Львів
п'ятниця 07 травня, 2010, 11:25
1592
9
-a A+

Військовим інститутом у Львові треба пишатися, а не переводити його до Одеси, – секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони

Храм на території Академії Сухопутних військ у Львові посвячували представники різних конфесій. До цього храму запрошували представників не тільки греко-католицької церкви, а на різних урочистих заходах були присутні представники різних конфесій. Про це ЗІК повідомив заступник департаменту УГКЦ і справах душпастирства силових структур України, секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони отець Любомир Яворський. Так він прокоментував звернення Митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела до Президента щодо повернення Інституту Сухопутних військ зі Львова до Одеси.

Храм на території Академії Сухопутних військ у Львові
Храм на території Академії Сухопутних військ у Львові

«Там ведеться діяльність більше греко-католицької церкви, тому що священнослужителі мають можливість і бажання бути постійно поруч в Академії сухопутних військ. Кредо і гасло церкви – це завжди бути поруч», – зазначив отець Любомир і додав, що там щодня проводяться молитви, і курсанти мають можливість брати у них участь.

Отець Любомир наголосив, що Академія сухопутних військ у Львові – це справді сучасний навчальний заклад, де виховуються справжні військовослужбовці. Тому цим навчальним закладом треба пишатися, адже незважаючи на фінансове становище держави і, зокрема, військовослужбовців, тут справді ведеться дуже добра робота.

«Тому замість того, щоб говорити, що треба перевести цей інститут, бо там греко-католики виховують якось не так, треба просто поспілкуватися з тими курсантами і особовим складом цього закладу, щоб побачити, якими є плоди праці церкви», – зазначив отець Любомир.

Він повідомив, що при Міністерстві оборони є Рада душпастирської опіки, головою якої сьогодні є владика Августин УПЦ МП.

«Ми дуже багато спілкувалися про церкви, каплиці на території різних військових частин у навчальних закладах у межах всієї України. І ті, хто відповідає за душпастирську опіку, завжди можуть знайти порозуміння і компроміси, коли говорять на засіданнях ради», – зазначив отець Любомир.

Але сьогодні, за його словами, видно, що дехто може бути вороже налаштований до іншої конфесії. Тому в порядку денному наступного засідання ради обов’язково буде підніматися це питання, бо якщо є один прецедент, то може бути і другий.

Довідка ЗІКу.

Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел просить Президента України Віктора Януковича вирішити питання про повернення інституту Сухопутних військ зі Львова до Одеси. Про це йдеться у відкритому листі Митрополита Президенту, розміщеному на сайті Одеської єпархії УПЦ Московського патріархату.

Агафангел у листі підкреслює, що Одеський інститут Сухопутних військ веде свою історію від часів заснування Одеського кадетського корпусу в 1899, і в цьому навчальному закладі впродовж 110 років формувалася школа військової освіти. У той же час, пише Митрополит, у Львові була відкрита австрійська школа кадетів піхоти, а згодом був розташований польський кадетський корпус, випускники якого «здійснювали експансію проти православного населення Західної України».

Мотивуючи необхідність повернення навчального закладу до Одеси, Агафангел пише: «Західний регіон України є осередком греко-католицької церкви, яка перебуває під впливом Папи Римського. Католицька церква впродовж століть бажала і робила все можливе для захоплення земель, які населяють православні християни, силою зброї і насильницького нав’язування католицької віри. На території Академії сухопутних військ (м. Львів) існує греко-католицька церква, яка здійснює вплив на світогляд, моральні і духовні цінності майбутніх офіцерів Української армії. В Одеському військовому інституті функціонує православний храм».

Коментарі 9
 • анонім 30 Червня 2011 17:51
  "Петру Недзєльському"
  Я на даному етапі курсант цієї "хваленої" академії і можу чітко говорити, що Ваші слова це просто брехня. Освіту тут отримують значно кращу ніж у колишньому ОІСВ. Про це говорять всі командири військових частин. Мені особисто всеодно кого куди переводять. Час покаже для чого це все зроблено.
  відповісти
 • Одессит 30 Травня 2010 20:50
  В Украине при СССР было 42 военных училища. И все с историей. Давайте восстановим их все. Только зачем? Капитаны,майоры уволены по сокращению.Техники пригодной не осталось,воевать нечем,преподавать некому. Чему будут учить те пару десятков старперов, что остались в Одессе. Они про войну знают из учебников и не более. Какая стратегия,какая тактика? Может лучше храмы восстановить,разрушенные большевиками, вот к чему призывать должен товарищ Агафангел.
  відповісти
 • В,Ф,Е, 24 Травня 2010 14:17
  ОВАКОЛУ-гордость и слава не только ВСУ ,но и ее народа. Кто бывап в этом ХРАМЕ науки во время его существования и процветания ,тот никогда не забудет великолепную учебно-материальную базу где готовились настоящие ПАТРИОТЫ нашей страны.
  К сожалению национал-оранжисты
  решая свои подлые нацистские идеи уничтожили этот прекрасный ВВУЗ. Вернуть училище в Одессу-
  благороднейшая задача !!!!
  Мои выпускники: 1968,1974,1978 г.г.
  відповісти
 • Ветер 7 Травня 2010 15:58
  Вик, вспомнил кадетский корпус. А случайно не помните, что именно голопузые коммуняки в гражданскую уничтожили училище,на славу которого вы ссылаетесь? А там,кстати,два десятка настоящих русских офицеров и рота юнкеров вместе с начальником училища отстреливались до последнего патрона от красных бандитов, прямо на 4-й станции Фонтана. Им потом дали выйти на Николаев,так как не смогли выбить. И это не оранжевые,как вы пишите, уничтожили учебное заведение,а именно комунно-фашисткий режим уничтожил, а доуничтожали - последние руководители армии и института в Одессе, идейные сыновья и дочки тех голодранцев с 1917 года.
  відповісти
 • Петро Недзельський 7 Травня 2010 14:43
  В цій львівській академії вчать правильно давати хабаря, щоб просуватися на вищі посади у війську. Вони там нічому не навчаються. Випускаються тупі организми. Кожен залік там має свої розцінки. А потім вони питають у начальників частин “прайс лист посад та звань” і шукають такі посади де можна відбити ті грощі, яки вони “залишили” у цій “хваленій” Львівській академії сухопутних військ. А охфіцери там як відкормлені коти, з яйцями, один “краще” іншого. Всеж таки зі всієї України підбирали тих, хто вже нікому не потрібний став (профнепригодний). А ще там вчать грамотно і красиво настукати на товарища, навіть якщо нема про що… ТАМ СИСТЕМА ТАКА! Нормальні люди там не витримують і пів року. Так що тамтешні “ветерани” акадкмії — ще ті “фрукти”. І тільки заради цього треба негайно забирати звідти академію!!!
  відповісти
 • Вик 7 Травня 2010 14:19
  "Одесситу"...
  Нуда у таких как ты всё "курортная зона", только в эту зону обычные одесситы уже и ступить не могут.
  А что касается территории бывшего ОВАКОЛУ, института сухопутных войск - ведь даже исторически там находилось военное училище, вернее, кадетский корпус. То, что сотворили оранжевые, пытаясь уничтожить это знаменитое на всю страну учебное заведение - преступление за которое надо бы ещё с них спросить.
  Агафангела надо только поблагодарить, что он поднял эту тему.
  відповісти
 • Одессит 7 Травня 2010 13:23
  Правильно,святой отец. И полигон с аэродромом надо восстановить сразу за училищем. Были ж они когда-то. А то что там уже курортная зона и почти центр города это ничего. История важнее.Да техники нагнать туда побольше, тревоги проводить почаще,по-настоящему. Вот весело будет.Браво, товарищ Агафангел.
  відповісти
 • В.Ярузельський 7 Травня 2010 12:35
  Ein voilk, ein reich, ein fuhrer -- самодержавие, православие, народность : одна и та же формула. Только вот кого нам прочит в фюреры содомист и сергианец Агафангел? Этого он пока ещё не сказал. Почему замалчивает?
  відповісти
 • Бетман 7 Травня 2010 11:59
  а хтось міг сподіватися іншого висловлювання від секретаря Ради?
  відповісти
Новини Кіно
Завантаження...