Середа
17 вересня 2008
18:17
Для добудови першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС шукають 650 млн грн
Для добудови першого агрегату Дністровської ГАЕС ВАТ «Укргідроенерго» має намір випустити цільові процентні облігації серії «А» на суму 200 млн грн, а також взяти 450 млн грн у кредит. Про це йшлося на засіданні колегії Міністерства палива і енергетики під час заслуховування звіту голови правління ВАТ «Укргідроенерго» Семена Поташника про хід будівництва Дністровської ГАЕС. Про це 17 вересня повідомив ЗІК.ВАТ «Укргідроенерго» підготувало проект проспекту емісії цінних паперів та звернулося у рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» для привласнення кредитного рейтингу запланованому випуску процентних облігацій.
«Укргідроенерго» не відмовилося також від планів залучити 450 млн. грн. кредитних коштів на добудову першого гідроагрегата Дністровської ГАЕС не зважаючи на те , що у вересні тендер на відбір фінансової установи для надання на рік кредиту у розмірі 100 млн грн не відбувся через надходження менше двох заявок.
Як повідомили ЗІК у прес-службі будівництва Дністровської ГАЕС, станом на 1 вересня цього року на цьому об’єкті вже освоєно майже 1 млрд 933 млн грн капіталовкладень. Необхідний обсяг коштів на 2008 рік становить 914,8 млн грн.
Цього року на добудову першої черги Дністровської ГАЕС виділено 113,3 млн грн за рахунок коштів спеціального фонду Держбюджету. Ще майже 200 млн грн до кінця року на цей об’єкт «Укргідроенерго» залучить у якості інвестиційної надбавки до свого тарифу, затвердженого НКРЕ (2,12 коп.за кВт/ч). Для першочергових робіт на будівництві «Укргідроенерго» вже взяло 150 млн грн кредиту та уклало угоду з «Ощадбанком» на відновлення кредитної лінії.
На сьогоднішній день узгоджується схема передачі від ВАТ «Дністровська ГАЕС» до ВАТ «Укргідроенерго», якому держава у січні ц.р. передала функції замовника, об’єктів незавершеного будівництва, обладнання та комплектуючих виробів, придбаних для будівництва Дністровської ГАЕС у попередні роки за кошти державних коштів та інвестиційної складової. Розпочато аудиторську перевірку, інвентаризацію та оцінку зазначеного майна.
Відповідному департаменту Мінпаливенерго колегія доручила підготувати проект постанови КМУ «Про першочергові заходи щодо завершення будівництва Дністровської ГАЕС» та винести його на затвердження урядом. ВАТ «Укргідроенерго» зобов’язали забезпечити чітке виконання графіку будівельних та монтажно-пускових робіт на будівництві першої черги цієї ГАЕС.
Довідка ЗІКу.
Пуск першого агрегату Дністровської ГЕАС у режимі синхронного компенсатора заплановано на грудень цього року. Дністровська ГАЕС після добудови входитиме до числа шести найпотужніших гідроелектростанцій у світі та стане найпотужнішою ГАЕС в Європі.
Проектом будівництва Дністровської ГАЕС передбачено 7 гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в турбінному та 2947 МВт – в насосному режимах. Загальна кошторисна вартість будівництва – 5 млрд 845,5 млн грн. Загальний кошторис будівництва першої черги ГАЕС у складі 3 гідроагрегатів, затверджений у березні 2006 року, становить 3 млрд 547 млн грн.
Коментарі
Додати коментар
ТОП-НОВИНИ
- ДП «Украерорух» купило кавові автомати за ціною автомобілів
- Цьогоріч Львівщина очікує від держави 1,2 млрд грн на ремонт доріг
- Видобування сланцевого газу – це «коктейль Молотова» для Львівщини, – Сех
- За не імпортований у січні газ «Газпром» виставляє Україні рахунок
- Богатирьова нагнітає – ціна на газ може сягнути $700
ТОП-КОМЕНТАРІ
- Через сильні морози за три доби Україна спалила мільярд кубів газу
- Європа отримує менше газу через зниження постачань «Газпромом», – Бойко
- ДП «Украерорух» купило кавові автомати за ціною автомобілів
- Видобування сланцевого газу – це «коктейль Молотова» для Львівщини, – Сех
- Цьогоріч Львівщина очікує від держави 1,2 млрд грн на ремонт доріг





zmolo.com
