Новини » Політика

Політолог пояснив небезпеку через ухвалення мовного закону до виборів

ZIK

Таку думку висловив політолог Олег Медведєв в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

«Після того, як Конституційний Суд скасував закон Ківалова-Колесніченка, країна має створити кодифікований закон про мови. Але незважаючи на те, що в Україні немає цілісного закону про мови, була ухвалена низка досить дієвих та ефективних законів, які позитивно вплинули на різні сфери щодо використання державної мови.

Передусім, це закон про квоти української мови на радіо, який призвів до ренесансу української музики. Ба більше, багато радіостанцій почали перевиконувати квоти, адже з’явилася велика пропозиція україномовного пісенного контенту. Так само поступово починає діяти і закон про квоти на телебаченні», – зауважив Олег Медведєв.

Політолог вважає, що зміни відбуваються доволі делікатно. І якщо раніше підтримка української мови викликала сильний супротив певних політичних сил і верств населення, то зараз російськомовна частина суспільства з розумінням ставиться до того, що за всі століття пригнічення держава має право вживати заходи для підтримки своєї мови.

«Зараз складається парадоксальна ситуація. Раніше політики намагалися самі розігрувати «мовну карту» під час виборів, але сьогодні на Президента вже чиниться дуже серйозний політичний тиск із боку різних верств громадськості, щоб він негайно стимулював ухвалення нового мовного закону», – зазначив Медведєв.

Утім, підкреслив політичний консультант, Президент має усвідомлювати, який це може справити вплив на виборчу кампанію. І якщо ухвалювати мовний закон зараз, за рік до парламентських виборів, то це може мобілізувати електорат «Опозиційного блоку» та партії Рабіновича-Медведчука.

«З одного боку, цей закон може додати політичних дивідендів Порошенку, а з іншого – мобілізує проросійський електорат. Відтак ціною ухвалення мовного закону виникнуть додаткові відсотки і посилення присутності в українському політикумі «Опозиційного блоку» та йому подібних. Тому я вважаю, що новий мовний закон потрібно, безумовно, ухвалити, але тільки у 2020 році, коли пройдуть і президентські, і парламентські, і місцеві вибори», – підсумував Олег Медведєв.

Як повідомлялося, після визнання неконституційним мовного закону Ківалова-Колесніченка загроза відтворення його змісту в новій формі не зникла.

 

програми телеканалу ZIK

інші програми keyboard_arrow_down

Телеканал ZIK

Олена Бондаренко | Ток-шоу "15" | 21.10.20
Другого туру не буде? Бюджет-2021. Коронавірус атакує Україну | Деталі дня | 21.10.20
"Слуги" їдуть на Схід. Виступ Зеленського у ВР. Де посадки? Прогнози МОЗ | Ток-шоу "19" | 20.10.20
Приватизація. Промова Зеленського. Коронавірус не відступає | Деталі дня | 20.10.20
Звернення Зеленського у Раді. Місцеві вибори-2020. Демографічна криза | Ток-шоу "17" | 20.10.20

новини

більше новин