середа, 16 серпня, 2017, 13:15 Львів
В Інституті серця з мене зробили каліку, – пацієнт Віталій Остролуцький

У столичному Інституті серця лікарі відзначились некомпетентністю і здирництвом. Так, наприклад, Віталію Остролуцькому там поставили неправильний діагноз, провели дорогі та не потрібні операції. Тим часом у 2017 році держава виділила медзакладу 181 мільйон гривень на обладнання і закупівлю ліків.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK).

Залікували до каліцтва – так описує свою ситуацію Віталій Остролуцький. Він втратив час та великі гроші на лікування в Інституті серця, який фінансує МОЗ.

«Висновки попередніх обстежень до уваги не брали. В Інституті серця мені зробили ехокардіограму серця. І шокували новиною про те, що я переніс інфаркт. Сказали, що потрібне шунтування, але воно не безкоштовне. Ми заплатили 35 тисяч гривень. Після термінової операції мені відмовили нирки. А моя лікарка Анна Леонідівна відразу пішла у відпустку за власний рахунок. З медзакладу мене виписали, стан був задовільний… Та вдома мені погіршало. Нещодавно мені повідомили, що я переніс другий інфаркт, мовляв, треба ставити два стенти. Їхня ціна – 68 480 гривень. Ми заплатили, бо не знали, що насправді в Україні вони є безкоштовними. Щиро кажучи, тепер у мене не життя, з мене зробили каліку… Я просто чекаю, коли все закінчиться», – розповів Віталій Остролуцький.

Коронарографія серця Віталія Острозького, яке зробили одразу по прибутті ще до Оболонської районної лікарні Києва, чітко показує: передумов  до кардіохірургічної операції на коронарних артеріях серця у пацієнта не було.

«Я вважаю, що в цій ситуації лікарі вчинили кримінальний злочин, передбачений статтею 140 частиною другою ККУ. Йдеться про неналежне виконання медичними працівниками своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнта. Потрібно звертатися до органів Національної поліції», – каже адвокат Назар Олексик.

У висновку клініко-експертної комісії, яку провели у МОЗ, з приводу лікування в Інституті серця, зазначається: «Помилки на рівні стаціонарної допомоги: операція відбулась без належних показань».

Як каже Віталій Остролуцький, за дві операції із стентуванням в Інституті серця  він виклав майже 109 тисяч гривень. Попри це, у міністерстві запевняють:

«Всі стенти і витратні матеріали, котрі МОЗ поставляв в Інститут серця, повинні встановлюватися безкоштовно», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Водночас установа веде дещо іншу риторику:

«Всі стенти, які ми отримали з державних закупівель, поставили безкоштовно. Не потрібно платити лише за сам стент. На матеріали пацієнтам доводиться витрачати кошти», – підкреслив директор Інституту серця Борис Тодуров.

Що цікаво, на початку року генеральний директор Інституту серця звинувачував МОЗ у провалі закупівлі ліків через міжнародні організації. Адже тепер всі медикаменти закуповують без участі внутрішніх комітетів.

Громадські активісти проаналізували закупівлі Інституту серця і виявили, що більшість препаратів купували за завищеними цінами. Так, наприклад, препарат «Цефопектам» Інститут Серця купив за 108 гривень, у той час, коли на сайті постачальника вказана ціна – 68 гривень. В Інституті цього препарату закупили 1821 флакон, витративши 196  668 гривень. Придбавши ліки за ціною постачальника, витрати б зменшились на 72 840 гривень. Очевидно, ця різниця осіла у чиїхось кишенях.

«Коли ми сіли розбиратися із закупівлями, то з’ясували, що Інститут Серця купує все по найвищій ціні в країні», – прокоментувала член правління «Центру протидії корупції» Олександра Устінова.

Тим часом у Центрі протидії корупції  проаналізували майно директора Інституту Серця Бориса Тодурова. Виявилось, що сім’я лікаря володіє будинком у Київській області площею 685,5 кв.м., двома квартирами в Києві загальною площею майже 250 кв.м., п'ятьма земельними ділянками в Київській області загальною площею 4,3 га, а також двома автомобілями – Audi A8 2008 року і Hyundai Tucson 2007 року випуску. На двох з дружиною вони задекларували  427 тисяч доларів, тоді як офіційна зарплата Бориса Тодурова у 2016 році становила  14 400 гривень. Коментувати свої статки лікар не захотів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-20 23:06:06