четвер, 10 серпня, 2017, 17:23 Спорт
Збірна України з воднолижного спорту посіла друге місце на молодіжному Євро-2017

В Іспанії завершився Чемпіонат Європи-2017 з воднолижного спорту серед юнаків та юніорів. Збірна України посіла друге командне місце.

На Євро-2017 з воднолижного спорту українці здобули 15 нагород / scu.org.ua

Загалом у змаганнях серед молодших вікових категорій взяли участь 137 спортсменів з 25 країн, а серед старшої вікової категорії (до 21 року) змагалось 88 спортсменів з 21 країни, пише scu.org.ua.

У загальнокомандному заліку збірна серед всіх вікових категорій України посіла друге місце. А юніори вибороли перше командне місце, зібравши у сумі 8083 бали. На рахунку українських спортсменів 15 нагород (6 золотих, 5 срібних та 4 бронзових), а також нові рекорди України та Європи.

До складу Національної збірної України увійшли: чемпіон світу Данило Фільченко (вікова категорія U-21), Олександр Самойлов (вікова категорія U-17), Софія Максименкова (вікова категорія U-17), Станіслава Просвєтова (вікова категорія U-17),  Ярослав Постєльніков (вікова категорія U-14), Дамір Філаретов (вікова категорія U-14), Марія Цюцюра (вікова категорія U-14) та Олександр Грушко (вікова категорія U-14).

Чемпіонат Європи з воднолижного спорту проходив у трьох дисциплінах: слалом, фігурне катання та стрибки з трампліну.

Чемпіоном Європи за загальною сумою триборства став Данило Фільченко, який набрав 2 784,12 очок. Своє золото Данило отримав в улюбленій дисципліні – фігурне катання (1000 очок), а срібло –  у стрибках з трампліну (1 000 очок).

Чемпіонський титул за сумою триборства також належить і двом українським спортсменкам: Станіславі Просвєтовій (вікова категорія до 17 років) та Марії Цюцюрі (вікова категорія до 14 років). Станіслава набрала 2839,01 очка у сумі триборства, виборола перше місце у фігурному катанні (1000 очок), та показала достойні результати у слаломі (1000 очок) та стрибках з трампліну (839,01 очок). Крім того, саме Станіслава встановила новий рекорд України у слаломі: вона здолала 4 буя на фалі довжиною 12 метрів.

Марія здолала всіх суперниць за сумою триборства, набравши 2 496,11 очок, де слалом – 651,16, фігурне катання – 995,81 та стрибки з трампліну – 849,14.

Крім загальних чемпіонських титулів, золоті медалі здобули: Софія Максименкова – стрибки з трампілну, Станіслава Просвєтова – фігурне катання.

Срібні нагороди вибороли: Дамір Філаретов – фігурне катання, Софія Максименкова – фігурне катання та стрибки з трампліну (серед юнаків).

Бронзові медалі з Чемпіонату привезли: Марія Цюцюра – фігурне катання та стрибки з трампліну та Дамір Філаретов – стрибки з трампліну.

А серед досягнень Софії Максименкової тпере є і новий рекорд Європи у стрибках з трампліну: свій турнір вона завершила з результатом  45,3 метри.