Влада, Львів
п'ятниця 16 квітня, 2010, 13:06
3476
35
-a A+

Бандера – дійсно терорист. Такий самий, як Ленін, Сталін і Пілсудський, – Кіпіані

Заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані
Заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані

«Степан Бандера – герой. І саме український, а не галицький. Він не змагався лише за Галичину, він загальноукраїнський політичний діяч, який діяв, зважаючи на історичні обставини на Західній Україні, – заявив учора, 15 квітня, у політичній програмі Остапа Дроздова «Прямим текстом»на «УТ-Захід» заслужений журналіст України Вахтанг Кіпіані. – При цьому Бандеру можна вважати терористом, бо він діяв методами терору проти окупаційної влади. А Пілсудський не був терористом? А Ленін зі Сталіном не були терористами?».

У програмі «Прямим текстом», присвяченій постаті Степана Бандери, Вахтанг Кіпіані брав участь як доповідач про Бандеру у резонансному проекті «Великі українці». І журналіст дав свою оцінку дискусії про героїзацію провідника ОУН. «Вбивати є погано. І це скаже кожна цивілізована людина. Проте не можна висмикувати націоналістичний український рух з 20-50-х років європейської і вітчизняної історії. Не можна судити, забуваючи про те, в якому оточенні цей рух перебував, – вважає Кіпіані. – Це був тоталітарний час, і навколо тогочасної УРСР не було жодної демократичної держави – і Польща була не теперішня, і Угорщина, Словаччина, Румунія були фашистськими країнами, і тиранічний СРСР. Відповідно протидія тоталітарним режимам була так само радикальна».

На думку Вахтанга Кіпіані, кожен нормальний історик і громадянин розуміє, що війна – це війна. «Боротьба Богдана Хмельницького – це сотні тисяч трупів наших ворогів. Війна українських націоналістів за свою державу – це тисячі трупів наших ворогів. Боротьба радянської влади за встановлення радянської влади на Галичині – це сотні тисяч трупів і сотні тисяч депортованих у Сибір. Для мене ветерани Червоної армії – не вороги, вони воювали за свою Батьківщину. Інша справа, що наші дві батьківщини – радянська і українська – входять у суперечність. І тут треба домовлятися про форму пошани і до тих людей, і до інших», – резюмував він.

Присутній на програмі депутат Верховної ради Криму, один з лідерів «Русского движения Украины» Олександр Свістунов емоційно опонував київському гостеві. «На противагу колезі я скажу: для мене Бандера – терорист і злочинець. Я можу стверджувати про його роботу з німецькими спецслужбами. І не було в нього тоді іншого шляху. Він не міг опертися ні на поляків, ні на радянську владу. А без грошей і зброї у той період створити серйозну організацію, яка б могла серйозно діяти, неможливо. Чоловік міцно і довго пов’язався з абвером, з гестапо, працював з ними», -- переконаний одіозний представник російської громади. Свістунов згадав про свою рідну тітку, вчительку математики, яку порубали українські повстанці.

Коментарі 31
  • голос України 18 Квітня 2010 21:32
    Джугашвілі, Берія, Шеварнадзе, Гонгадзе, Жванія, Кіпіані, інші Швілі, шо ви тут робите? Га? Шо шукаєте? Якого милого пхаєтесь сюди? Вам мало свого? Я питаю - шо вам тут треба? Чому у ваших урядах і ЗМІ нема жодного українця? Чому ми, українці не лізимо на ваші мандарини, а вирощуємо власне сало, га? Вище тут дискусію про Бандеру зчинили. Яке ваше зас...не діло? Ви зі своїми злочинцями світового штибу розберіться і нехєр сюди лізти взагалі...
    відповісти
  • Местный Рагуль. 18 Квітня 2010 06:44
    Что значит "про те"-плохой но хороший. Опять словоблудие.
    відповісти
  • цьоцьо 17 Квітня 2010 14:55
    для того, щоби зрозуміти хто такий був Степан Бандера, і що він зробив для нашої нації, треба бути етнічним УКРАЇНЦЕМ, для якого УКРАЇНА є рідною хатою, а не покручем, для якого Україна є територією проживання.
    поки, що Україна є окпованою різним неукраїнським сміттям, але то не надовго.
    Ще трохи і буде вам Коліївщина, та Холодний Яр
    відповісти
  • око 17 Квітня 2010 14:46
    нацик ти даун
    відповісти
  • Русич 17 Квітня 2010 09:39
    Бандера не зазіхав ні на польські ні на московітські землі на відміну від наших сусідів. Найбільше невинних українців знищили московіти! Патріот московії той хто її любить. Патріот Польщі- той хто її любить. Патріот України- націоналіст. Для українців любов до свої держави злочин?
    відповісти
  • Соломон 17 Квітня 2010 00:59
    Ой, вей?! Большой герой. 15 сидеть в кофейнях Мюнхена и оттуда руководить партизанкой. Прямо спортсмен-заочник из кабачка 13 стульев.
    відповісти
  • НАЦИК 17 Квітня 2010 00:33
    Хто дав ПРАВО засл. чорножопому журналісту казати БОДАЙ_ЩОСЬ проти ЛІДЕРА НАЦІЇ?!!
    Славко Мудрий - НАШ ЦАР і ГЕРОЙ!!! Кляті грузинські гастарбайтери вкрали його кістки (купили в пияків за гроші від троянд), заслали до нас Довіда (кабуцім грузина), який тепер-кай вчит нас жити. Go home, dear Cipiani: railway station - чумайдан - Абхазія. До свіданія. ПА-па. В дупу не даєм. Міша [***]швілі+жувачка=харашо.
    Згадай, гнидо, як твої браття чорні лупили зі всіх нас три шкіри за кончєні "апєльсіни, мандаріни і рози". Тепер засилають нам свої срані баюри-мінассалі: тіпав вина по цінах з космосу і Баржомі в правдивій цінів тих баюр.
    СЧиди, синок, і не звизди, а то вигребеш п...ди.
    відповісти
  • as 16 Квітня 2010 19:38
    Не треба було його тітці їхати в Західну Україну ніхто її сюди не кликав!
    І без неї математику було кому викладати із місцевих людей! Вона була комуністка і відповідно або 25 або 30 або 50 тисячниця....
    І ще одне Бендери ніякого не було був Степан Андрійович Бандера! І мені особисто пох...й що думають про нього в Еуропі)) Рашці чи якесь ходачкове панство! Слава Україні!
    відповісти
  • 111 16 Квітня 2010 17:47
    "а не Пємонт української націїї, як вважає псевдо еліта зі Львову" - бо окрім неї, так ніхто не вважає.
    відповісти
  • Львівянин 16 Квітня 2010 16:57
    Бандера не герой. Звиклий злочинець! Невже розуму не хватає знайти кращі історичні постаті більш достойні героїзації ніж звичайний терорист? Галичани, правду про нас сказав Табачник. Пора позбавитись комплексу меншовартості і зрозуміти що ми не галичани а українці. Частка великого і цілого, а не Пємонт української націїї, як вважає псевдо еліта зі Львову
    відповісти
  • helo 16 Квітня 2010 16:16
    gomosiatyna
    відповісти
  • Думка 16 Квітня 2010 15:38
    Як кожен буде покликатися на свого вуйка чи діда як на незаперечний авторитет, то ми добрий венігрет зготуємо. Такий, що його не зможуть довго їсти.
    відповісти
  • Ми все бачимо 16 Квітня 2010 15:38
    (не всі у Львові бендери).Так не всі .Але не в цьому суть .Ви не сприймаєте нічого українського Що у львові є кацапи що у Донецьку.Просто дуже швидко йде ця хвороба .Задайте собі питання чому тільки Галичина бореться за українську мову історію козаччину.А не Запоріжжя чи схід України.Незнаєте я вам скажу тому що давно на сході уже нема українців заселили цю територію населенням яке немає нічого спільного з Україною тому що в кожного другого коріння десь з під тамбова або ще глибше .От і є в цьому наша найбільша біда.Ніколи шовіністичний кацап не стане українцем.
    відповісти
  • ... 16 Квітня 2010 15:23
    Дивне порівняння.....Адже усім добре відомо, що ОУН під керівництвом С.Бандери у всі часи діяла точково проти ворогів української держави та народу, а у названих паном Кіпіані "дєятєлєй" руки по лікті у крові, від закатованих ними міліонів людей на загарбаних землях...Дуже дивне порівняння. Пахне квазіпатріотичною провокацією...
    відповісти
  • Украинка из Чигирина 16 Квітня 2010 15:03
    А то, что и ленин и сталин были террористами полностью с этим согласна.
    відповісти
  • не всі у Львові бендери 16 Квітня 2010 15:02
    Бендера безперчно бандіт і терорист, бо ця мерзота нічого у свому житті не побудувала, а тільки нищила, руйнувала вбивала, гвалтувала - ніякого прогресу. І існувало воно тільки за рахунок інщих. А вся його "боротьба" це жага "корита" такий собі царьйок. Тому порівнювати його з Великими творцями, двигунами прогресу, як Ленін і Сталін просто злочин. Ось як приклад націоналіст Рапатий Ющ - весь його прогрес - зруйнована держава.
    відповісти
  • Украинка из Чигирина 16 Квітня 2010 15:01
    Пусть С.Бендера будет героем только для Западной Украины. А, впрочем, и не все западные украинцы считают его героем.
    відповісти
  • SF 16 Квітня 2010 14:59
    Респект, Кіпіані !
    відповісти
  • кгб 16 Квітня 2010 14:54
    Свистунов-[***]
    відповісти
  • helo 16 Квітня 2010 14:36
    Kipiani prosto pidaras!
    відповісти
  • несвістун 16 Квітня 2010 14:22
    Свістун нехай не свистить!!!
    а шановний Кіпіані трохи перегнув, прирівнявши Бандеру до терористів
    відповісти
  • Бандерівець 16 Квітня 2010 13:59
    Грузин Кіпіані - надзвичайно розумний чоловік якого я поважаю, він не менший український націоналіст ніж деякі політики, які себе називають націоналістами та патріотами!
    Не можна засуджувати тероризм, як метод боротьби "ЗА" незалежність, а не проти чогось чи когось, такий тероризм є виправданим!!! Щодо лєніна, сталіна та підлсудського - то їхні методи терору, були не "за", це був терор "проти"... - а це і є ЗЛОЧИНОМ!
    відповісти
  • Орися 16 Квітня 2010 13:55
    Хто хоч трохи має розуму в голові, а не російські "опилки", той може правдиво оцінити великий здвиг народу Західної України в св"ятій ідеї побудови Незалежної України.
    С.Бандера без цього народу - ніхто. І тільки з тими великими Українцями С.Бандера став подвижником та провідником до Української Мрії.
    А тих, що своїм недолугим розумом не можуть цього обійняти хочу запитати -
    А чи знаєте ви гімн України?
    А чи вивішуєте ви український прапор в дні державних св"ят?
    Думаю відповіді на ці запитання дадуть багато чого до розуміння.
    відповісти
  • uk 16 Квітня 2010 13:43
    Німці засудили націонал-соціалізм-мають те,що мають. А нам слабо кпсс напіввареника відхилити від влади? Мабуть так!
    відповісти
  • 111 16 Квітня 2010 13:20
    Яку він мав підтримку на Україні? ніяку, так шо залиште його на галичині і не лізте до України!
    "яку порубали українські повстанці" - не українськи! не ображайте українців!! галичанськи різуни!
    відповісти
Новини Кіно
Завантаження...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...