п'ятниця, 20 квітня, 2018, 17:09 Політика
На з’їзді «Відродження» представили стратегію розвитку країни
Голова партії «Відродження» Віктор Бондар

Партія «Відродження» розробила стратегію розвитку України, яка отримала назву «Власний шлях України». Її метою є захист вітчизняних виробників, розвиток промислового виробництва та створення стимулів для збільшення українського експорту.

Про це 20 квітня під час виступу на VII З’їзді політсили в Києві заявив голова партії «Відродження» Віктор Бондар. Інформує «РБК-Україна» із посиланням на прес-службу політсили на офіційному сайті.

Як наголосив Віктор Бондар, протягом останніх чотирьох років українська влада так і не запропонувала чіткої стратегії економічного зростання. З його слів, нині єдиним планом дій в економіці сьогодні є Меморандум з Міжнародним валютним фондом.

«У підсумку ми маємо катастрофічні наслідки для країни. Державний борг вже перевищив 2 трлн гривень, або 70% ВВП. Сам показник валового внутрішнього продукту скоротився майже вдвічі – на 48%, до 95,4 млрд дол. в 2017 році. З 2014 року гривня знецінилася більш ніж у три рази, ціни виросли в середньому в 2,2 рази, а розміри державних соціальних виплат відстають від інфляції майже на 50%. Тарифи на комунальні послуги, які були підвищені саме на вимогу МВФ, «добивають» і українське населення, і українську промисловість. Цей перелік можна продовжувати довго! Ми не погоджуємося із такою політикою влади, ми – єдина політична сила в парламенті, яка вимагає змін. І тому ми першими розробили нову економічну стратегію для України», – зазначив Бондар.

Метою економічної стратегії, розробленої «Відродженням», є захист вітчизняних виробників, розвиток промислового виробництва та створення стимулів для збільшення українського експорту.

«Стратегія «Власний шлях України» базується на простій ідеї, яку щодня підтримують все більше українців: нашій країні не варто сліпо й беззастережно керуватися порадами міжнародних кредиторів, наших міжнародних партнерів. Україна повинна йти своїм шляхом, спираючись на внутрішні ресурси і національні інтереси. Суть цієї стратегії – опора на власні сили і ресурси, підпорядкованість політики економічним інтересам. Тобто підйом економіки має стати національним пріоритетом. Україні потрібно відмовитися від зовнішнього диктату і управління. Нам треба думати не про те, де і в кого позичити гроші, а про те, як їх заробити!», – сказав політик.

Для того, щоб реалізувати стратегію в життя, партія «Відродження» вже зареєструвала у ВРУ низку законопроектів, спрямованих на створення стимулів для відродження української промисловості.

«Час припинити шалену практику принесення нагальних економічних інтересів країни в жертву геополітичним фантазіям. Ми не повинні шукати «старшого брата» або покровителя. Ми повинні шукати ринки збуту української продукції. Якщо ми хочемо жити, як у Європі, то повинні самі будувати Європу у своїй країні. Наше завдання – вийти на щорічне збільшення ВВП на 7-10%. Ми готові об’єднувати навколо цих ідей економічного відродження України людей здорового глузду. Людей, готових залишити в стороні порожні ілюзії, економічно необгрунтовані надії і взятися за реальне відродження економіки України», – наголосив голова партії.

Нагадаємо, на VII з’їзді «Відродження» оголосили про те, що політична сила буде брати участь у президентських і парламентських виборах.