Новини » Світ 30 серпня, 2018, 15:30
Експерт: Росія хоче продемонструвати всьому світу, що готова до війни
ZIK

Російські військові навчання «Схід-2018» – це також демонстрація і для України та Грузії. Адже спостерігачі помічають ешелони військової російської техніки на кордоні з Україною, зокрема, і в Південному військовому окрузі, де її не повинно бути.

Про це зазначив дослідник «Conflict Intelligence Team» Кирило Михайлов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Передусім, це демонстрація Росіє своєї сили перед країнами НАТО, зокрема, перед США. Адже найбільше Захід хвилює саме загострення на далекосхідному тихоокеанському театрі нової холодної війни, куди постійно втручається Росія. Тобто, йдеться про протистояння США і Північної Кореї, про конфлікт у Південно-Китайському морі. І у цій ситуації Росія намагається демонструвати, що вона є серйозним гравцем на міжнародній арені», – прокоментував Кирило Михайлов.

Він також зазначив, що демонстрація наддержави з боку Росії відбувається протягом останніх чотирьох років.

«Залучення до навчань 300 тисяч військовослужбовців покликане продемонструвати всім, що Росія готова до світової війни, продемонструвати російським громадянам, що ми живемо в облозі, а тому потрібно постійно проводити навчання, якщо раптом завтра війна. Але виникає питання, наскільки реально Росія готова до повномасштабної війни в умовах, коли навіть чинний мирний оборонний бюджет завдає значного удару по фінансовій системи РФ?», – зауважив Михайлов.

Експерт наголосив, що демонстрація такої сили також спрямована і на Україну та Грузію, оскільки спостерігачі помічають ешелони військової російської техніки на кордоні з Україною, зокрема, і в Південному війському окрузі, де її не має бути.

Як повідомлялося, військові навчання РФ «Схід-2018» стануть найбільшими із 1981 року. НАТО планує прийняти російське запрошення, щоб спостерігати за військовими навчаннями, які залучать 300 тисяч військових, 36 тисяч одиниць військової техніки і понад тисячу літальних апаратів.

Маневри пройдуть з 11 по 15 вересня на багатьох полігонах Центрального і Східного військових округів. У них також візьмуть участь повітряно-десантні війська, Тихоокеанський і Північний флоти.