Новини » Політика 17 жовтня, 2017, 12:14
Тягнибок: «Свобода» об’єднує націоналістів у залізний кулак для захисту українців

Українські націоналісти мають стати залізним кулаком нації, щоб змінити Україну на краще.

Про це заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок під час віче з нагоди 75-ліття Української повстанської армії, повідомляє прес-служба партії.

Святкове зібрання, що відбулося біля пам’ятника Т.Г.Шевченку та продовжилося традиційним маршем центральними вулицями Києва, об’єднало представників «Свободи», «Національного корпусу», «Правого сектору», «Конгресу українських націоналістів» та інших націоналістичних організацій. Загалом у марші взяли участь понад 20 тисяч осіб.

За словами Тягнибока, співпраця націоналістичних організацій, яка розпочалася в березні цього року, вже приносить вагомі результати.

«Це є є особливий марш. Не тільки через те, що сьогодні – 75 років з дня створення Української повстанської армії. Це спільний марш об’єднаних українських націоналістів. За гасло ми взяли слова: «Не посоромити слави героїв і захистити майбутнє дітей». Для нас дуже важливо, щоби була ця паралель між минулим і сьогоднішнім. Тут присутні всі націоналістичні організації. Підписаний між нами Меморандум вже дає конкретні практичні результати. Це стосується акцій прямої дії щодо захисту прав українців, наших парламентських ініціатив та спільної боротьби на фронті. Це правильне стратегічне рішення, і наша співпраця буде тривати. Зараз в нас є повне усвідомлення того, що ми маємо сформувати залізний кулак нації», – зазначив Олег Тягнибок.

Лідер «Свободи» наголосив, що націоналісти успадкували не лише гасла воїнів УПА, а й їхні цілі.

«Ми будемо боротися за владу, щоб поміняти Україну та реалізувати наші програмні засади – те, що зафіксоване в «Програмі захисту Українців». Це боротьба з зовнішнім і внутрішнім ворогом, це боротьба проти олігархії. Ми проводимо паралель – колись УПА говорила, що хоче побудувати державу без холопа і без пана. Так само і ми хочемо побудувати державу без зубожілих українців і без олігархів», – наголосив Олег Тягнибок.

Він зазначив, що святкування Покрови на державному рівні стало можливим саме завдяки наполегливості «Свободи». Так само ідеологічною перемогою партії стало повалення пам’ятників Леніну та поява вулиць Бандери й Шухевича в багатьох містах України. Тепер «Свобода» вимагатиме від влади відновити історичну справедливість та повернути Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання героїв України.

«Це для мене дуже велике свято, тому що я в молодості боролася за Україну, через що відсиділа в тюрмі 10 років. Зараз в мене є діти та онуки – такі ж патріоти. Я відчуваю велику радість, що люди не забувають цей день. Не думала, що дочекаюся такого свята. Але в нас ще є багато несправедливості, отже – попереду ще багато боротьби, щоб ми могли жити по-людськи», – каже зв’язкова УПА Ангеліна Паламар.

За словами ветерана «Легіону Свободи» та заступника голови ВО «Свобода» Олексія Кайди, зараз свято в Україні починає набувати того змісту, якого «Свобода» вкладала в нього ще багато років тому.

«14 жовтня – День Покрови та День Українського козацтва – зараз святкується як День захисника України. Але найважливіше, що сьогодні ювілей – 75-та річниця створення Української повстанської армії. Такі марші «Свобода» почала проводити ще з 2005 року саме Києвом, столицею України, щоб показати, що Україна – єдина від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня. Я впевнений, що підняття цього духу патріотизму та націоналізму дозволить кожному українцю відчути себе, в першу чергу, воїном. Це відчуття десятиліттями у нас знищували, але український дух непереборний», – зазначив Олексій Кайда.

Нагадаємо, у вересні ВО «Свобода» затвердила актуальну редакцію «Програми захисту Українців», яка містить чіткий план першочергових кроків для побудови могутньої Української держави на засадах соціальної та національної справедливості. Зокрема, програма передбачає ліквідацію олігархії як явища.