Львів, Події
вівторок 12 січня, 2010, 12:16
1533
12
-a A+

В Україні вперше судять людину, яка публічно заперечила Голодомор

Наступного тижня на Донеччині розпочнеться суд над журналістом, який у своїй статті не захотів визнавати Голодомор геноцидом українців.

Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я»
Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я»

21 січня в Україні розпочнеться перший суд над людиною, яка публічно засумнівалася в тому, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.

Підсудним став Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я», що видається в Новоазовську (Донецька область). У своїй газеті 25 листопада 2009 року він опублікував статтю «Голодомор крокує по країні».

Через цю публікацію на нього подав до суду місцевий бізнесмен та глава районної організації партії «Наша Україна» Василь Коваленко.

Коваленко вимагає від суду визнати статтю Шведко протиправною дією, спрямованою на приниження національної гідності українців, наругою над пам’яттю жертв Голодомору і публічним спростуванням Голодомору як геноциду українців. Позивач також зажадав від газети спростування статті.

«Свої вимоги я обґрунтовую ст.1 Закону про Голодомор 1932–33 років, який визнає ті події геноцидом, а також статтею 2, в якій йдеться, що заперечення Голодомору як геноциду є протиправною дією», – сказав Коваленко.

Водночас, за словами Сергія Шведко, в тій статті він не ставив під сумнів факт Голодомору 1932–33 років, як і те, що ця трагедія була злочином тодішньої влади. Проте він не згоден з тим, що Голодомор слід кваліфікувати як геноцид українців.

«Це суперечить визначенню цього поняття, ухваленого ООН. Адже з голоду гинули не тільки українці, але і росіяни, казахи і інші народи СРСР. Мені не подобається, що Ющенка і владу смакують натуралістичні подробиці цього кошмару, а цифри смертей перебільшують», – заявив журналіст.

Шведко готовий 21 січня захищати свою позицію в суді, оскільки вважає, що діє у згоді зі статтею 34 Конституції, що гарантує свободу слова. Про це повідомляє ТСН.

Коментарі 12
 • Кабан 21 Січня 2010 11:06
  Ого, скока тут лошья свидомитского...
  відповісти
 • Москаль 15 Січня 2010 16:20
  А кого будут судить за "утерю" 6 000 000 населения Украини между 1991-2100 годами? Га, пид..с-патриоти? То же ведь в Украине? А цього ми не бачимо, ги-ги. Бо ми такі христіяни, пурєдні, чесні...Ну, і нація підляків і брехунів!
  відповісти
 • Stek до Сірка 15 Січня 2010 09:31
  Відносно часу, то в тебе видно здвиг по фазі, бо ДніпроГЕС і ті заводи, про які говорить Альона , будувалися ще далеко до війни. І не треба живцем перекручувати історію, ви вже почуття міри втратили разом з своїм юродивим.
  І ще, для грамотних, всі абревітури ( в тому числі КДБ) пишуться великими буквами.
  відповісти
 • Сірко 14 Січня 2010 00:35
  Альона обясняю,строели после войны! Под присмотром партии и кгб.
  А в 33г. Красноармейцев кормили хлебом отобраным у простых Украинских беззащитных селян!
  А те пухли и дедей своих ели.
  Страшно но факт!
  відповісти
 • Алена 13 Січня 2010 09:13
  Мне кто-нибудь объяснит, каким образом в голодомор были построены более 100 заводов и Днепрогэс (Запорожье).Кто такие махины строил, если без голодомора сейчас один мост построить не могут?Может, НЛО?
  відповісти
 • Дробот 13 Січня 2010 08:57
  Пропоную дослідити такі спільні ознаки голодомору на територіях УКРАЇНІ і РОСІЇ;
  - найдовший супротив встановлення Радянської Владиголодомор = і голодомор;
  - на які території=землі Росії за аграрної реформи П. Ф. Столипіна була переселено молоземельних селян з України і також коли було встановлено Р.В.
  відповісти
 • Дробот 13 Січня 2010 08:47
  КОМЕНТАР для 888.
  Так голодомор був і на території України і Росії- ФАКТ.
  Що спільного в голодоморі на території України і Росії?
  - голодомор був там де найдовше був опір встановлення Радянської ВЛАДИ. Власне кажучи для встановлення Р.В. Ось чому столицю України було перенесено в Харків:
  - за програмою аграрної реформи Росії малоземельних селян з України переселяли на Урал, Тамбовщину, Волгу і ін.
  Тож на яких територіях Росії також був голодомор?
  відповісти
 • гордон 13 Січня 2010 07:08
  нє, народ, а по-моєму це цирк... так, він дурачок, той журналіст, що почав таку фігню городити, але все-таки це його думка, нв яку він має право. Нафга на нього в суд подавати?
  відповісти
 • Alex 12 Січня 2010 14:15
  Цей жах був націлений на те, щоб залякати українців, зробити їх рабами. Те, що подібне було не тільки в Україні - це справа інших як їм відноситись до подібного... Схоже для декого це й не злочин....
  Але ми говоримо про нашу країну і це було заплановане знищення українців. Як було в інших місцях, то там заплановано не робилося таке.
  Тут справа в політиці. Росія бажає, щоб Україна знову була Малоросією і вони з своєї мнимої висоти казали б нам як нам жити та на якій мові розмовляти. І прихильники панування Росії в Україні готові йти на злочини, знущаясь над памяттю загиблих в Голодоморі... Якбиб це не позначилось би на Росії...
  Це правда про подібних посіпак.
  Ще в радянські часи мені бабця моя розповідала про те страшне, що відбувалолся тоді... А подібні негідники хочуть все похоронити, навіть таке, що забути неможливо.
  А донетчанам я й не дивуюсь.
  Росіяни завжди цілували панам руку, яка їх нищила. Це у них в крові... Якщо цар у них добрий, тихий, то вони вважають це слабкістю. Недаремно така популярність у них до Сталіна... Вони поважають тільки силу над собою і тоді ладні цілувати любого, хто іх буде бити батогом...
  відповісти
 • Шабля 12 Січня 2010 14:12
  До sens.
  Нічого дивного, адже винищували не їх. Тих кого винищили вже немає. А на їхніх територіях заселили тих, хто зраз заперечує факт геноциду.
  відповісти
 • 888 12 Січня 2010 13:20
  а хіба він неправий? хіба дійсно росіян та інші національності виселили десь і почали знущатись з українців? Люди, подумайте трохи, цей жах не був націлений проти тільки українців.
  відповісти
 • sens 12 Січня 2010 13:10
  Дивні люди ці доннечани!
  Скільки їх винищили,скільки вони натерпілись,а дальше торочать своє!
  Мозги їм промили окончатєльно!)))
  відповісти
Новини Кіно
Завантаження...