субота, 19 серпня, 2017, 12:50 Економіка
Нові санкції США вестимуть до поступового колапсу економіки Росії, – В.Горбулін

Нові американські санкції вестимуть до поступового системного колапсу поточної російської економічної моделі, оскільки завдадуть удару насамперед по енергетичному сектору.

Про це у статті для тижневика "Дзеркало тижня" пише радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень академік Національної академії наук України Володимир Горбулін, – повідомляє Укрінформ.

"Попри браваду російського керівництва, нові американські санкції для Росії досить серйозні й вестимуть до поступового системного колапсу поточної російської економічної моделі", - вважає радник Президента.

Він акцентував, що санкції насамперед завдадуть удару по російському енергетичному сектору, адже вони передбачають заборону на участь американських компаній і фізичних осіб у великих нафтогазових проектах з участю російського бізнесу, обмеження п'ятьма мільйонами доларів на інвестиції в російські трубопроводи й удар по російських проектах з видобування нафти на глибоководному шельфі, сланцевої нафти, нафти у водах Арктики.

У цьому контексті Горбулін нагадав, що до топ-10 найбільших російських платників податків належать "Роснефть", Газпром, Лукойл, "Сургутнефтегаз", "Сбербанк России", "Татнефть", "Российские железные дороги" (РЖД), Росатом, "Башнефть", "Славнефть", з яких лише дві компанії -"Сбербанк России" і РЖД - не мають прямого стосунку до нафти й газу.

"Сюди ж можна віднести подальше обмеження Росії в частині отримання "довгих кредитів", без яких неможливий розвиток великого бізнесу. Безперечно, сюди ж потрапляють обмеження на будівництво "Північного потоку-2", який для Росії, знову ж таки, не так економічний, як політичний проект", - зазначив академік.

Як зауважив Горбулін, об'єктивно нинішня Росія не має чого симетрично протиставити США, тому максимум, на який виявився здатним Кремль, - заборонити США користуватися дачами на території Росії й скоротити персонал американського посольства.

"Однак Росія шукатиме інші форми відповіді. Насамперед - у сфері кібератак, нарощування пропаганди, провокування політичних і воєнних криз, у тому числі - в Україні, що також укладається в концепцію "нових 80-х": тоді Кремль теж намагався відповідати Заходу на інших фронтах. Зазвичай - не дуже успішно. Щоправда, ресурсів на подібне залишається не так уже й багато, але набагато більше, ніж здається найоптимістичніше налаштованим супротивникам Росії", - вважає директор НІСД.

Читайте також: Почався зворотний відлік: Експерт пояснив, як США будуть вбивати режим Путіна в Росії

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-25 07:30:18