Новини » Львів 22 березня, 2018, 22:07
На Львівщині віряни не можуть поділити церкву
ZIK

У селі на Львівщині спалахнув скандал. Все через те, що в селі править священник Московського патріархату. Тож частина мешканців створили громаду Київського патріархату.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Про головне. Львів» (в ефірі телеканалу ZIK).

У Сокальському районі, селі Шпиколоси всього 90 дворів. В храмі завжди правив отець московського патріархату, але зараз це почало обурювати частину селян. Нинішній отець Ігор не погодився залишити богослужіння, а думки громади розділилися. Одні створили нову релігійну громаду на чолі з душпастирем Київського патріархату. Інші – підтримали «старого» священика. Тож уже кілька тижнів у селі правлять службу по черзі.

«Розділилися люди. Коли ми виходимо з церкви у нас ледь не камінням кидають: обзивають, кричать», – розповідає місцева мешканка, прихильниця Київського патріархату Оксана Гесик.

Прихильники московського уставу апелюють – київські надумалися раптово та неочікувано.

«Нам отець дуже подобається, служби гарні. А якщо Московський патріархат не влаштовує людей – потрібно заборонити його на державному рівні», – зазначає прихильниця Московського патріархату пані Світлана.

На Львівщині храмів під московським патріархатом зо шість десятків. Такі конфліктні ситуації, кажуть експерти, поодинокі. Переважно громади одностайно змінюють патріархат. Коли ж виникають суперечки – ніхто не поступається.

«Зміни до статуту мають бути затверджені на рівні єпископа. Жодна з конфесій не зацікавлена у таких переходах, адже громада проходить через довгі судові процеси», – зазначає релігієзнавець Тарас Антошевський.

Фахівець додає: таких церковних конфліктів треба уникати. Позаяк, на його думку, Кремлю вигідно стверджувати, що війна у нас не лише на сході країни, а й у релігійній площині.