Новини » Політика 7 червня, 2017, 16:23
На партсайтах Львівщини: «Самопоміч» непокоїть розбитий градусник, «Батьківщина» відстежує Цимбалюка

Запровадження державного фінансування політичних партій ніяк не вплинуло на роботу громадських приймалень. Якщо порівнювати з 2016 роком, у Львівській області мапа приймалень не зазнала суттєвих змін.

Про це сьогодні на прес-конференції у Львові повідомив аналітик Громадянської мережі «Опора» Тарас Радь, представляючи дослідження «Парламентські партії та виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні?».

За словами аналітиків, найбільшу та найактивнішу мережу громадських приймалень на Львівщині продовжує утримувати ВО «Батьківщина». Переважна більшість приймалень, які існують при районних організаціях партії, мають свої приміщення для роботи і переважно працюють у щоденному режимі. З ними можна з’єднатися телефоном і домовитись про час прийому.

Наступним за активністю діяльності мережі приймалень експерти назвали об’єднання «Самопоміч». Партія має представництва практично в усіх районах області, проте в окремих з них є труднощі з комунікацією. Серед них частина не має своїх приміщень для здійснення прийому громадян. Але з ними можна зв’язатися у телефонному режимі, домовившись про час і місце зустрічі.

Остання парламентська партія в області, яка має повноцінну мережу, – це БПП «Солідарність». Вона має повноцінні громадські приймальні у більшості районів. Часто це кімната при районних адміністраціях або в орендованих комунальних приміщеннях, а також у приватному секторі, власниками яких є партійці.

Радикальна партія має приймальні у менше як половині районах області. Проблемою їхньої діяльності є те, що багатьох з них не мають свого постійно діючого приміщення для роботи. Проте у телефонному режимі можна зв’язатися з головами місцевих осередків і попередньо домовитись про консультацію.

«Народний Фронт» і «Опозиційний блок» не мають громадських приймалень на Львівщині. Партії фактично не працюють з виборцями у міжвиборчий період, констатують автори дослідження.

Водночас експерти проаналізували медійну активність політичних партій у Львівській області. Як зазначила аналітик «Опори» Ірина Швець, найактивніше свої офіційні веб-сторінки ведуть партії «Самопоміч» і «Свобода». Однак, за словами експерта, сайт «Самопомочі» більше схожий на новинний ресурс. Там, зокрема, часто публікують новини з життя міста і статті на кшталт «Як позбутися хронічної втоми», «Що робити, якщо розбився градусник», а це мало стосується роботи партії та їх комунікації з виборцями.

Що стосується сайту Львівської «Батьківщини», то 35% інформаційних повідомлень тим чи іншим способом стосуються голови обласної організації партії Михайла Цимбалюка – це офіційні заяви, позиції та інтерв’ю. Також Цимбалюк регулярно вітає виборців й партійців зі святами. Водночас наповнення сторінки обласної «Батьківщини» у мережі Facebook відбувається значно активніше, у порівнянні з веб-сторінкою.

Нагадаємо, як йдеться у цьому ж дослідженні, чим нижчий рівень місцевих рад, тим менше там представників політичних партій, в тому числі й парламентських, і тим більше самовисуванців.