неділя, 13 серпня, 2017, 1:30 Спорт
Україна здобула першу нагороду на ЧС-2017 з легкої атлетики у Лондоні

У Лондоні триває ХVІ Чемпіонат світу-2017 з легкої атлетики. У передостанній день змагань, 12 серпня, на Олімпійському стадіоні столиці Великобританії було розіграно сім комплектів нагород.

Юлія Левченко завоювала срібло ЧС з легкої атлетики / Reuters

Юлія Левченко завоювала "срібло" ЧС2017 з легкої атлетики / Reuters

Як повідомляє Укрінформ, Юлія Левченко стала першою українською медалісткою у Лондоні-2017. У стрибках у висоту вона з першої спроби подолала знакову для себе висоту 1.97 м. А потім вона двічі перевершувала власний рекорд, перестрибнувши 1.99 і 2.01 м.

Однак, цього не вистачило для перемоги. Росіянка Марія Ласіцкенє, яка виступає в Лондоні як нейтральний спортсмен, взяла 2.03 і стала чемпіонкою. У Юлії Левченко срібна медаль.

Юлія Левченко / ukrinform.ua

Український десятиборець Олексій Касьянов посів високе шосте місце, набравши 8234 очки. В останніх трьох видах Олексій, який вдень посідав третє місце, виступив посередньо. У стрибках з жердиною він взяв 4.70 м (13-е місце), запустив спис лише на 50.82 м (21-е місце) і пробіг 1500 метрів за 4.33,86 (6-е місце). А чемпіоном світу в десятиборстві став француз Кевін Майєр з сумою 8768 очок.

Сенсація сталася в бігу на 5000 м, де програв, здавалось би, непереможний британець Мо Фара. На фініші його обійшов Мухтар Едріс з Ефіопії. У Фари лише «срібло».

Австралійка Саллі Пірсон перемогла на дистанції 100 м з бар’єрами. Її час – 12,59 с.

«Золото» у метанні спису виборов німець Йоханнес Феттер. Його краща спроба – 89.89 м. Він всього на 16 см випередив срібного призера чеха Якуба Вадлейха.

В жіночій естафеті 4х100 м перемогла збірна США з кращим результатом сезону в світі – 41.82 с.

А у чоловіків в естафеті 4х100 м «золото» несподівано виграли британці з часом 37.47 с. Вони випередили головних фаворитів – команду США, у якої «срібло». А от Ямайка не фінішувала – легендарний Усейн Болт через травму не зміг завершити дистанцію.