Людина
четвер 06 лютого, 2014, 10:10
11423
-a A+

Пісня «Горіла шина» та Гімн України – хіти Майдану

Пісня «Горіла шина» сьогодні – хіт радіоефірів. У перший день відео революційної версії весільної співанки набрало десятки тисяч переглядів на ютубі. Виконавець пісні – музикант із псевдонімом «Клофелін». Чоловік також є автором відомого міксу з виступу Арсенія Яценюка.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Свого справжнього імені та прізвища співак називати не хоче, бо слави не шукає. Каже, не тільки музика, а й слова хіта про шину – народні.

«Я натрапив на текст на таку собі переробку української пісні «Горіла сосна». Називався він «Горіла шина». Я взяв цей текст, трошки його видозмінив і вийшла отака собі пісенька», – розповідає автор.

Українська революція дала справжній  поштовх жанру кабаре – так званої творчості на злобу дня. Сорок нових пісень у цьому стилі записав Віктор Морозов. Автори слів Андрій Панчишин та Юрій Винничук. Чимало пісень перероблені, народні. Однак найбільше серед них саме пародійних.

Письменник Юрій Винничук зазначив: «Я в цих піснях висловлю своє ставлення до президента, політичних діячів. Про Гришка я написав. Троє поросят – це про трьох наших опозиціонерів, які пішли на перемовини до президента і дістали дулю».

По-новому прозвучала і пісня «Переведи мене через майдан». Вірш «Останнє прохання старого лірника» написав ще 1971 року Віталій Коротич.

«Піккардійська терція», разом із п’ятирічним Вячеславом Марчуком, виконала цю пісню ще у 2005-му. І нині вона знову популярна.

«У 2004 році, під час Помаранчевої революції, її друкували на перших шпальтах газет і цитували як перегук з тими подіями, що були на Майдані. І тепер так само», – говорить Володимир Якимець, художній керівник «Піккардійської терції».

В академічній музиці творів на тему революції ще небагато. Один із перших – диптих Валентина Сильвестова у пам’ять про загиблого на Грушевського вірмена Сергія Нагояна.

Тим часом у роковій музиці стався справжній вибух. Якщо раніше прем’єри пісні доводилося чекати тижнями, то тепер нові твори з’являються по кілька щодня.

Додамо, що однією з найпопулярніших композицій, яку нині замовляють на радіо, став Гімн України.  До слова,  недавно на підтримку українців усі польські канали одночасно увімкнули пісню зі словами нашого гімну.

 

 

Загрузка...
Новини Кіно
Завантаження...
Загрузка...