Новини » Світ 23 серпня, 2018, 12:23
Політексперт: Кремль уже не може покривати збитки російських бізнесменів, нанесені санкціями США
ZIK

Коли Сполучені Штати Америки почали впроваджувати санкції проти Росії, на початках Кремль намагався компенсувати збитки своїм олігархам. Він давав нові ренти, які можна було експлуатувати і покривати значні фінансові втрати. Та сьогодні таких рент майже не залишилось і покривати збитки своїх бізнесменів Кремлю вже просто нічим.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політичний експерт Віталій Кулик.

«Кремль, який намагався на початках покривати втрати російських бізнесменів, зокрема Вексельберга та Дерипаски, через санкції США уже все роздав. Тому віддавати те, що перебуває у ручному управлінні Путіна, Медвєдєва чи ще когось, звичайно, ніхто не буде», – сказав Кулик.

За його словами, зараз найголовніше питанням для російського бізнесу – як втриматися на плаву.  

«Звичайно, з одного боку, місцевий бізнес має тиснути на Кремль, та з іншого – ми розуміємо, що страждають, в першу чергу, ті компанії, які працюють у європейських юрисдикціях. Зокрема, торгуються на IPO. Тобто, це підприємства, які обслуговуються, наприклад, п’ятіркою одеських компаній, де є корпоративна прозорість фінансів і можна прослідкувати їхнє походження», – розповів він.

На його думку, що санкції США стали досить відчутними для російського бізнесу, але не настільки, як, наприклад, проти КНДР, які були впроваджені свого часу.

«Проти Росії варто впроваджувати санкції, які колись США застосувало до КНДР. Вони працювали таким чином, що ловили не лише крупні державні компанії, а й усі фірми-прокладки, які здійснювали трансакції. Тобто, накривали велику мережу і таким чином обрізали фінансування режиму Пхеньяна. Якщо подібну схему застосують проти Росії, тоді справді, це буде критично і той же Вексельберг і Дерипаска «схуднуть» не на 30%, а реально – на половину, а може й дві третини своїх статків», – зазначив Кулик.

Нагадаємо, у травні 2018 року російський мільярдер Олег Дерипаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції США унеможливлюють їх використання.

Читайте також: У Сенаті США заговорили про арешт активів Путіна