Новини » Політика 22 травня, 2018, 17:45
Потрібно почати наводити жорстко порядок в державі, – Наливайченко у Львові

Навести жорсткий порядок у державі, законодавчо врегулювати питання добровольчої армії, надати статус і фінансування добровольцям і не допустити колишніх міністрів оборони до влади – такі плани озвучив лідер партії «Громадсько-політичний рух «Справедливість» Валентин Наливайченко сьогодні, 22 травня, під час перебування у Львові.

Візит відбувся у форматі зустрічі з учасниками бойових дій, добровольцями і медиками, які зібралися на площі біля храму Стрітення Господнього. Тут встановлено пам’ятник полеглим учасникам війни в Афганістані 1979-1989 рр та памятний Хрест воїнам, які віддали життя за Україну. Напередодні відзначення Дня Героїв Валентин Наливайченко віддав шану полеглим бійцям, поклавши квіти до пам’ятників.

Під час зустрічі Валентин Наливайченко підбив короткі підсумки трирічної діяльності руху «Справедливість», озвучивши план дій з відновлення безпеки в країні.

«Для мене сьогодні символічний день напередодні завтрашнього Дня героїв. Пригадую, як 22 травня 2009 року, спільно з львівською громадою – з Іриною Калинець, Юрієм Шухевичем і багатьма іншими патріотами Львівщини ми порушили кримінальну справу проти більшовиків за Голодомор-геноцид 1933-33 років, – пригадав В. Наливайченко. – Більше того, ми довели справу до суду, засудили більшовиків і розслідували цей злочин. В цьому є символіка і переконання, що коли дієш і захищаєш громадян – можеш розраховувати на успіх. Це стало поворотним моментом очищення держави. І меморіал, який постав на місці тюрми на Лонцього, став доброю справою. Я пишаюся, що разом із вами це зробив. Тоді нас зупинив Янукович і російська агресія, але треба продовжувати розсекречувати колишні катівні КДБ-НКВС, треба і далі розсекречувати архіви, особові справи, фотокартки».

Будувати спражню українську армію потрібно і на прикладі вишколів, які проводять добровольці. «Депутати мусять проголосувати за добровольчу українську армію, – каже В. Наливайченко. – Не потрібно розповідати балачки щодо Закону про національну безпеку. Національна безпека з першого дня була захищена цими людьми-патріотами. Говорю це як людина, яка перша з ними пішла на фронт. Тоді в бою здобували зброю – навіть зброї не було. За 4 роки війни ці бійці і волонтери здобули право право на добровольчу армію на рівні закону. Щоби дати їм статус, навчання і забезпечення».

На думку лідера «Справедливості», у законопроекті про Нацбезпеку не згадано про найголовніше – статус для добровольців, волонтерів і медиків. Зокрема, й для тих, хто створював добровольчі шпиталі. «В законі, який подала влада, про це немає ані слова, – каже Наливайченко. – Має бути статус і підтримка держави. Будь-яка держава такі вишколи, такі організації підтримує на рівні закону і на рівні на бюджету. Можна і треба брати традиції Української повстанської армії, про діяльність якої ми розповіли правду, відкрили архіви. Треба плекати традиції, втілюючи їх у життя сучасного українського війська. Тільки тоді здолаємо зовнішнього агресора. І цим ми, як рух «Справедливість» займаємося».

Як приклад Наливайченко розповів про створення броньованих модулів безпеки за стандартами НАТО на українських заводах. «Ми з командою завезли на передову 7 таких модулів. Встановили і передали українським Збройним силам, – каже Наливайченко. – Влада жодного оборонного замовлення на українських завода не розмістила, жодного такого модуля не зробила. А, до прикладу, в Ізраїльській армії таких модулів 10 тисяч».

Відповів Наливайченко щодо корупції у військовій сфері. «Корупцію у військовій сфері ми задокументували ще в 2007 році. І коли Янукович тільки прийшов до влади – всі його міністри оборони займалися виключно розпродажем зброї, її продажем. Причому, – в Росію. Займалися закриттям військових частин в Криму і на Закарпатті, по українським кордонам. Закривали військові шпиталі, – каже Наливайченко. – Янукович і його міністри приложилися до того, що знекровили, знесилили, розпродали українську армію. Більше того, артилерію, винищувачі і найкраще озброєння розпродали Росії. І коли в 2014 році почалася агресія РФ, українська армія була взагалі без зброї, а СБУ була наполовину знищена. Тому всі, хто зараз займається розкраданням зброї, і ті, хто раніше займався, повинні бути жорстко покарані. А для цього потрібно політична воля – почати наводити жорстко порядок в державі. А для цього я і рух «Справедливість» говоримо – ніяких колишніх міністрів оборони не те що допускати до влади не можна – вони мають відповісти і повернути вкрадене з офшорів і з Росії».

Приділив увагу Наливайченко увагу медичній проблематиці, зокрема, питанням скорочення кількості медичних закладів. «Я вважаюю, це абсолютно злочинна влада. І починається це з Києва – з Порошенка і Гройсмана. Ухвалили рішення – позакривати дитячі заклади, психоневрологічні, протитуберкульозні диспансери. І так по всій державі. Включно з районними лікарнями. Це біда. І вже не кажучи про ветеранів АТО».

Щодо майбутніх політичних планів і президентських амбіцій Наливайченко заявив: «Є план дій і переконання, що Україну треба захистити. Створивши систему безпеки і сучасну українську армію на українських традиціях. Якщо цього потребує посада і повноваження – так, я готовий. І саме для того, щоби діяти і захистити українців. Хочу щоби всі почувалися у безпеці. Я знаю як це зробити – але потрібні жорсткі дії, треба жорстко наводити порядок. Треба радикально оновити особливо українську армію. Дати молоді, добровольцям і волонтерам «зелене світло» і на керівні посади. Так, як ми змінювали СБУ. Зайшла молодь, і з молодою командою вдалося багато що зробити. І так по всій державі треба мати і політичну волю і головне, команду молодих, патріотичних людей. В мене така команда є».

До слова, Валентин Наливайченко відвідав військово-патріотичний вишкіл, який відбувся під патронатом міської організації ветеранів Афганістану та учасників АТО, а також громадського формування «Патріот» на території громадського простору Борців за Волю України, що розташувався неподалік військового храму Стрітення Господнього.