Новини » Події 22 серпня, 2018, 7:26
Держдеп США вимагає від Росії звільнити Сенцова
Олег Сенцов. Фото: radiosvoboda.org

Державний Департамент США поновлює вимогу до Російської Федерації негайно звільнити незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова, який голодує 101-й день.

Про це йдеться в офіційному повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Держдепу, пише Укрінформ.

«101-й день голодування Олега Сенцова, українського режисера, який свавільно утримується у віддаленій російській в’язниці. Сполучені Штати глибоко стурбовані його погіршенням здоров’я, і ​​ми відновлюємо нашу вимогу, щоб Росія негайно звільнила його та усіх незаконно утримуваних українських громадян у Росії та на Кримському півострові», – сказано в документі.

«Ми сподіваємось, що російська влада звільнить Сенцова, щоб уникнути такої трагедії, за яку неминуче будуть відповідати посадовці», – зазначають в Держдепі.

Також у заяві повторюється заклик політв’язня: «Час для ув’язнених – у тому числі самого Сенцова – повернутися додому».

В держоргані нагадують, що Сенцов був заарештований на окупованій Росією території Криму. Йому було «присвоєне» російське громадянство, а потім він був засуджений до 20 років у в’язниці судом Російської Федерації. Сенцова звинуватили у нібито намірі здійснити терористичні акти, однак, насправді, це цинічні репресії проти його опозиції щодо окупації Росією Криму.

14 травня Сенцов розпочав голодну акцію протесту проти незаконного тюремного ув’язнення понад 60 українських політв’язнів в Росії, вимагаючи їх звільнення.