Влада, Львів
п'ятниця 16 квітня, 2010, 13:06
3523
35
-a A+

Бандера – дійсно терорист. Такий самий, як Ленін, Сталін і Пілсудський, – Кіпіані

«Степан Бандера – герой. І саме український, а не галицький. Він не змагався лише за Галичину, він загальноукраїнський політичний діяч, який діяв, зважаючи на історичні обставини на Західній Україні, – заявив учора, 15 квітня, у політичній програмі Остапа Дроздова «Прямим текстом»на «УТ-Захід» заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані. – При цьому Бандеру можна вважати терористом, бо він діяв методами терору проти окупаційної влади. А Пілсудський не був терористом? А Ленін зі Сталіном не були терористами?».

Заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані
Заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані

У програмі «Прямим текстом», присвяченій постаті Степана Бандери, Вахтанг Кіпіані брав участь як доповідач про Бандеру у резонансному проекті «Великі українці». І журналіст дав свою оцінку дискусії про героїзацію провідника ОУН. «Вбивати є погано. І це скаже кожна цивілізована людина. Проте не можна висмикувати націоналістичний український рух з 20-50-х років європейської і вітчизняної історії. Не можна судити, забуваючи про те, в якому оточенні цей рух перебував, – вважає Кіпіані. – Це був тоталітарний час, і навколо тогочасної УРСР не було жодної демократичної держави – і Польща була не теперішня, і Угорщина, Словаччина, Румунія були фашистськими країнами, і тиранічний СРСР. Відповідно протидія тоталітарним режимам була так само радикальна».

На думку Вахтанга Кіпіані, кожен нормальний історик і громадянин розуміє, що війна – це війна. «Боротьба Богдана Хмельницького – це сотні тисяч трупів наших ворогів. Війна українських націоналістів за свою державу – це тисячі трупів наших ворогів. Боротьба радянської влади за встановлення радянської влади на Галичині – це сотні тисяч трупів і сотні тисяч депортованих у Сибір. Для мене ветерани Червоної армії – не вороги, вони воювали за свою Батьківщину. Інша справа, що наші дві батьківщини – радянська і українська – входять у суперечність. І тут треба домовлятися про форму пошани і до тих людей, і до інших», – резюмував він.

Присутній на програмі депутат Верховної ради Криму, один з лідерів «Русского движения Украины» Олександр Свістунов емоційно опонував київському гостеві. «На противагу колезі я скажу: для мене Бандера – терорист і злочинець. Я можу стверджувати про його роботу з німецькими спецслужбами. І не було в нього тоді іншого шляху. Він не міг опертися ні на поляків, ні на радянську владу. А без грошей і зброї у той період створити серйозну організацію, яка б могла серйозно діяти, неможливо. Чоловік міцно і довго пов’язався з абвером, з гестапо, працював з ними», -- переконаний одіозний представник російської громади. Свістунов згадав про свою рідну тітку, вчительку математики, яку порубали українські повстанці.

Коментарі 31
  • ...................... 26 Квітня 2010 01:08
    Украинка из Чигирина -хто ти вапше така щоб гооврити чиїм героєм він має бути!!!! Україна є одна і герої в ній одні, так що не потрібно ділити Україну на Захід і Схід, якщо щось не влаштову вали в РОсію , і там розказуй де має бути Сталін і хто він тобі!! Ганьба що тобі ......
    відповісти
  • Патріотка 26 Квітня 2010 01:04
    Шановний Stas, ти б хоч не позорився з такими мінімальними однобічними знаннями з історії України!! Якщо ти хочеш знати, то С.Бандера був насправді героєм України, а не фашистом чи ще там кимось..
    Як показує нам історія, то Україна після Княжої доби, завжди була розділена між кількома державами, і так вийшло що колись Галичина увійшла до складу Австро-Угорської імперії, а Східна Україна до Російської. Але народилась мужня людина яка хотіла об'єднати Схід і Захід в одну єдину соборну країну, визволити наші землі від чужого ярма і такий яскравий приклад в історії постає постать Бандери!!!! Те що він народився на західній Україні не означає що він не є українцем. Саме йому вдалося виступати проти царської Росії, боротися і захищати права держави!!! Чому називають Степана Бендеру бандитом? - то це тільки тому що йшла в нашій державі, навідмінну від інших братовбивча війна, що Схід був на боці Росії, а Захід окремо і тому просто йшла боротьба за виживання , це війна, якщо не ти , то тебе !! Це головне правило війни захищайся, а то заді вже наступають!!!!!!!!!!!!!!! Саме Бандера хотів відродити нашу Батьківщину і немає різниці яким способом, головне що було бажання!!!!!!!!!! Ми маємо вшановувати таку постать, а не гнобити її!! Чому немає дискусії біля особи Сталіна, а тільки про Бандеру, бо Сталін вигідний для Росії, це їх батько, і нехай так їм і буде, але як можна таке гооворити коли ми знаємо про страшний голодомор 32-33-х років які просто приховати неможливо!! Ми не лізим ніколи до чужих країн які вшановують своїх героїв і не кажим , що він там щось нам не вгодив, бо вони і так не послухають , бо це є їхній герой!! Так і ми повинні відстоювати права наших героїв і бути єдиною ураїнською нацією, розмовляти українською мовою, підтримувати традиції наших предків, просто любити і вірити в краще!!! Якщо країна сама визнає героїв то їх і визнає світ !! Але запам*ятай що Бендера це провідник нації, а не фашист!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    відповісти
  • Бус Білояр 20 Квітня 2010 22:21
    Кіпіані - молодець! респект і уважуха! Слава С. Бандері! Слава Україні!
    відповісти
  • Stas 20 Квітня 2010 22:20
    Милионнам украинцев перед своим уходом с поста президента Ющенко нас .. ал в душу и внес дополнительно раскол в обществе. Я считаю что Бендера бандит и действия его были Бандитский по отношение к тысяча тех же самых украинцев повешеных, расстреляных, истерзаных лишь потому, что они не придерживались националистических идей. А то что Бендера не герой а бандит, националист доказывает его сотрудничество с фашистской Германией пусть даже с благими намерения, как любят говорит националисты.Ы территория действий бандформирований Бендеры ограничивалась Западным областям Украины. И когда тысячи украинцев в составе Советских войск действително освобождалы Украину от фашистов кучка бандитов стреляли им в спины называй это освободительной войной, как они говорят "вот советов. Как вы назовете человека Который стреляет тебе в спину? Я думаю предателей и врагом.Ы уничтожили его как врага, а не как героя,. Сегодня террористы тоже взрывают, расстреливают невинных людей, но их действия осуждают во всем мире им не дают героев, хотя у них тоже своя идея, а растреливают.Бендеровцы то-же террористы они так-же убивали, мучили, взрывалы, запугивалы невинных украинцев, как с западной, так и с восточной Украины, который не согласны были с ихними идеями или за то, что человек по национальносы был русский, поляк, еврей. ДА КАК ЖЕ МОЖНО СМОТЕТЬ В ГЛАЗА СОЛДАТЫ КОТОРЫЙ прошел ДЕЙСВИТЕЛЬНО ЗАЩИЩАЯ СОИХ родных И БЛИЗ ОТ фашистов ВСЮ ВОЙНА ЕСЛИ ДАЕМ ГЕРОЯ ЭГО, враги, БЕНДЕРЕ.Это мог сделать только человек Который преследует НЕ общеукраинские интересы, а Действующий вопреки им. . Господин Кипианы Не путайте божий дар с яичницей, не надо путать местечковый бандитизм с общеукраинским героизмом.Не надо переворачивать историю.
    відповісти
  • Маряна 20 Квітня 2010 15:53
    Бандера відстоював власну державу і не зазіхав на чуже.
    Було б непогано знати більше правдивих фактів про його діяльність, а не вигадки, якими довгі роки годувала нас радянська пропаганда.
    відповісти
  • Українці! 19 Квітня 2010 14:31
    Ми впевнені, що дух Степана Бандери з нами і його героїзм є прикладом для наступних поколінь. Слава Україні!
    відповісти
  • голос України 18 Квітня 2010 21:32
    Джугашвілі, Берія, Шеварнадзе, Гонгадзе, Жванія, Кіпіані, інші Швілі, шо ви тут робите? Га? Шо шукаєте? Якого милого пхаєтесь сюди? Вам мало свого? Я питаю - шо вам тут треба? Чому у ваших урядах і ЗМІ нема жодного українця? Чому ми, українці не лізимо на ваші мандарини, а вирощуємо власне сало, га? Вище тут дискусію про Бандеру зчинили. Яке ваше зас...не діло? Ви зі своїми злочинцями світового штибу розберіться і нехєр сюди лізти взагалі...
    відповісти
  • Местный Рагуль. 18 Квітня 2010 06:44
    Что значит "про те"-плохой но хороший. Опять словоблудие.
    відповісти
  • цьоцьо 17 Квітня 2010 14:55
    для того, щоби зрозуміти хто такий був Степан Бандера, і що він зробив для нашої нації, треба бути етнічним УКРАЇНЦЕМ, для якого УКРАЇНА є рідною хатою, а не покручем, для якого Україна є територією проживання.
    поки, що Україна є окпованою різним неукраїнським сміттям, але то не надовго.
    Ще трохи і буде вам Коліївщина, та Холодний Яр
    відповісти
  • око 17 Квітня 2010 14:46
    нацик ти даун
    відповісти
  • Русич 17 Квітня 2010 09:39
    Бандера не зазіхав ні на польські ні на московітські землі на відміну від наших сусідів. Найбільше невинних українців знищили московіти! Патріот московії той хто її любить. Патріот Польщі- той хто її любить. Патріот України- націоналіст. Для українців любов до свої держави злочин?
    відповісти
  • Соломон 17 Квітня 2010 00:59
    Ой, вей?! Большой герой. 15 сидеть в кофейнях Мюнхена и оттуда руководить партизанкой. Прямо спортсмен-заочник из кабачка 13 стульев.
    відповісти
  • НАЦИК 17 Квітня 2010 00:33
    Хто дав ПРАВО засл. чорножопому журналісту казати БОДАЙ_ЩОСЬ проти ЛІДЕРА НАЦІЇ?!!
    Славко Мудрий - НАШ ЦАР і ГЕРОЙ!!! Кляті грузинські гастарбайтери вкрали його кістки (купили в пияків за гроші від троянд), заслали до нас Довіда (кабуцім грузина), який тепер-кай вчит нас жити. Go home, dear Cipiani: railway station - чумайдан - Абхазія. До свіданія. ПА-па. В дупу не даєм. Міша [***]швілі+жувачка=харашо.
    Згадай, гнидо, як твої браття чорні лупили зі всіх нас три шкіри за кончєні "апєльсіни, мандаріни і рози". Тепер засилають нам свої срані баюри-мінассалі: тіпав вина по цінах з космосу і Баржомі в правдивій цінів тих баюр.
    СЧиди, синок, і не звизди, а то вигребеш п...ди.
    відповісти
  • as 16 Квітня 2010 19:38
    Не треба було його тітці їхати в Західну Україну ніхто її сюди не кликав!
    І без неї математику було кому викладати із місцевих людей! Вона була комуністка і відповідно або 25 або 30 або 50 тисячниця....
    І ще одне Бендери ніякого не було був Степан Андрійович Бандера! І мені особисто пох...й що думають про нього в Еуропі)) Рашці чи якесь ходачкове панство! Слава Україні!
    відповісти
  • 111 16 Квітня 2010 17:47
    "а не Пємонт української націїї, як вважає псевдо еліта зі Львову" - бо окрім неї, так ніхто не вважає.
    відповісти
  • Львівянин 16 Квітня 2010 16:57
    Бандера не герой. Звиклий злочинець! Невже розуму не хватає знайти кращі історичні постаті більш достойні героїзації ніж звичайний терорист? Галичани, правду про нас сказав Табачник. Пора позбавитись комплексу меншовартості і зрозуміти що ми не галичани а українці. Частка великого і цілого, а не Пємонт української націїї, як вважає псевдо еліта зі Львову
    відповісти
  • helo 16 Квітня 2010 16:16
    gomosiatyna
    відповісти
  • Думка 16 Квітня 2010 15:38
    Як кожен буде покликатися на свого вуйка чи діда як на незаперечний авторитет, то ми добрий венігрет зготуємо. Такий, що його не зможуть довго їсти.
    відповісти
  • Ми все бачимо 16 Квітня 2010 15:38
    (не всі у Львові бендери).Так не всі .Але не в цьому суть .Ви не сприймаєте нічого українського Що у львові є кацапи що у Донецьку.Просто дуже швидко йде ця хвороба .Задайте собі питання чому тільки Галичина бореться за українську мову історію козаччину.А не Запоріжжя чи схід України.Незнаєте я вам скажу тому що давно на сході уже нема українців заселили цю територію населенням яке немає нічого спільного з Україною тому що в кожного другого коріння десь з під тамбова або ще глибше .От і є в цьому наша найбільша біда.Ніколи шовіністичний кацап не стане українцем.
    відповісти
  • ... 16 Квітня 2010 15:23
    Дивне порівняння.....Адже усім добре відомо, що ОУН під керівництвом С.Бандери у всі часи діяла точково проти ворогів української держави та народу, а у названих паном Кіпіані "дєятєлєй" руки по лікті у крові, від закатованих ними міліонів людей на загарбаних землях...Дуже дивне порівняння. Пахне квазіпатріотичною провокацією...
    відповісти
  • Украинка из Чигирина 16 Квітня 2010 15:03
    А то, что и ленин и сталин были террористами полностью с этим согласна.
    відповісти
  • не всі у Львові бендери 16 Квітня 2010 15:02
    Бендера безперчно бандіт і терорист, бо ця мерзота нічого у свому житті не побудувала, а тільки нищила, руйнувала вбивала, гвалтувала - ніякого прогресу. І існувало воно тільки за рахунок інщих. А вся його "боротьба" це жага "корита" такий собі царьйок. Тому порівнювати його з Великими творцями, двигунами прогресу, як Ленін і Сталін просто злочин. Ось як приклад націоналіст Рапатий Ющ - весь його прогрес - зруйнована держава.
    відповісти
  • Украинка из Чигирина 16 Квітня 2010 15:01
    Пусть С.Бендера будет героем только для Западной Украины. А, впрочем, и не все западные украинцы считают его героем.
    відповісти
  • SF 16 Квітня 2010 14:59
    Респект, Кіпіані !
    відповісти
  • кгб 16 Квітня 2010 14:54
    Свистунов-[***]
    відповісти
  • helo 16 Квітня 2010 14:36
    Kipiani prosto pidaras!
    відповісти
  • несвістун 16 Квітня 2010 14:22
    Свістун нехай не свистить!!!
    а шановний Кіпіані трохи перегнув, прирівнявши Бандеру до терористів
    відповісти
  • Бандерівець 16 Квітня 2010 13:59
    Грузин Кіпіані - надзвичайно розумний чоловік якого я поважаю, він не менший український націоналіст ніж деякі політики, які себе називають націоналістами та патріотами!
    Не можна засуджувати тероризм, як метод боротьби "ЗА" незалежність, а не проти чогось чи когось, такий тероризм є виправданим!!! Щодо лєніна, сталіна та підлсудського - то їхні методи терору, були не "за", це був терор "проти"... - а це і є ЗЛОЧИНОМ!
    відповісти
  • Орися 16 Квітня 2010 13:55
    Хто хоч трохи має розуму в голові, а не російські "опилки", той може правдиво оцінити великий здвиг народу Західної України в св"ятій ідеї побудови Незалежної України.
    С.Бандера без цього народу - ніхто. І тільки з тими великими Українцями С.Бандера став подвижником та провідником до Української Мрії.
    А тих, що своїм недолугим розумом не можуть цього обійняти хочу запитати -
    А чи знаєте ви гімн України?
    А чи вивішуєте ви український прапор в дні державних св"ят?
    Думаю відповіді на ці запитання дадуть багато чого до розуміння.
    відповісти
  • uk 16 Квітня 2010 13:43
    Німці засудили націонал-соціалізм-мають те,що мають. А нам слабо кпсс напіввареника відхилити від влади? Мабуть так!
    відповісти
  • 111 16 Квітня 2010 13:20
    Яку він мав підтримку на Україні? ніяку, так шо залиште його на галичині і не лізте до України!
    "яку порубали українські повстанці" - не українськи! не ображайте українців!! галичанськи різуни!
    відповісти
Новини Кіно
Завантаження...