неділя 17 листопада, 2013, 16:23
5137
3
-a A+

У Львові люди вийшли на віче за євроінтеграцію України

Віче на підтримку євроінтеграції України. Фото: Роман Балук/ZIK
Фото 1 / 11 Віче на підтримку євроінтеграції України. Фото: Роман Балук/ZIK

«Наш вибір – об’єднана Європа!», «В єдності – сила!», «Час позбутися совка» – саме під такими гаслами сьогодні, 17 листопада, у центрі Львова відбулося віче на підтримку євроінтеграції України.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

Близько тисячі людей, в тому числі опозиційні політичні сили, громадські організації, студентство Львова зібралися біля пам’ятника Шевченку, щоб висловити свою позицію щодо євроінтеграції України і підтримати підписання угоди про асоціацію. Активісти тримали прапори України та Євросоюзу, а також націоналістичну символіку.

Зі сцени лунали гучні гасла: «Ні – московському ярму, так – українській незалежності!».

До громади звернулися поет Ігор Калинець, голова Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, письменник Петро Франко, екс-міністр освіти і науки, професор ЛНУ ім. І. Франка  Іван Вакарчук, віце-студентський мер Львова Євген Филипець.

Зокрема, Петро Франко зазначив: «Ми сьогодні стоїмо над прірвою. Сьогодні не знаєш, хто маніпулює, а хто дійсно хоче відстоювати українську державу. Ми – українська нація, яка повинна відстоювати свою незалежність, бо ми – європейська країна».

Під час народного віча галичани під звуки гімну символічно розгорнули найбільший в Україні прапор Європейського союзу. Його пошили активісти громадсько-журналістського руху «Народний контроль», вони ж ще кілька місяців тому на міжнародному рівні розпочали акцію «Обираю Європу».

«Не можна віддавати політикам питання євроінтеграційного вибору, адже політики будуть використовувати його в своїх цілях, – зазначив координатор громадсько-журналістського руху «Народний контроль» Андрій Мисик. – Політиків не цікавить у принципі Європа, їх не цікавить, куди ми рухаємося. Їх цікавить лише конкретно їхній рейтинг на даний час».

Також екс-міністр освіти і науки, професор ЛНУ ім. І. Франка  Іван Вакарчук зачитав звернення до українського народу, яке планують надіслати Президенту України Віктору Януковичу.

«Сьогодні Україна має унікальну історичну нагоду остаточно позбутися рабства минулого, повернутися у свій європейський дім. Таку можливість дає підписання на листопадовому саміті у Вільнюсі угоду про асоціацію з ЄС. Сподіваємось, що влада і опозиція будуть єдині у розумінні важливості цієї події для української держави і її майбутнього», – йдеться у документі.

Він закликав усіх українців об’єднатися навколо євроінтеграційної ідеї і змусити владу підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом, а також взяти участь у всенародному віче у Києві у листопаді.

Крім того, віце-студентський мер Львова Євген Филипець у коментарі IA ZIK розповів: «Я як представник студентства міста зайняв таку позицію: європейський вибір – майбутнє нашої держави. Рушійною силою нашого майбутнього є молодь, яка не інертна, у неї горять очі до змін. Сьогодні ми повинні прославляти свою мову, культуру, традиції, але згідно з європейськими стандартами. Це є пріоритетним завданням.

Як на мене, студентство у разі непідписання угоди повинно зайняти чітку позицію. Ми зберемося тоді на наступний день і проведемо масові акції, щоб показати: у нас дійсно активна молодь. Є ряд студентських лідерів, які готові це підтримати».

Польськомовна версія тут.

Коментарі 3
 • Андрей Пикин 18 Листопада 2013 04:59
  Не забывайте мальчики о реституции, моя тёща, как и многие поляки, уже давно собрала документы на недвижимость своих предков, думаю многие из вас останутся во Львове без квартир, а по области без земли. Закон о реституции обязателен при вступлении в ЕС.
  відповісти
 • Mary Fox Lissicina 17 Листопада 2013 19:34
  Щось не всі опозиціонери вийшли на віче. Батьківщини не видно. Жодного прапорця. Уже Ілик передумав євроінтегруватись? Цікаво, що скажуть на це партійні лідери. Адже кілька днів тому вони закликали виходити на мітинги та віче
  відповісти
 • Божко Александр ABozhko 17 Листопада 2013 16:47
  Якщо у Львові змогли зігнати тільки пару сотень людей на дурне віче, то що говорити про Миколаїв чи Донецьк? Це зборище тільки підтвердило, що українці не хочуть ставати рабами поляків та австріяків. А дурні Вакарчуки туди так і пруться, бо мають надію, що їх сприймуть в обійми поляки. Хлопці! Будете ви за поляками сортири вимивати, а не на скрипці грати. Пом,янете моє слово!
  відповісти
Новини Кіно
Завантаження...
новини redtram
Завантаження...