му укладено й зареєстровано більше 11 000 договорів щодо дострокової оренди землі.  

«Більше того, ми бачили, як великі орендарі землі готувалися до прийняття ринку. Великі холдинги розсипалися на маленькі структури, які через договори оренди запустили ці механізми. Тобто у сфері обігу земель існує такий собі «дикий капіталізм». Протистояти цьому можна введенням цивілізованого ринку землі», – зазначив Безсмертний.

А от щодо оборудок із землею, коли на підставі довгострокової оренди землю використовують під будівництво, Безсмертний зауважив, що тут ситуація не є вкрай небезпечною.

«Адже тут існує об’єктивна річ, яка гальмує цей процес. Це можна роботи тільки тоді, коли земля введена у межі населеного пункту. От зараз розпочався процес над суміжними землями. Це дуже швидко буде вирішено, буде запроваджена система територіального устрою, яка швидко наведе порядок у питаннях, які пов’язані з процедурою складання реєстру земель», – додав Роман Безсмертний.

Нагадаємо, 22 серпня вступило в силу рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.