четвер, 30 серпня, 2018, 18:15 Економіка
Людмила Супрун – про те, чому західні партнери вимагають підвищення ціни на газ для населення
ZIK

Доволі тривалий час ціна на газ для населення та для підприємств в Україні була однаковою. Але ця ціна є нижчою, ніж в інших європейських країнах. Така ситуація створює конкурентні переваги для українських підприємств і спонукає західних партнерів їх ліквідовувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK пояснила колишній народний депутат України (III та IV скликань) Людмила Супрун.

Вона переконана, що заяви Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про те, що саме він «утримує ціну на газ для населення», ґрунтуються на тому, що в літні місяці українці споживають менше газу.

«Більше того, згідно з прогнозами, у вересні та жовтні різкого похолодання не передбачається. А що стосується самої ціни на газ… Весь час ми задаємо питання, чому нас змушують її піднімати? У нас же є власний газ, він же не дорогий. То чому ж примушують? І хто примушує?» – запитує екс-нардеп.

Вона підкреслила, що доволі тривалий час ціна на газ для населення та підприємств була однаковою. Але ця ціна, за рахунок того, що ми добуваємо власний газ і менше споживаємо імпортного, була нижчою, ніж в країнах Європи.

«Що ж відбувається? Два металургійні підприємства в Європі та Україні споживають однакову кількість газу. Але якщо європейське підприємство платитиме за газ 500 доларів, а наше – 300, то що буде з нашою продукцією? Конкурентні переваги», – зазначила Людмила Супрун.

За її словами, саме для того, аби ліквідувати ці конкурентні переваги в усіх секторах, українську ціну на газ намагаються довести до рівня ціни в інших країнах світу.

«Це означатиме, що певну частину таких конкурентних переваг Україна, безумовно, втрачатиме. Але при цьому вже нікого не цікавить, що населення України має набагато нижчий рівень доходів, що в нас скорочуються виробництва, що криза й війна на це дуже сильно впливають. Тому боротьба за конкурентні переваги чи проти них – це одна з причин, чому нас змушують піднімати ціну на газ», – пояснила експерт.

Але тоді не зрозуміло, чому українська влада, яка має відстоювати власні національні інтереси, сама прописує обов’язки таким чином, щоб потім МВФ та інші інстанції вимагали їх виконувати.

Нагадаємо, Кабінет міністрів передбачив основні сценарії розрахунку ціни на газ для населення.