четвер, 17 серпня, 2017, 1:10 Події
Гримчак: Повернути Крим буде важче, ніж Донбас

Повернути Крим Україні буде важче, аніж окуповані території Донбасу, оскільки Росія фактично «узаконила» анексію українського півострова.

Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак для видання «Політека».

«Росіяни спробували Крим прописати у своїх законах і Конституції. Але з точки зору всіх міжнародних законів, ця територія належить Україні, і вони все одно звідти підуть. Як швидко? Це залежатиме від того, як швидко ми будемо розвиватися і від того, як швидко Росія втрачатиме внутрішній потенціал», – повідомив Гримчак.

Також він наголосив, що Крим був на другому плані, а зараз він вже виходить на перший. 

Як відомо, раніше Гримчак завив, що нинішня ситуація може змусити Росію за власною ініціативою покинути Донбас.

«На сьогоднішній день ми вважаємо, що сама ситуація підштовхне Росію до того, щоб вийти звідти з військами. Є об’єктивні дані. Так само, як вони вийшли з НДР, з Угорщини, Чехословаччини, кинувши все», – зазначив чиновник.

За словами Гримчака, це може статися в той момент, коли власні внутрішні проблеми в Росії будуть набагато важливіше, ніж те, що відбувається за кордоном. 

«Якщо говорити про політико-дипломатичний шлях, то не тільки я, і багато експертів говорять про те, що Росія підходить до ситуації, коли продовжувати утримувати цей анклав окремих районів Донецької та Луганської області вона просто не може фінансово і економічно. Протягом року 1-1,5 року вони все одно підуть звідти, а коли вони підуть, всі місцеві армійські корпуси розваляться», – каже він.

Наприклад, умовно кажучи, ми знаємо, що на непідконтрольній території України є 700 танків. Але танк – це вершина піраміди, яка лежить на поверхні. Для його функціонування потрібні паливо-мастильні матеріали, логістика переміщення танку до місця бою, логістика доставки боєприпасів, навчання екіпажів, можливості використання систем наведення тощо. Якщо ця піраміда зруйнована, танк перетворюється на груду металолому, який самі ж хлопці з ОРДЛО і поріжуть.

Можливо, тоді буде і військова операція, але політико-дипломатичний і економічний аналіз показує – максимум, на що їх може вистачити, це рік-півтори.

Особисто мені здається, що вони це рішення – піти з Донбасу вже прийняли. Тому що за останні декілька місяців кількість загиблих людей, які починали «руську весну» на Донбасі, дуже зросла.

Я думаю, що їх зачищають, тому що це знищення можливого спротиву рішенню Росії піти звідти. І якщо Росія піде, то де гарантія, шо ці так звані «командири» не підуть, наприклад, на Ростов-на-Дону на тих самих танках, адже це місто ще не грабоване? Не забуваємо, що вони відчувають підтримку з боку населення самої Росії. Адже подивіться – сьогодні знищують тих людей, які мають медійну розкрученість в Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-25 07:39:16