субота, 16 вересня, 2017, 2:23 Спорт
На Євробаскеті-2017 Сербія перемогла Росію і вийшла у фінал, де зіграє зі Словенією

У Стамбулі, де триває чоловічий Чемпіонат Європи з баскетболу 2017 року, наприкінці доби 15 вересня визначився другий фіналіст. Ним стала збірна Сербії, яка в матчі 1/2 фіналу обіграла Росію – 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22).

ЄвроБаскет-2017: Сербія не пустила Росію в фінал

Серби перемогли росіян і вийшли у фінал Євробаскету-2017/ fbu.ua

Початок зустрічі пройшов практично в рівній боротьбі, але балканці постійно вели в рахунку. А наприкінці стартової чверті вони змогли збільшити свою перевагу до п’яти очок, пише fbu.ua.

У другій чверті серби скористалися з численних помилок росіян, додавши до загальної переваги ще дев’ять пунктів. На початку третього періоду балканці також вигравали більше десяти очок. Але у другій половині третьої десятихвилинки росіяни зробили ривок, який дозволив їм відіграти п’ять пунктів.

Однак, в останній чверті, яка проходила на зустрічних курсах, росіяни завдяки зусиллям свого лідера Шведа майже наздогнали суперника. За чотири хвилини до кінця основного ігрового часу росіяни до двох очок скоротили відставання. В заключні хвилини усе вирішили два точні влучання зіркового Богдановича та блискуча гра сербів у захисті. Тож серби перемогу не впустили, забезпечивши собі в підсумку вісім очок переваги – 87:79.

У неділю, 17 вересня, Сербія зіграє в балканському фіналі Євробаскету-2017 проти Словенії, яка напередодні розгромила Іспанію (92:72). Початок «золотого» фіналу о 21:30 за київським часом. Того ж дня о 17:00 Росія зіграє проти Іспанії за «бронзу».

Відзначимо, що у своїй новітній історії збірна Сербії лише одного разу грала у фіналі Євробаскету. У 2009 році в польському Катовіце серби поступилися у «золотому» матчі іспанцям – 63:85. Що ж до Словенії, то вони ще жодного разу не здобували нагороди континентального чемпіонату. До цього кращий результат словенців на чемпіонатах Європи – четверте місце у тому ж таки 2009 році.