вівторок, 20 червня, 2017, 17:01 Львів
Із безвізом потік людей за робочими візами не зменшується, – Генконсул Чехії у Львові
Консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек. Фото: Микола Тис/ZIK
Консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек. Фото: Микола Тис/ZIK

Потік людей, які подають до Генконсульства Чехії у Львові документи на отримання робочої шенгенської візи, не зменшується.

Про це під час круглого столу на тему «Безвізовий режим – черговий крок до європейської інтеграції України» повідомив Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек.

Він акцентував на необхідності інформувати українців про те, що із початком дії безвізового режиму біометричні паспорти не дають права працювати в країнах ЄС – для цього все-рівно потрібно відкривати робочу візу. «Робота не стосується безвізу, а безвіз не стосується роботи», – нагадав консул.

«Іноді люди можуть навіть не знати, що вони працюють у Чехії нелегально. Також ми у Чехії стикалися з проблемою, коли українці працювали за візами інших кран, що також незаконно», – додав Павел Пешек.

Консул із культурних питань Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський своєю чергою розповів про проблеми, які виникають із запровадженням безвізу.

Консул із культурних питань Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський. Фото: Микола Тис/ZIK
Консул із культурних питань Генерального консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський. Фото: Микола Тис/ZIK

«Україна перемістила кордон ЄС на Схід, і з цим можуть бути проблеми, які стосуються біженців. Тому на вас лягає велика відповідальність за це», – сказав він.

Також консул нагадав, що безвізовий режим не означає безконтрольний в’їзд і що для перетину кордону громадянам України, окрім біометричного паспорта, також потрібно мати відповідну суму коштів і бронювання готелю.

Також Мар’ян Орліковський додав, що вирішення потребує проблема з авто на іноземній реєстрації. За його словами, їх, можливо, потрібно направляти окремим потоком, щоб вони не створювали черги на основних пунктах пропуску.

«Необхідне збільшення кількості переходів, покращення інфраструктури й організація руху транспортних засобі так, щоб це було зручно для всіх», – підсумував він.

Зазначимо, почесний консул Королівства Бельгія у Львові Ярослав Гарцула під час сьогоднішнього круглого столу повідомив, що одна із бельгійських фабрик подарує Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького фортепіано.

Нагадаємо, 11 червня набув чинності безвізовий режим України з Європейським Союзом.

Відтепер українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, можуть подорожувати без віз до 26 країн ЄС (за виключенням Великої Британії та Ірландії) та ще чотирьох країн, які не є членами Спільноти, але входять до Шенгенської зони (Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн), повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Громадяни України, які є власниками паспортів з біометричними даними можуть перебувати на території країн ЄС та Шенгенської зони до 90 днів кожні півроку з метою туризму, бізнесу, відвідування родичів.

Натомість безвізовий режим не дає права на працевлаштування та навчання в країнах ЄС. Для цього треба отримувати спеціальну візу типу D.

Раніше було опубліковано перелік документів, які можуть знадобитися для безвізових поїздок в ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-12-11 07:32:31