Людина
понеділок 01 жовтня, 2012, 11:43
1555
30
-a A+

Для вчителів видали посібник про Україну і Росію з амнезією на 346 років

Міждержавна українсько-російська робоча група підготувала методичний посібник для вчителів «Україна і Росія на перехрестях історії» про співпрацю двох країн. Але автори книжки опустили деякі моменти. Вони «викинули» період з 1600 по 1946 рік. У посібнику нічого не згадують про діяльність Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, існування України у складі Російської імперії, громадянській війні, Голодомор, Велику Вітчизняну війну і ОУН-УПА.

Про це повідомляє «Українська правда».

Голова робочої групи з російського боку, директор Інституту загальної історії РАН Олександр Чубар’ян, посібник «демонструє конструктивну співпрацю між країнами».

«Ми вибрали приблизно 20 глав, де є збіги точок зору, взяли найцікавіші сюжети і оформили їх у вигляді окремих модулів. Ми випустили їх однією книжкою, а українці  видаватимуть кожен модуль окремо», – сказав він.

За словами Чубар’яна, події, що викликають найбільші дискусії, будуть описані у другій частині, яка почне готуватися в 2013 році, а в російські підручники історії будуть внесені корективи з урахуванням положень нового посібника.

Перший модуль у посібнику присвячений внеску Києво-Могилянської академії в культуру обох країн. У другому модулі – «Культура стародавньої Русі IX–XII століть» – розповідається про фольклор і звичаї стародавніх слов’ян.

Автори повідомляють, що культура того часу «об’єднувала в собі елементи різних цивілізацій», і перераховують архітектурно-історичні, літературні та релігійні пам’ятки Києва, Чернігова, Смоленська, Суздаля, Новгорода і Пскова.

Третій модуль присвячений соціально-політичному життю російського дворянства і української шляхти в XV-XVII століттях. Автори розділу підкреслюють схожі риси панівних станів українського і російського суспільств, описують взаємовідносини всередині станів, устрій судової та торгової систем.

Четвертий модуль описує реалії другої половини ХХ століття. Наприклад, розповідається про спроби вирішити житлову проблему за допомогою будівництва хрущовок. Тут же йдеться про роль радянського кінематографа.

Зокрема, стверджується, що фільм «Сімнадцять миттєвостей весни» змушував глядачів «шукати паралелі між нацистським і комуністичним режимами», а в серіалі «Місце зустрічі змінити не можна» була порушена «тема правового свавілля при Сталіні».

У розділі згадується про дефіцит продуктів, про прагнення громадян отримувати альтернативну інформацію, слухаючи радіостанції ВВС, «Голос Америки» і «Свобода», але не досліджуються причини розвалу СРСР.

Коментарі 24
  • 3 жовтня 3 Жовтня 2012 21:46
    Німці святкують День єдності.
    3 жовтня
    Рівно 22 роки тому об'єдналися Федеративна республіка Німеччина і Німецька демократична республіка. Центральні урочисті заходи розпочалися в Мюнхені зі служби у церкві Святого Михаїла. У ній взяло участь все політичне керівництво країни. Організатори очікують у столиці Баварії - понад півмільйона туристів. Адже у країні сьогодні загальнонаціональний вихідний. Гуляння закінчаться надвечір грандіозним музичним концертом з лазерним шоу.
    Як гарно святкують.
    відповісти
  • про посібник 3 Жовтня 2012 17:57
    Значить є що... скривати. Народне прислів'я говорить:"Шило з мішка все-одно вилізе".
    відповісти
  • СарматВосток 3 Жовтня 2012 07:38
    У Львові вийшов посібник по історії - На всіх його 800 сторінках надруковано лише одне речення -
    У всьому винні москалі:):):)
    відповісти
  • На палю До 123 2 Жовтня 2012 17:42
    Ти тупоголова вискочко аргументуй свої коментарі троль безмозглий.
    відповісти
  • На палю до НУ-НУ 2 Жовтня 2012 11:37
    Кривичі, дреговичі, сіверці, поляни – Русь, потім всі ці землі руські – люд руський, мова руська, себе називали русини і там, де жили в 9-10 ст. ТАМ И ЖИВУТЬ СЬОГОДНІ в 21 ст. – и сьогодні називаются Українці и Білоруси. І прошу не плутати руський і русський.
    відповісти
  • ось 1 Жовтня 2012 22:43
    Завдяки такому підходу можна навіть успішно писати спільну історію Росії та Уругваю або Росії та Австралії. Проте є два питання. Кому це потрібно і хто за це платить :)) І взагалі, враховуючи "цінність та значущість таких фундаментальних праць" пропоную перекласти їх на латинь, вирубати клинописом на мавзолеї пана Владзя та написати на корі берези. Слава Дімі. Хтось знову класно заробив
    відповісти
  • ****** 1 Жовтня 2012 21:35
    «Уся новітня історія нашої країни – це правдива історія КОЛОСАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, нереалізованих з вини дрібних і дріб’язкових політиканів». Сергій Грабовський «Генії проти ідіотів».
    відповісти
  • ... 1 Жовтня 2012 17:59
    І все-таки ці представники влади справжні тролі, що в нас, що в московії тій новоспеченій. Особисто жодна проста людина не має нічого проти опонентів, як зі сторони України до Росії так і навпаки. Стравлюють кондони ці люд простий, хочуть щоб ненавиділи один одного... А хрєна вам лисого! Ми розуміємо і поважаємо один одного і історію свою. А вас ні! Вся ненависть вам у душу Путіни, Мєдвєдєви і Януковичи зі своїми КО. У вас є тільки ваші срани гроші, та й ті разом з нафтою скоро закінчаться... Пиздуйте на луну, там вас давно чекають, для експерементів...
    відповісти
  • Так я всё таки не понял - когда на Руси появились укры и откуда они пришли. А если они всегда здесь жили, то почему маскировались, как жиды. Про галычан не интересно. Они вообще к Руси не имеют отношения.
    відповісти
  • Нічого Галл не праве. Абсолютно нічого спільного український народ не має з москалями. Колись робили з нас рабів, але тепер їм не вдасться. Ми окрема незалежна нація, наша держава багата різними природніми копалинами. А які мальовничі в нас місця...Чому все оте коцапське кодло їде в наші Карпати та Крим? Нема в них нічого, хіба напівзруйновані "дєрєвні" та пияки з наркоманами. Тому і хочуть нас заграбастати, щоб вільно користуватись нашими безмежними ресурсами. Але ми не дамо їм відібрати це у нас. Слава вільній та незалежній Україні!!!
    відповісти
  • На палю до Галл 1 Жовтня 2012 14:43
    Як можна говорити про якогось «старшого брата», коли цей «старший брат» появився на світ декілька століть пізніше ніж русичі-українці. Він не має жодного морального права називати себе «старшим братом», диктувати людству правила існування, насаджувати свою культуру, мову, світосприймання. Відомо, що до кінця XV ст. не існувало російської держави, не було старшого брата «великороса» і російського народу, а була Суздальська земля – земля Моксель, а пізніше Московське князівство, що входило в склад Золотої Орди – держави Чинґізидів. З кінця XIII до початку XVIII ст. народ цієї землі називали московитами. Московські історики замовчують питання про своє національне походження.
    відповісти
  • На палю до Галл 1 Жовтня 2012 14:40
    Протягом століть, особливо з початком XVI ст. в голови людей втовкмачували і втовкмачують, що Російська держава і російський народ беруть початок від великого князівства Київського; що Київська Русь – колиска трьох братніх народів – російського, українського та білоруського; що росіяни за законом «старшебратства» мають право на спадщину Київської Русі. Цією жалюгідною брехнею дотепер користується російська історіографія і державні діячі Росії, а також «п’ята колона» в Україні, в яку входять комуністи і майже всі регіонали у Верховній Раді.
    В час існування держави Київської Русі про Московську державу не було ні згадки. Відомо, що Московське князівство, як улус Золотої Орди, засноване ханом Менгу-Тімуром тільки в 1277 році. До цього часу Київська Русь уже існувала більше 300 років.
    Немає ніяких фактів про зв’язок Київської Русі з фінським етносом землі «Моксель» і пізніше Московським князівством з князівствами земель Київської Русі до XVI ст. В той час, як у 988 році відбулося хрещення держави Київської Русі, фінські племена землі «Моксель» перебували в напівдикому стані.
    відповісти
  • я 1 Жовтня 2012 13:39
    Галл, ты абсолютно прав!
    відповісти
  • Галл 1 Жовтня 2012 13:22
    А хто суперечить, що не "різні люди різні цінності"?
    Заселення Півдня і Сходу України почалось після 1763 року, після указу Катерини про дозвіл іноземцям селитися на землях. Правобережна Україна була то під Польщею, то під Росією, кордон прозодив у Василькові під Києвом. Тобто є Україна (територія), яка завжди була разом з Росією, є Україна, яка була з Польщею, є Україна, яка була у Австро-Угорщиною.
    Хто там мене хоче на палю, той типовий представник австро-німецько-польського мислення, і мислення його спрямоване на самоідентифікацію і самозбереження в оточенні іншого, неслов'янского образу життя.
    Але є інша Україна, яа мислить зовсім по-іншому, і настрої в ній зовсім інші. Цього, той хто хоче мене на палю, не знає і не хоче знати і розуміти - це йому недоступно, бо він інтелектуально обмежений!
    А що сперечатись із обмеженим?!
    відповісти
  • На палю до Галл 1 Жовтня 2012 12:36
    шановне Галл не говоріть дурниць, який процес спільного розвитку? Україна і россія нічого немає спільного, різні люди різні цінності, коли в Україні вже була культура і мова то дикобрази які себе зараз називають россіяни їли сире мясо щойно замордованої людини і пили її кров.
    відповісти
  • Москалів геть з влади. Не те що людям жити не дають, а й дійтей наших в оману вводять. Нехай свого ПЄтра пЄрвого з своєї історії викинуть. Собаки підлі на чолі з двома карликами, один рижий, другий головатий.
    відповісти
  • На палю 1 Жовтня 2012 12:23
    Москалі вирішили знов продовжити замилювання очей людям. Так вже їм кортить примазатись до історії України. Тупоголові виродки...............
    відповісти
  • 1 1 Жовтня 2012 12:17
    Зміниться влада, і ліцензії на всі ці посібники будуть анульовані.
    відповісти
  • Галл 1 Жовтня 2012 12:02
    Ніяких пропусків в історії не було, є єдиний процес спільного розвитку, як би декому не хотілося бачити дві різні країни, дві різні історії. І незабаром знову будемо разом. Сподіваюсь, мої діти доживуть...
    відповісти
  • 1 1 Жовтня 2012 12:00
    основне що про різню жидів хмельницьким не написали в противному випадку їм був би гаплик.
    відповісти
  • 1 1 Жовтня 2012 11:59
    розумне рішення - бо це найспірніші моменти в історії , а вирішити проблему вирішили наступним простим і геніальним шляхом - просто зробити вигляд що її немає - і її дійсно немає.
    відповісти
  • КОК 1 Жовтня 2012 11:57
    Пропуски в історії-"провал пам"яті" в "істориків"-табачників( за вказівкою Москви).
    відповісти
  • y 1 Жовтня 2012 11:57
    Через небольшой срок уйдет эта нечисть и история востановится
    відповісти