середа, 5 липня, 2017, 6:10 Світ
Піонтковський: У Росії може початися нова війна

Після падіння режиму президента РФ Володимира Путіна в Росії з великою часткою ймовірності може початися нова війна проти Чечні.

Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський в своїй колонці на Радіо Свобода.

За його словами, після падіння Путіна російська еліта, яка незадоволена політикою нинішнього президента РФ, що прирікає їх на непотрібну конфронтацію із Заходом, не має іншого виходу, окрім як почати Третю чеченську війну.

«Хунта» здатна при певних обставинах здолати «Бункер», але не здатна позбутися імперських комплексів. Вимушена піти на гібридну капітуляцію Заходу, вона відчуває глибокий когнітивний дисонанс. А долати його збирається, судячи з низки ознак, кінської дозою імперського наркотику, Третьою чеченською війною», – пише Піонтковський.

Він підкреслив, що нову війну з чеченським народом підтримають навіть так звана ліберальна частина російського суспільства.

«І ніякого ризику подальшого загострення відносин із Заходом! Особливо якщо пропагандонам вдасться продати йому цю війну як відновлення конституційних прав геїв. У Д. Кисельова це дуже сердечно вийде», – підсумував політолог.

Як відзначив Піонтковський після провалу «русского мира» основний натиск Москва робила на спробу звабити Україну ілюзією відновлення територіальної цілісності, тобто заштовхнути «Лугандонію» як ракову пухлину в політичне життя України, зробити військових діячів політичними діячами, змусити Україну змінити конституцію, перетворити її в «желе» типу федерації чи конфедерації. У цьому ж напрямку Київ підштовхували Франція і Німеччина, які хотіли виступити миротворцями.

«Але Москва зрозуміла, що цей проект не пройде, Україна жорстко чинила спротив, і Росія перестала грати на відновлення територіальної цілісності – розпочалася повзуча анексія. На формальну анексію з політичних причин Росія не піде», – зазначив Піонтковський.

За словами політолога, Україні зараз треба дивитися на територію ОРДЛО як на тимчасово окуповану агресором. «З воєнного стосунку в України і Росії патова ситуація. В України з’явилася армія, якої не було навесні 2014 року, вона здатна врятувати подальшу агресію Москви, але вона не може перемогти російську армію, вигнавши її з цих територій. Території повернуться іншими засобами. А те, що робить Москва – на користь України. Знімається найнебезпечніший проект «відновлення територіальної цілісності», – зауважив російський політексперт.

При цьому, на думку Піонтковського, Україна якраз і діє в тому напрямку, щоб запхати «ЛНР» і «ДНР» Росії. «І це правильно. Просто формально сказати, що Мінські домовленості – міф, Київ не може з поваги до своїх союзників», – додав політичний експерт. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 17:57:59