Новини » Політика 31 жовтня, 2017, 19:55
«Народний фронт»: Затримання сина Авакова – це політичне шоу і боротьба за владу

В політичній силі «Народний фронт», в першій десятці якої на парламентські вибори 2014 року йшов нинішній міністр МВС Арсен Аваков, відреагували на сьогоднішнє затримання НАБУ його сина – Олександра.

Заяву опублікував партійний сайт.

У ній затримання Олескандра Авакова і ще двох осіб з ним по так званій справі рюкзаків, названо «політичним шоу», яке «не має нічого спільного ні з боротьбою з корупцією, ні з правом».

У «Народному фронті» заявляють, що «ця справа пилилася два з половиною роки на полицях НАБУ і САП» і в ній «на думку МВС, немає жодного складу злочину».

Однопартійці Авакова намагаються пояснити політичні причини справи НАБУ довгим запитанням:

«Чому саме після того, коли МВС і персонально міністр Аваков не допустив силового розгону наметового містечка під ВР, зайняв окрему і незалежну позицію серед інших правоохоронних органів, виконав конституційні функції з перевірки підстав надання громадянства, в тому числі і так званим протестуючим, та є одним з ключових балансів у системі правоохоронної діяльності країни та взірцем у реформуванні Національної поліції, яка має найвищий рівень довіри громадян України, члену його родини пред’являються застарілі і політично мотивовані обвинувачення?»

На думку «Народного фронту», «антикорупційна боротьба перетворилася на боротьбу за владу, на боротьбу за проведення дострокових виборів, на боротьбу за формування політичних проектів під егідою антикорупційних органів».

Нагадаємо, що за сьогоднішніми словами речниці НАБУ Світлани Оліфіри, в діях антикорупційного бюро немає жодної політики.

«Національне антикорупційне бюро України є аполітичним, незалежним правоохоронним органом», – заявила вона.

Прес-секретар наголосила, що НАБУ здійснює свою діяльність у чіткій відповідності до вимог закону.

Водночас вона повідомила, що фігуранти справи про «рюкзаки Авакова» затримані на 72 години.

Варто зазначити, що заява «Народного фронту» перекликається із нещодавньою заявою одного із колишніх лідерів «Партії регіонів» Володимира Олійника, який вважає, що Аваков «здає» Порошенка мітингувальникам.

Як повідомлялося, 31 жовтня НАБУ затримало сина Авакова та екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря.

У бюро кажуть, що розслідує справу про можливу розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ України.

За даними джерела УП у правоохоронних органах, є і третій затриманий – харків’янин Володимир Литвин, керівник ІТ-компанії Turboseo.