Новини » Політика 22 серпня, 2018, 16:14
Політтехнолог: Сухим голодуванням росіянина Удальцова РФ намагається загасити хвилю із Сенцовим
ZIK

Український режисер та політв’язень Олег Сенцов пішов у ва-банк, тому що у нього немає шансів вийти живим із в’язниці. Натомість Росія намагається запустити подібне голодування своїх громадян, зокрема, лідера «лівих» Сергія Удальцова, який оголосив сухе голодування. Та це є лише намаганням загасити хвилю із Сенцовим.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK заявив політтехнолог Тарас Загородній.

«Однією із причин, чому російська влада не реагує на голодування Сенцова є те, що так може зробити кожен. Бо, коли всі будуть голодувати і їх відпускатимуть, зокрема, відвертих злочинців, на їхню думку, це буде неправильним», – сказав Загородній.

Саме тому, за його словами, це є однією із причин, чому Олега Сенцова досі не відпустили. Адже малоймовірно, що окрім нього ще когось відпустять.

«Якщо говорити про інших політв’язнів, я думаю, що є дуже мала імовірність, що їх відпустять. Хоча не варто виключати той факт, що Сенцов розуміє, що у нього немає вибору: чекати на гарантовану смерть протягом двох років, або можливу смерть під час голодування. Він розуміє, що його все одно вб’ють у колонії будь-яким», – переконаний політтехнолог.

Тож, на його думку, оголосивши про голодування, Сенцов пішов ва-банк, бо у нього просто не було вибору. Росія ж зараз намагається запустити подібне голодування своїх громадян.

«Так званий лідер «лівих» Удальцов, начебто, теж почав голодування і це показують навіть на місцевому телебаченні. Тому таку дію можна розцінювати як намагання загасити хвилю із Сенцовим. Тому що і в Росії є розуміння, що влада зовсім не права, а в світі – тим більше», – зазначив Загородній.

До слова, російський опозиціонер та координатор руху «Лівий фронтСергій Удальцов», який все ж підтримує анексію Криму, відомий участю у цілій низці протестів проти Володимира Путіна та дій його влади. Зокрема, був учасником «болотної справи». Вчергове Удальцова заарештували 14 серпня за повторне порушення, допущене при організації мітингів. Відбуваючи 30 діб адмінарешту він оголосив сухе голодування.