Влада
середа 07 листопада, 2012, 14:35
7825
53
-a A+

Для «Свободи» настали найгірші часи

ВО «Свобода», яка, за даними соціологів, балансувала на межі прохідного 5% бар’єру, отримала в два рази більше голосів, завдяки чому стала головною сенсацією цих виборів. Парадокс в тому, що її підтримали, бо вона має ідеологію, але не всі, хто голосував за «Свободу», цю ідеологію схвалюють. На думку експертів, це сталося через те, що люди вже втомилися від безідейних комерційних партій, які побудовані під одну персону. Втім, щоб вийти на загальноукраїнський рівень, свободівцям, мабуть, доведеться пом’якшити свої ідеологічні позиції.

Як показують результати підрахунку голосів, «Свобода» отримує понад 10% голосів і в результаті може розраховувати на 38 мандатів – 25 по пропорційній частині і ще плюс 13 мажоритарників. Яку нішу свободівці займуть у новому парламенті і в чому причина їхнього несподіваного успіху, з’ясовував ІА ZIK.

Аби лиш не цирк

Свободівцям, які до того мали досвід роботи лише в місцевих радах Західної України, зараз треба буде пристосовуватися до парламентських реалій. Швидше за все, «Свобода» виконуватиме роль «передового загону» опозиції і виступатиме протидією майже рівною за кількістю мандатів фракції комуністів. З іншого боку, для ВО «Свобода» зараз настали найгірші часи, тому що всі виборці і вся Україна цих політиків реально ще не бачила, наголошує політтехнолог Сергій Гайдай.

«Це був якийсь далекий образ хлопців, які перемогли десь там у Тернополі, у Львові. Кияни їх не бачили, дещо романтизували їх як героїв. А в парламенті почнеться реальне життя, і всі побачать, чи ці політики витягують на всеукраїнський рівень. У Тягнибока взагалі є можливість до 2015 року виступити таким чином, щоб дійсно стати всеукраїнським політиком. Треба буде трохи змінити ідеологію, риторику, стиль поведінки. Навіть піти на не, що деякі його фанатичні прихильники у Західній Україні, можливо, в ньому розчаруються. Але тоді він, маючи трибуну у Верховній Раді, зможе, як мінімум, боротися за прихильність міських інтелектуалів по мегаполісах. Але якщо Тягнибок залишиться на рівні галичанського політика, якому пощастило і він опинився в українському парламенті, тоді буде девальвація», – переконаний експерт.

Історик Ярослав Грицак вважає, що екстрема має бути представлена в українському парламенті, щоб «усі решта не спали».

«Питання тільки в тому, чи це неспання не перетвориться на цирк. Умовно кажучи, з одного боку буде Фаріон, з другого – Колесніченко. І ми будемо дивитися на цей цирк, який, на жаль, буде надто дорогий для всієї країни. Тобто все залежить, насамперед, від поведінки самої «Свободи», – каже історик.

Феномен «Свободи»

Хоча результати ВО «Свобода» на цих виборах були несподіваними, проте їм можна знайти логічне пояснення, кажуть експерти.

«Соціологія чомусь завжди не бачить цього феномену, який насправді трапляється дуже часто в Україні. Йдеться про велику кількість тих, хто не визначився. Це люди, які на час опитування не могли вибрати жодну з відомих партій, тому що всі ці партії не відповідали електоральним очікуванням. Але все ж таки ці люди пішли на вибори і врешті багато з них зробили вибір на користь «Свободи», керуючись єдиним критерієм: люди вже не хочуть обирати так звані комерційні партії – ті партії, за якими не стоїть жодна ідея чи ідеологія. А майже всі українські партії саме такі – грають на довірі до якоїсь особистості, що в політиці не правильно, бо особистість має бути виразником ідеї, а коли просто «добра» людина – це не політика. Тому багато людей уже розуміють чи відчувають, що треба партію з ідеєю та ідеологією. І «Свобода» якраз виглядає такою партією. Є ще, правда, комуністи, але в них кампанія з ідеологією, а сама партія вже не є носієм цієї ідеології. І феномен в тому, що багато з тих, хто голосував за свободівців, їхньої ідеології не підтримує. Просто люди голосували за політиків, у яких ця ідеологія є, бо тоді висока вірогідність, що вони не стануть тушками», – каже політтехнолог Сергій Гайдай.

З іншого боку, ВО «Свобода» відповіла на запит виборців, котрі хотіли побачити в парламенті якийсь свіжий політичний проект, вважає заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. «Велика частина електорату «Свободи» все-таки неідеологічна. Особливо в Києві, де вони отримали більше відсотків, ніж Партія регіонів. Це все ж таки бажання людей бачити в парламенті щось нове», – впевнений політолог.

Директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран високі результати «Свободи» пояснює також тим, що рейтинги Об’єднаної опозиції і «Свободи» перед виборами були занижені, оскільки люди не завжди кажуть правду соціологам. Особливо, коли в країні говорять про політичні репресії, далеко не всі громадяни готові відверто визнати, за кого голосуватимуть.

Допомогла і Партія регіонів

Однак успіх ВО «Свобода» не є однозначним свідченням радикалізації суспільства. Для такого успіху було кілька причин, каже президент суспільно-гуманітарного консорціуму «Генеза» Любомир Скочиляс. Насамперед, на момент проведення виборів в українському суспільстві звільнилася націонал-демократична ніша, а Об’єднана опозиція «Батьківщина» не достатньо відповідає цій ніші. «Раніше підтримували «Нашу Україну», але вона не могла бути серйозним гравцем. Тому частина електорату цього спектру проголосувала за «Свободу», таким чином заповнивши прогалину, яка утворилась», – зазначає Скочиляс.

Він також нагадує, що виборча кампанія свободівців не була надто радикальною. А те, що «Свобода» на виборах співпрацювала з Об’єднаною опозицією, показало, що вона може йти на компроміси.

Загалом експерти сходяться на думці, що опосередковано на успіх «Свободи» спрацювала і Партія регіонів. Ті рішення, які приймав Янукович та парламентська більшість, розцінювались як наступ на національні інтереси, що й дало симетричну реакцію.

На думку історика Ярослава Грицака, у даному випадку йдеться не тільки про «Свободу», а й про комуністів. Високий результат одних і других – це протестний потенціал, який мобілізується, тому що є проти чого протестувати.

«Від 2010 року в Україні зламалася стара політична система, яка полягала у мовчазному компромісі, що влада й опозиція міняються місцями. Після того, як Янукович зламав цю машину, відіслав колишню владу не в опозицію, а в тюрму, український виборець починає тяжіти до екстреми. Це, так би мовити, є результатом поломки машини. Зараз в Україні складається нова політична система – на жаль, не найкраща. Тому я не можу передбачити, що станеться. Дуже багато залежить від того, чи може, умовно кажучи, пом’якшитися «Свобода», тобто змінити свої гасла і стати більш парламентською партією», – каже історик.

Тетяна Штифурко, Андрій Степанов

 

Коментарі 48
 • CарматВосток 12 Листопада 2012 08:00
  І наостанок - Панове, до того як щось пахвосно заявляти - Подивіться будь ласка інфу про це в інеті. Бо смішно чути наприклад про іврит як єдину держмову в Ізраїлі, коли інфа про наявність другої мови як державної легко знаходиться. :)
  відповісти
 • CарматВосток 12 Листопада 2012 07:57
  Ізраїль - "Израиль — многоязычная страна. Иврит и арабский — оба государственные" :):)
  відповісти
 • CарматВосток 12 Листопада 2012 07:53
  _Росія як держава для жителів Росії де корінна нація росіяни статус державного язика -руский--меншини немають права вимагати статус державного язика меншин
  Ізраїль держава для євреїв статус євріт державного язика ---меншини немають права вимагати статус державного язика меншин ._ :):):) Головне як пан упевнений у цих словах. Отже , Росія
  "Государственные языки в республиках Российской Федерации абазинский язык (Карачаево-Черкесия)
  адыгейский язык (Адыгея)
  алтайский язык (Республика Алтай)
  башкирский язык (Башкортостан)
  бурятский язык (Бурятия)
  ингушский язык (Ингушетия)
  кабардино-черкесский язык (Кабардино-Балкария (в конституции республики назван кабардинским языком), Карачаево-Черкесия (в конституции республики назван черкесским языком))
  калмыцкий язык (Калмыкия)
  карачаево-балкарский язык (Кабардино-Балкария (в конституции республики назван балкарским языком), Карачаево-Черкесия (в конституции республики назван карачаевским языком))
  язык коми (Республика Коми)
  марийский язык (Марий Эл)
  мокшанский язык (Мордовия)
  ногайский язык (Карачаево-Черкесия)
  осетинский язык (Северная Осетия)
  татарский язык (Татарстан)
  тувинский язык (Тува)
  удмуртский язык (Удмуртия)
  хакасский язык (Хакасия)
  чеченский язык (Чечня)
  чувашский язык (Чувашия)
  эрзянский язык (Мордовия)
  якутский язык (Якутия)
  языки Дагестана. По Конституции Республики Дагестан государственными на территории республики являются русский язык и все языки народов Дагестана[2]. К письменным языкам Дагестана относятся аварский, агульский, азербайджанский, даргинский, кумыкский, лакский, лезгинский, ногайский, рутульский, табасаранский, татский, цахурский и чеченский языки"
  відповісти
 • Nen 10 Листопада 2012 19:06
  ...а Рада дасть собі свободу
  відповісти
 • Партізан 10 Листопада 2012 17:15
  Для тих, хто сумнівається в "Свободі".
  Не хвилюйтесь,в "Свободі" мудрі депутати і вони дадуть собі раду.
  відповісти
 • Львів 8 Листопада 2012 19:18
  думка висловлена Бережанами має право на життя .
  Чому в Росії ліквідували офіційно наявність Українського тоавриства ?.
  Чому Росія не дозволяє введення другої державної мови в Росії української ,-татарськ-єврейської-руминської-польської ?
  У чому річ ?
  Чому Україна немає право на українську державну мову?
  Може Україна є колонією АМЕРИКИ або Росії?
  Чому в Україні переслідуються українці ?
  відповісти
 • непоінформований 8 Листопада 2012 17:50
  що за дєза?? свобода - містечкова галицька корпорація - завдяки кадровому вакууму на правому фланзі української політики зайняла нішу представництва національних сил у цій країні, а нам втю[***]ть якісь псевдооцінки про їхні тяжкі часи..вони ж навпаки на піку своєї політкарєри..коли в них було або ще буде 10% електорального пирога???
  відповісти
 • Львів 8 Листопада 2012 17:50
  цікаво чому ніхто не піднімає теми щодо розмитнення авто в україні,навіть ЗІК ніразу не створив спеціальної програми до цієї теми, ні один політик не сказав що прийдем і скасуємо ці захмарні розмитнення, адже всі добре знають скільки коштує авто в україні а скільки у європі різниця очевидна яка напряму повязана з добробутом пересічного українця!!!
  відповісти
 • голос 8 Листопада 2012 15:14
  ..кукін -ти що окрувився ? -прочитай та поячни що написав.........
  відповісти
 • кукін 8 Листопада 2012 12:34
  МІСІЯ СВОБОДИ ОБЄДНАТИ УКРАЇНУ РОЗВІЯТИ БРЕХНЮ КОМУНЯЦКУ РОБИТИ ВОРОГІВ З ЗАХОДУ ДЛЯ СВОЇХ РЕЙТИНГІВ НА ВИБОРАХ
  відповісти
 • думка 8 Листопада 2012 11:36
  Той, хто полюбляє говорити про конфесії, як правило, не вірить в Бога, а "бавиться" в політику...
  відповісти
 • читач 8 Листопада 2012 10:56
  Свобода представляє, на мій погляд, виключно інтереси українських католиків, які перебувають в єдності з Римом, а отже про національну самосвідомість і самодостатність нації говорити даремно, зовсім не той націона-соціалізм який був характерний для Германії під керівництвом націонал-соціалістів, а, отже, ні Бандеру, ні "Свобуду" називати радикальними націоналістами, чи фашистами немає ніяких підстав.
  відповісти
 • Трутка до ВОВА 8 Листопада 2012 10:21
  Ой довго не вимирають демагоги. Починаєш вірити, що політична демагогія в Україні - норма.
  відповісти
 • Трутка до ВИТ 8 Листопада 2012 10:18
  У тому то і весь цирк, що Свободі до Гітлера дуже далеко. Вловлюєте різницю між націонал-соціалізмом і соціал-націоналізмом? А різниця суттєва. І Тягнибок швидше (за антропологічними ознаками) генетична порча нації , а не символ.
  Розслабтесь, у Свободи і Регіонів спільний знаменник...
  відповісти
 • CарматВосток 8 Листопада 2012 10:11
  _КТО ТАКИЕ КАЦАПЫ_ Як там говорять "Хто про, що а замазура про лазню та про лазню":) Стаття взагалі то про перспективи праці "свободи" у ВР, а не про національності. Тому, і не вірю я панове галичани у демократизацію "Свободи" , бо вона розвивається саме, щоб догодити отаким Вашим землякам, які пишуть провокативно-образливі коменти про росіян. До речі, щось мені підказує, що цей уривок пан Роман скопіпастив десь, а не сам написав, бо чомусь цей супердуперпатрійот надав його російською мовою :) Копіпаст є копіпаст.
  відповісти
 • митяй 8 Листопада 2012 08:15
  На Свободу в РАДЕ некто не будет обращать внимание, не свои не чужие.Потому что они фашисты.
  відповісти
 • Вит 8 Листопада 2012 05:22
  Ой ребята,вспомните как Гитлер к в власти приходил,очень похоже,и совсем не смешно
  відповісти
 • Роман 8 Листопада 2012 01:01
  КТО ТАКИЕ КАЦАПЫ И КАК С НИМИ БЫТЬ...
  Давайте разберёмся, кто такие кацапы.
  Слово "кацап"происходит от выражения - "Как цап", т.е. - как козёл. Общепринято считать, что главная особенность этого животного - его неуёмная глупость. Какая же категория людей проявляет наиболее ярко её?
  Если даже поверхностно проанализировать реплики здесь отметившихся, то вывод напрашивается следующий: самой безмозглой категорией проявляют себя усраинские чурки-свидомиты, которые знаний по истории имеют, как говорят, "нуль без палочки", зато идиотских амбиций - "выше крыши"! И ещё - имеют шизоидную наглость спорить с теми, кто знает значительно больше их! Это прямой признак идиотов! Козлами таких назвать - это даже назвать слишком ласково!
  Ведь умные люди, когда обсуждают тот или иной исторический вопрос - используют синхронные с событием источник, а глупцы - приводят информацию из документов, написанных значительно позднее того события.
  Мне много раз приходилось дискутировать со "свидомитами"! Используемая мной информация из древних источников разоблачала укро-свидомитские байки и показывала, что земля древней Руси - РУССКАЯ, а никакая не украинская земля! Кацапы (так называемые тупые украинцы) в качестве доказательств брали информацию из значительно более поздних источников - произведений Грушевского, Костомарова и др. фантастов, чьи данные в корне расходятся с данными древних документов, синхронных с обсуждаемыми событиями.
  И теперь эти усраинские недоумки, т.е. кацапы - имеют ещё наглость называть КОГО-ТО кацапами! Не валите со своей больной ж...., т.е. я хотел сказать - головы (а может это у них одно и то же?) - на здоровую, чурки необразованные! Тащите свои ленивые задницы в исторические музеи, разуйте там свои глаза и убедитесь, что вы живёте на РУССКОЙ земле, а значит - нечего на русский народ здесь рот свой поганый раскрывать! А если чем недовольны, то и валите в ту нору, откуда вылезли ваши предки на эту - РУССКУЮ землю!
  відповісти
 • Роман 8 Листопада 2012 00:58
  Идеология изображена на самой эмблеме: "Третьим будешь?!" Это - эмблема партии алкашей, пропивших мозги, что и подтверждают своим поведением "свободовцы"!
  відповісти
 • морквяний 7 Листопада 2012 22:50
  я на виборах не голосував, про що не шкодую, але якщо би були перевибори - тільки свобода. хлопці зараз гарно себе поводять, виховано всюди, в правовому полі. єдині джентльмени української політики
  відповісти
 • зірка 7 Листопада 2012 21:15
  вже майдан мали. тепер свободу. Дурні
  відповісти
 • думка 7 Листопада 2012 20:21
  Нічого надзвичайного у тому, що «Свобода» пройшла у парламент немає, навпаки у парламентах Західної Європи відсоток правих радикалів переважає, і вони, парламенти, працюють.
  відповісти
 • Вова 7 Листопада 2012 19:45
  Демагоги таки вимруть дуже швидко
  відповісти
 • Крен 7 Листопада 2012 19:16
  абсолютно не погоджуюсь, що для Свободи настали тяжкі часи. Якщо такі депутати як Ельбрус Тадеєв прописались у парламенті, то думаю, що головним у цьому парламенті буде не законотворення, а вірне голосування, яке не дасть Україні скотитись до бананової диктаторської республіки
  відповісти
 • Тиміш 7 Листопада 2012 18:56
  Кацапські і підкацапські собаки гавкають, а Свобода іде собі вперед і з кожним роком все сильніша і сильніша. Хай кацапня ще дужче гавкає і антиукраїнські закони приймає то побачимо як за Свободу і руSSкіє дєрєвні Луганщини і копанки Донбасу голосуватимуть.
  відповісти
 • 99 7 Листопада 2012 18:14
  ні не знаю , до чого тут пісня .... пишите сплошними загадками ....
  відповісти
 • Лесю 7 Листопада 2012 18:05
  пісню таку знаєте - "вся жизнь - впереди, разденься, и жди"?
  відповісти
 • 99 7 Листопада 2012 17:58
  "Свобода" - BEST OF THE BEST Якраз саме на часі - популярність свободи - це продукт склавшихся обставин , коли люди бачуть що тільки націоналістична партія буде мати чіткі принципи , чітку дисципліну ,порівняно непорушні погляди та принципи .
  Авторів статті залишити без роботи і позбавити журналістських посвідчень - таку х.уйню вам напише будь-хто , нічого нового не написали.
  "Але якщо Тягнибок залишиться на рівні галичанського політика, якому пощастило і він опинився в українському парламенті, тоді буде девальвація" - саме завдяки і тільки завдяки рівню галичанського політика (рівень галичанского політика тягнибока зовсім відрізняється від наприклад рівня дубневичів і такої шушвари подібної , в тягнибока зовсім інший галичанський рівень) тягнибок і свобода мають таку підтримку а якщо тягнибок стане схожий на політика з києва - то вважай з такою ідеологією і буде девальвація.
  відповісти
 • Українська правда. УП. 7 Листопада 2012 17:37
  "В електораті Партії регіонів, як свідчать дані Національного екзит-полу, переважають виборці з середньою спеціальною освітою " . - соціологи. Від себе добавлю - також люди позбавлені волі , або знаходяться на примусовому лікуванні.
  відповісти
 • Лесь 7 Листопада 2012 17:33
  Одне тільки слово,сказане на другорядному мітингу в запалі ораторства вивело Тягнибока з фракціі Наша Украіна і ввело у велику політику як сомостійного лідера.Слово це - "жидва"...І хоч він цього слова публічно не повторював ні разу,люди сподіваються,надіються і ждуть...
  відповісти
 • Українська правда. УП. 7 Листопада 2012 17:32
  "За ВО "Свобода" голосували переважно українці з високим рівнем освіти, за партію "УДАР Віталія Кличка" - молодь."-соціологи
  відповісти
 • Роман до "Галицького хруня& 7 Листопада 2012 17:28
  "І коли я бачу носія таких ідей, у мене виникає питання про його розумові здібності, про його глузд."
  А для чого ще щось пояснювати , писати і т.д. якщо з самого ніку видно хто є хто.
  відповісти
 • Shtefan 7 Листопада 2012 17:10
  Пана Тягнибока, славного українця – патріота, сподіваюсь, майбутнього президента України вітаю з Днем народження!
  Бажаю йому міцного здоров’я, багато світлих літ у мирі, щасті та добробуті. Нехай Господь Бог благословляє усе подальше його життя!
  ХОЧ В ВОГОНЬ, ХОЧ В ВОДУ ПІДЕМ ЗА СВОБОДУ!!!
  відповісти
 • !... 7 Листопада 2012 16:45
  ... а наша "свобода" стає потрохи "академічною" ( по академіку Тичині) ,як той "Миргород" та "Хорол-річка" ... НЕ ТОЮ ... от вже майже породичалась із жидами ... та й своїх жидів у вишиванках отая "свобода" нахапалась , як су.чка бліх ... Най згинуть наші вороги ! Слава Україні ! ...
  відповісти
 • Чистильник 7 Листопада 2012 16:13
  ВІтаю Олега Тягнибока із 65 річницею Великої Жовтневої революції! Мир, братство, рівність і свобода! Хай живе Великий Жовтень!
  відповісти
 • Галицький хрунь 7 Листопада 2012 16:05
  Ну, що зробиш із тими українцями, до яких і я належу, які 20 років розбазарюють надбане радянським народом, які обирають таких президентів і таких нардепів, за яких соромно, які голосують то за СДПУо, то за НУ, то за "Свободу"?! На то нема ради! За Совєтів Україна входила у 20-атку найрозвиненіших держав світу, і це була не пропаганда, а вірогідність (достовірність!). А тепер? Тому й кажуть, що шлях важкий, бо той шлях до демократії і добробуту пролягає через голови українців! Ну про що сперечатися - через рік побачимо, хто з нас правий. Я думаю, що серед свободівців процент здорового глузду такий самий, як в регіонах, як в НУ, як в іншій партії. Просто для мене націоналізм у будь-якому вигляді - це архаїзм, це нонсенс. І коли я бачу носія таких ідей, у мене виникає питання про його розумові здібності, про його глузд.
  відповісти
 • папа Карла 7 Листопада 2012 16:04
  У галицких вуек жизнь что базар. Мода, последняя колекция в бульшой пулитике. Вива РУХ, Вива УНСА, Вива "Наша Украина". Сегодня - виват "Свободе"! Она протектирует мозги на 12% лучше, чем предыдущие дешевые промывающие средства. В счет радикальной уродзоней наглости? Смачного!
  И все дружно могольскими нукерами верноподданно прикладываются к тухесу фюрера партии. Может чего отломится?
  відповісти
 • Веремій 7 Листопада 2012 15:40
  Хрунику, ну ви ж приблизно те саме виписували перед самими виборами, що мовляв Галичина розчарувалася у свободівцях, бо вони погано собе показали в місцевих радах - результат бачили(на місцевих виборах у 2010 році за Свободу проголосувало у Львові 24%, а зараз 38%)? Такшо свої недолугі домисли і припущення залишайте при собі, бо це брєд сивої кобили! Гадаю, що підтримка "Свободи" тільки зростатиме, бо парламент це найперше трибуна і засрані українофоби та ліберасти не зможуть тепер перекручувати чи контролювати поширення інформації щодо роботи "Свободи" через підконтрольні ЗМІ та підспівування тролів на різних форумах.
  "Свобода" не зрадить - я в цьому певен.
  Вітання Олегові Тягнибоку з нагоди Дня нарордження.
  відповісти
 • подив. 7 Листопада 2012 15:34
  "Важкі" часи - перші парламентські вибори і 10% ( 5%) ще вкрали. Парламентська партія. Роботи багато, через те "важкі" , ну так вони і знають куди і на що йдуть. Основні симпатики Свободи , бачать в них сміливих і чесних людей , до того ж ще й сильних духом , судячи з того як вони захищають вибір своїх виборців. Вибрали бо симпатизують , і навряд чи хто в них розчарується , в сміливих людях не може бути розчарування.
  відповісти
 • Сихів 7 Листопада 2012 15:10
  В І Т А Є М О
  відповісти
 • Галицький хрунь 7 Листопада 2012 15:09
  "Це, так би мовити, є результатом поломки машини".
  Усяка система і машина може працювати добре лише за умови якісних і глибоких зворотніх зв'язків для саморегулювання. Ручне регулювання не роглядаємо. Держава - це складна система регулювання через різні механізми. Вибори - один з таких механізмів. Але з точки зору теорії управління вони (вибори) дають регулювання із слабким зворотнім зв'язком, або з уповільненою дією. Тобто, такий механізм регулювання є поганим тим більше, що часто вводиться не той коефіцієн регулювання, або взагалі не з тим знаком. "Свобода" і є тим коефіцієнтом не з тим знаком. Дуже скоро наступить повне розчарування і особами, і ідеологією, і практикою "Свободи". Одна справа, коли вони відображать холопські настрої галицького електорату, переважно забитого села, для яких вони просто "свої хлопці" (і дівчата), і зовсім інша справа - виробляти та проводити фьючерсну ідеологію і практику для цілої нації. Такі, як Сех, Фаріон, Дубневич, та й Тягнибок не здатні стрибнути вище своєї голови. Максимум через рік багато з тих киян, які за них голосували, не знаючи їх, визнають свою помилку. І в цьому не "велика вірогідність", як тут написане таке слово, а велика ймовірність, бо "вірогідність" - це синонім слова "достовірність"!
  відповісти
 • Микола 7 Листопада 2012 15:08
  Стаття фуфлова. А з ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ - ВІТАЄМО!!!
  відповісти
 • харків 7 Листопада 2012 15:08
  хочу поздоровтити пана Олега з дем народження,на виборах люди дали Вам великий кредит довіри , не зрадьте надії Українців .Слава Україні!
  відповісти
 • украї 7 Листопада 2012 15:07
  Такі партії як Свобода є партіями екстреміського типу як-от Шін Фейн в Ірландії їх мета сіяти ненависть і ксенофобію. Знаю що львів"яни свідомі українці і мене зрозуміють.Люди вибори закінчились перемогою регіоналів.
  відповісти
 • Денис 7 Листопада 2012 15:05
  тільки з цими приколами про складання мандатів вони поспішають на мій погляд. ясно ж, що це владі вигідно, вони свою диктатуру встановлять та й усе
  відповісти
 • Петро Бойко 7 Листопада 2012 15:00
  ВІТАЄМО!!!!!!!!!!!
  відповісти
 • Виборець України 7 Листопада 2012 14:50
  Сьогодні в Олега Тягнибока День народження!
  Вітаємо тебе, Олеже, бажаємо щастя тобі, родинного благополуччя, успіхів у справах. Не підведи нас. Ми тобі повірили. Повірили ВО "Свобода". Давай змінимо Україну, щоб люди не страждали. Прості люди. Українці. Олеже, веди нас. Ми підтримаємо тебе в мудрих вчинках!!!
  відповісти
 • Prazhanyn 7 Листопада 2012 14:49
  Rizni shtyfurky,jaki nichogo ne rozumijutj i sluzhatj ljvivsjkym liberastam,ne mozhutj zaspokojitysj peremogoju SVOBODY.Tiljky b hadyly ,svoji pysannja prodajutj za 30 sribnjakiv!
  відповісти
Новини Кіно
Завантаження...