вівторок, 20 червня, 2017, 13:59 Влада
Щоб вирішити питання сміття, треба займатися господаркою, а не політикою, – Юринець

Згідно 30 статті Закону України про місцеве самоврядування, за порядок у населених пунктах відповідає місцева влада і міський голова. І проблему з вивозом та утилізацією сміття у Львівській обласній раді порушували ще 2010 року. На жаль, міська рада вже тоді ігнорувала це питання.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00, 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказала народний депутат України Оксана Юринець.

«Загалом по Україні є проблема з вивозом та утилізацією твердих побутових відходів. Але питання щодо сміття у Львові піднімалося у ЛОР ще 2010 року. І неодноразово організовували сесії Львівської обласної ради разом з міською, але конструктивної розмови щодо вирішення проблеми так і не було», – прокоментувала Оксана Юринець. 

Також вона пригадала, що цього року, напередодні Великодня, була зустріч із Андрієм Садовим, на якій розглядалося чимало питань, але сміттєву проблему оминули. І на велике християнське свято все ж лежали купи сміття на вулицях.

«Я була на кількох закритих зустрічах у ЛМР, які організовував Андрій Садовий. Перша зустріч закінчилася тим, що говорили про можливе перенесення обласної клінічної лікарні за межі Львова. Для мене було незрозумілим, чому на Великдень місто повинне потопати у смітті, адже на той момент це було найважливішим питанням.  Натомість у ЗМІ лунають заяви міського голови про те, що йому усі заважають працювати. Але згідно 30 статті Закону про місцеве самоврядування, за порядок у місті відповідає місцева влада і міський голова», – розповіла Юринець.

Рік тому, коли сталася трагедія на Грибовицьому сміттєзвалищі біля Львова, Київська міська рада однією з перших почала допомагати з вивозом сміття.

«Були великі розбірки фракції «Самопоміч» Київської міської ради про те, чому Віталій Кличко дозволив собі забрати сміття зі Львова. І це робив голова фракції «Самопомочі», який сьогодні голодує у Києві біля будинку «Химер». Це дуже все гібридно, дуже все викручено і неправильно. Але у результаті у Львові смердить, брудно, сміття розкидане по всьому місту, і через спеку – бігають гризуни», – додала Юринець.

У місцевих органах влади не має бути політики, в першу чергу повинна бути господарка.

«Велика політика є у Києві. Звичайно, можна тут голодувати, робити акції та протестувати. Але, якщо б хоч раз у промові прозвучало, що я пробував вирішити проблему, а мені не вдалося, то, звичайно, у Києві шукали б шляхи її подолання. Бо казати, що у всьому винен Президент і прем’єр-міністр – смішно», – зазначила народний депутат Оксана Юринець.

Дивіться також: У справі львівського сміття діє корупційно-кримінальна схема, – Гладких.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-12-11 07:38:17