Про нас

До медіа-холдингу ZIK належать телеканал ZIK та інформаційне агентство ZIK ("Західна інформаційна корпорація").

Інформаційне агентство ZIK було створено ще влітку 2004 року. Це перше інтернет-агентство у Західній Україні. Сьогодні воно серед 15-ти найвідвідуваніших сайтів України в категорії електронних ЗМІ. ІА ZIK широко й об’єктивно відображає інформаційні процеси в західному регіоні України.

Середні показники сайту за добу (bigmir.net, i.ua): 150-200 тис. відвідувачів (хостів), 800 тис. – 1 млн переглядів сторінок (хітів).

Телеканал ZIK вперше вийшов в ефір 1 вересня 2010 року. Тоді програмна сітка налічувала шість проектів власного виробництва. Із 2014 року ZIK розпочав перехід на загальнонаціональний рівень, розширивши лінійку авторських проектів до двадцяти. В основі більшості з них, як і раніше, залишається жанр журналістського розслідування.

Проекти телеканалу виходять із студій ZIK-Львів та ZIK-Київ, яку було відкрито 25 травня 2014 року. На початку жовтня 2016 року відбулася офіційна презентація нової центральної студії ZIKу в столичному Міжнародному центрі культури та мистецтв "Жовтневий палац".

Телеканал завжди йде в ногу з часом і постійно вдосконалюється, намагаючись надавати телеглядачеві найцікавіші, корисні та актуальні програми. Тому ZIK робить акцент на програми власного виробництва: документальні фільми, публіцистичні передачі, журналістські розслідування.

Серед топових проектів телеканалу – інтелектуально-політичний проект "Гра у класику", історичний тележурнал "Історична правда з Вахтангом Кіпіані", ток-шоу "Прямим текстом" та "DROZDOV", проект хороших справ "Добрий ZIK", інформаційна програма "Перші про головне" та підсумковий тижневик "Перші про головне. Деталі".

Телеканал ZIK входить в мережу національного цифрового мовлення Т2. Територія - вся Україна. Трансляція відбувається на супутнику ASTRA 4A на частоті 12073 МГц. Поляризація: горизонтальна. Швидкість передачі: 27500 кСимв/с. Корекція похибок FEC: ¾. Окрім того, телеканал входить у пакети найвідоміших в країні провайдерів програмної послуги – "Воля-Кабель", "Тріолан", "Ланет", "Viasat" та інші. Загалом ZIK транслюють понад 150 операторів кабельного телебачення. В більшості з них телеканал ZIK присутній у соціальних (базових) пакетах. Також ZIK можна постійно дивитись у мережах провайдерів інтернет-телебачення IPTV та ОТТ (MEGOGO, OLL.TV, КИЇВСТАР та інші).

Керівництво

Наташа Влащенко
генеральний продюсер телеканалу ZIK
[email protected]

Нагороди

2011

2012

 • Викривальна програма "ПРАВОкація" – переможець професійного конкурсу журналістики "Честь професії" у номінації "Найкращий резонансний матеріал".

2013

 • Програма новин "Огляд дня" – переможець у номінації "Найчесніші новини", власник диплому "За найкраще дотримання стандарту думок і точок зору" за результатами моніторингу якості українських новин ГО "Телекритика" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої через "Інтерньюз Нетворк".
 • Вахтанг Кіпіані, автор і ведучий єдиного в Україні історичного тележурналу "Історична правда з Вахтангом Кіпіані", – переможець національної телевізійної премії "Телетріумф-2013" у номінації "Ведучий/ведуча програми будь-якого формату – регіон".

2014

 • У січні телеканал ZIK та сайт ZIK.UA потрапили у перелік "білих" медіа України, який уклали активісти Євромайдану, – за активне і об’єктивне висвітлення подій Майдану. 
 • Денис Бігус, керівник і ведучий антикорупційного проекту "Наші гроші", – переможець всеукраїнського конкурсу журналістики "Честь професії – 2014" у номінації "Найкраще журналістське розслідування" за сюжет "Межигір’я-2. Версаль Іванющенка".
 • Програма новин "Огляд дня" – переможець у номінації "Найчесніші новини" за результатами моніторингу регіональних телеканалів, який проводила ГО "Телекритика".

2015

 • Аліса Юрченко, журналістка антикорупційного проекту "Наші гроші" — переможниця "Честь професії-2015" у номінації "Найкраще журналістське розслідування" за роботу "Хочеш захищати Україну — заплати 20 тисяч за зброю".
 • Журналістка проекту "Наші гроші" Надія Бурдей посіла 4 місце в конкурсі "Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу" у рамках антитютюнової кампанії в Україні за сюжет "Українці платять за цигарки російському збройному барону" (організатори конкурсу: ГО "Телекритика", Центр громадянського представництва "Життя" та Український центр контролю над тютюном у партнерстві з Інститутом Медіа Права).
 • Журналістка телеканалу ZIK Віта Долик стала переможцем ІV Всеукраїнського конкурсу "Репортери надії в Україні-2015". Її сюжет "Особливий погляд: Таємниці воєнного тилу" визнано найкращим у номінації "Cуспільство".
 • Ведучий програми антикорупційних розслідувань "Наші гроші" Денис Бігус у складі команди українських журналістів-розслідувачів, які працюють над проектом YanukovychLeaks, отримав спеціальну відзнаку міжнародного конкурсу Global Shining Light Award-2015, організованого Глобальною мережею журналістів-розслідувачів.
 • Журналістка інформаційної програми "Огляд дня" Наталія Пиртик стала переможницею конкурсу "Асоціація з ЄС: що вона дає Україні?", організаторами якого є ГО "Інтерньюз-Україна", Товариство Лева та Фонд міжнародної солідарності (Польща).

2016

 • Сюжет "Смертельні ліки" проекту соціальних розслідувань "Брат за брата" авторства Мар’яни П’єцух переміг у Всеукраїнському конкурсі журналістських розслідувань "Висвітлення корупції у використанні коштів місцевих бюджетів". Цей проект реалізований Одеською обласною організацією ВГО КВУ в партнерстві з фундацією "Відкрите суспільство" та громадським партнерством "За прозорі місцеві бюджети!" за фінансування Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні. Партнер проекту – ГО "Інтерньюз-Україна".
 • Розслідування журналістки телеканалу ZIK Емми Антонюк про контрабанду сигарет з України в країни ЄС відзначено в Конкурсі на найкраще журналістське розслідування, що висвітлює проведення реформ на місцевому рівні. Робота посіла друге місце в категорії "Найкраще ТБ-розслідування". Організатори професійних змагань для журналістів – громадська організація "Інститут розвитку регіональної преси" (ІРРП) та Демократичне товариство "Схід" (Towarzystwo Demokratyczne Wschód).

2017

 • Сюжет викривального проекту "Лікарські таємниці" під назвою "Хто відповідальний за зірвану закупівлю ліків від сказу?" (автор – Марта Байдака) потрапив у десятку найкращих розслідувань про медицину за результатами конкурсу журналістських робіт на найкраще висвітлення теми реформування охорони здоров’я та доступу до лікування українських пацієнтів. Журналістські змагання організував БФ "Пацієнти України" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) (у рамках проекту "(Без)коштовна медицина") та Громадської організації "Інтерньюз-Україна". Медіапартнер конкурсу – інтернет-портал "Детектор медіа".