Львів
четвер 07 листопада, 2013, 09:32
2987
2
-a A+

Сало пообіцяв вивчити біографію Петра Колодія

Біографію голови Львівської обласної ради – свободівця Петра Колодія – перевірять. Вивчити її пообіцяв новий голова ОДА Олег Сало. Так він відреагував на закиди журналістів щодо спільного з Колодієм «темного» минулого. Обласні депутати зробили хід у відповідь – погрожують губернаторові відставкою.

Петро Колодій та Олег Сало. Фото: Роман Балук/ZIK
Петро Колодій та Олег Сало. Фото: Роман Балук/ZIK

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

У зв’язках зі злочинним угрупованням нині уже покійного Ореста Завінського на прізвисько Завіня – Колодія звинуватили ще два роки тому.

«Петро Колодій сам казав, що перебував у приятельських дружніх стосунках з покійним Орестом Завінським. Я не відслідковував біографію Колодія, але те, що він був у цій компанії – немає сумніву, він сам від цього не відхрещується», – розповів голова Львівської обласної організації «Партії регіонів» Петро Писарчук.

«Це людина, з якою я разом ходив у дитячий садок і разом ходили до школи. – Ви товаришували? – Так, ми товаришували в школі», – зазначив голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Журналісти-криміналісти пригадують: у буремні 90-ті офіс Петра Колодія був ледь не штаб-квартирою Завінського. Сусіди підтверджують: сюди часто приїздили особи, які мали вплив у кримінальному світі.

«Якби тоді спитали Колодія, він би з гордістю сказав: «Я знайомий із Завінським», бо тоді було престижно серед влади бути знайомими з авторитетами», – прокоментував журналіст-криміналіст Омар Узарашвілі. 

У ті часи нинішній губернатор Олег Сало був начальником відділу місцевої ДАІ. Тепер новопризначений голова облдержадміністрації каже, що не знає про минуле очільника обласної ради і не перетинався з ним під час роботи у правоохоронних органах.

 «Я працював у Жовківському районі. І жодного стосунку до Ореста Завінського не мав, не був причетний і з Колодієм не спілкувався», – розповів голова ЛОДА Олег Сало.

Кому саме новий губернатор доручив вивчити минуле голови облради, поки що невідомо. Фраза про перевірку Колодія прозвучала з вуст Олега Сала у відповідь на запитання журналіста

 «Я з ним не працював. Якщо є, я дам вказівку, хай перевірять», – зазначив голова ЛОДА Олег Сало.


Олег Сало та Петро Колодій. Фото: Роман Балук/ZIK

Тим часом Петро Колодій каже: перевірки не боїться. Його козир – міліцейська довідка від одного з колишніх керівників міліції Львівщини Богдана Щура. 

«У довідці чітко вказано: в підрозділах ГУМВС України у Львівській області відсутня будь-яка інформація про ваші зв’язки із Завінським – у тому числі роботи в якості водія потерпілого», – процитував голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Експерти впевнені: якщо голова облради Колодій мав стосунок до криміналітету, чинний губернатор Сало, котрий очолював міліцію області, не може про це не знати.

«Якщо таке минуле існує в пана Колодія, ми можемо говорити про те, що Сало буде активно користуватися цією інформацією для того, аби певним способом регулювати роботу представницького органу», – зазначив політолог Геннадій Шипунов.

Реакція облради на такі дії Сала не забарилася. Три союзні опозиційні сили: «Батьківщина», УДАР та «Свобода» мають намір висловити йому недовіру. Ініціатива пішла з Києва – під відповідним зверненням підписалися Яценюк, Кличко і Тягнибок. Тепер місцеві опозиціонери терміново збирають підписи про внесення до найближчого пленарного засідання облради цього питання. Реакції обласного голови на ініціативу депутатів поки що немає.

Коментарі 2
  • Назар Токар 9 Листопада 2013 14:20
    Та ніби все зрозуміло - голова ЛОДА Львівської обласної державної адміністрації Олег Сало цікавиться про біографію голови Львівської обласної ради – свободівця Петра Колодія
    відповісти
  • Michael Pavliv mikki_mike 7 Листопада 2013 10:22
    ZIK Ау! ????? «Я працював у Жовківському районі. І ніякого відношення до Ореста Завінського не мав, не був причетний і з КОЛОДІЄМ не спілкувався», - розповів голова Львівської облдержадміністрації ????ПЕТРО КОЛОДІЙ?????
    відповісти
Новини Кіно
Завантаження...