неділя, 16 липня, 2017, 9:45 Спорт
Жіноча байдарка-четвірка виграла «бронзу» Євро-2017 з веслування на байдарках і каное

Збірна України завоювала першу медаль Чемпіонату Європи-2017 з веслування на байдарках і каное, який проходить в болгарському Пловдиві.

Марія Кічасова, Марія Повх, Анастасія Тодорова та Інна Грищун / canoe.in.ua

Полтавчанка Марія Кічасова, Марія Повх з Луцька, Анастасія Тодорова з Южного та Інна Грищун з Хмельницького стали бронзовими призерами Чемпіонату Європи, який відбувається в Пловдиві, пише canoe.in.ua.

Результат – 1.31,624. Це другий часовий показник в історії українського веслування. Перший – був зафіксований напередодні – у попередньому заїзді – 1.30,396.

Українки в фіналі поступилися лише 0,027 секунди польському екіпажу, який став другим. Нагадаємо, що екіпаж в такому ж складі на чемпіонаті Європи-2015 став срібним призером в цьому ж виді програми. Обидва рази готував екіпаж до змагань Олексій Семикін. До вашої уваги огляд головних українських фіналів вчорашнього дня.

Бронзовий початок олімпійського циклу

Надії уболівальників збірної України на медальний виступ в байдарці-четвірці були небезпідставні. Українська жіноча байдарка, починаючи з 2014 року, постійно знаходиться в числі претендентів на нагороди великих змагань в цій дисципліні. Успішно почали українські байдарочниці і нинішній сезон – вони стали срібними призерами на етапі Кубка світу в Португалії. Тоді у складі з Анастасією Горловою. На чемпіонаті України її місце на другому номері – після проведення контрольних заїздів – зайняла лучанка Марія Повх, яка була в складі цього екіпажу в 2015, коли була завойована срібна медаль Чемпіонату Європи і олімпійська ліцензія.

Цілком природним було бажання старшого тренера збірної Олексія Семикіна і його підопічних переплавити «срібло» в нагороду вищої проби. І вони цілком могли це зробити. Українки успішно стартували і після половини дистанції йшли на другому місці, відстаючи на 0,17 секунди від угорок – 44,44 проти 44,27.

Втім, залишалася вирішальна частина дистанція, а український екіпаж йшов по третій воді, де відчував досить серйозний опір зустрічного вітру. Проте, конкурував за перемогу з угорками. Тим більше прикро було стати третіми, програвши мікроскопічні 0,028 секунди польському екіпажу, який накотив по дальній, сьомий, воді – 1.31,624 проти 1.31,596.

Байдарка-четвірка. 500 м. Фінал

1. Угорщина (Дора Луш / Тамара Такач / Еріка Медведцкі / Нінетта Вад) – 1.30,724.

2. Польща (Домініка Влодарчик / Беата Миколайчик / Анна Пулавска / Катаржина Колодзейчик) – 1.31,596.

3. Україна (Марія Кічасова / Марія Повх / Анастасія Тодорова / Інна Грищун) – 1.31,624.

У боротьбі за п’єдестал

Бронзові призери Ріо-2016 Дмитро Янчук та Тарас Міщук на своєму попередньому Чемпіонаті Європи – в в 2015 році – увірвалися в число кращих дуетів континенту, а в Ріо-2016 і в цьому сезоні підтвердили свій клас, за невеличким виключенням у виді фіналу «В» в олімпійському виді на етапі Кубку світу-2017 в Сегеді. Крім цього, дві срібних медалі та перемога. В Пловдиві вони потрапили у головний фінал «А» через півфінал, втім це мало про що говорить – можливо тактичні моменти. В будь-якому разі вони в числі претендентів на подіум.

На першій чверті дистанції український дует на четвертому місці, на половині – на восьмому, але на цілком переборній відстані, навіть в боротьбі за перемогу. За 250 метрів явні лідері німці, а на друге місце претендували принаймні п’ять дуетів – вони йшли в діапазоні 1,5 секунди. Так і фінішували. На жаль, бронзові призери Ріо-2016 стали останніми в цій п’ятірці. Від такої реальної «бронзи» їх відділило всього 0,65 секунди – 3.38,960 проти 3.38,312 у італійського екіпажу.

Реалізувати свої медальні цілі Янчук з Міщуком цілком можуть в неділю на дистанції 500 м, де вони також в числі головних претендентів на подіум.

Каное-двійка. 1000 м. Фінал

1. Юл Ольце / Петер Кречмер (Німеччина) – 3.36,232.

2. Віктор Мелантьєв / Владислав Чеботар (Росія) – 3.37,300.

3. Ніколає Крачун / Сергіу Крачун (Італія) – 3.38,312.

…6. Дмитро Янчук / Тарас Міщук (Україна) – 3.38,960.

Перервана серія

Розраховували ми і на п’єдестал каное-четвірки. І також, як і в випадку з байдарочницями, небезпідставно, адже на чотирьох останніх чемпіонатах Європи, а також на чемпіонаті світу-2015 українці, де загребним постійно був южненський каноїст Денис Коваленко, були в числі призерів. Але в Пловдиві не склалося...

На позначці «250» українці йшли в лідируючій групі з невеликим, за мірками цієї дистанції, відставанням від польського екіпажу, який йшов першим – 1,7 секунди. Далі – гірше. Шосте місце на половині дистанції – і вже 4 (!) секунди від поляків. Але дві секунди від «бронзи». За 250 метрів – позиція покращилася, відставання збільшилася – до трьох секунд. Здійснити маленький подвиг на заключному відрізку українська четвірка не змогла. П’яте місце з відставанням 2,5 секунди від п’єдесталу – 3.24,472 проти 3.21,904 у російського екіпажу. Медальна серія українців перервалася.