Новини » Політика 27 вересня, 2017, 12:08
Скасування мораторію на продаж земель узаконить крадіжку, – політик
Фото: УНІАН

Більше як 70% української землі сільськогосподарського призначення вже де-факто контролюють великі монополісти-агрохолдинги, які за безцінь на десятиліття взяли її в оренду в українських селян.

Про це заявив громадський діяч та голова Житомирської обласної організації політичної партії «Новий час» Олександр Омельянчук, інформує офіційний сайт партії.

За його словами, скасування у Верховній Раді мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення узаконить крадіжку земель у селян.

Нагадаємо, група народних депутатів просуває у Верховній Раді термінове скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі вже у цьому році.

«Що таке дозвіл на приватизацію с/г земель сьогодні. Це приходить агроолігарх і за мішок пшениці і віз полови купує пай у селянина. Це не перебільшення. У багатьох регіонах України так і буде. У результаті 70% української землі ще у 2017 році будуть вже цілком офіційно контролювати великі аграрні корпорації, які належать нашим олігархам або, через підставних осіб, – іноземним транснаціональним корпораціям», – пояснює громадський діяч.

«Адже влада і попередня, і діюча влада вже роками систематично знищує малий та середній бізнес на селі, робить все можливе, щоб українське фермерство так і не народилося. Чого вартує лише останнє – скасування для фермерів спецрежиму щодо ПДВ. Податками та зборами українського селянина позбавили можливості заробляти гроші на селі. Тому більшість здорових душею та тілом селян, основи української нації, змушені заробляти гроші за кордоном або у великих містах, а за паї отримувати мішок пшениці», – підкреслив голова Житомирської ОО «Нового часу».

«Таким чином, доки держава не обернеться обличчям до українського селянина, не стане на бік селянського малого та середнього бізнесу, будь-які розмови про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення можна називати державною зрадою», – підсумував Олександр Омельянчук.