субота, 14 січня, 2017, 1:45 Спорт
Британець Сем Сандерленд очолює залік мотоциклістів перед останнім етапом Дакару-2017

Португалець Паулу Гонсалвеш виграв 11-ту спецділянку гонки у заліку мотоциклістів на ралі-рейді Дакар-2017, Сему Сандерленду з Великої Британії залишилося проїхати «дружній» етап для перемоги на «Дакарі», а ось за подіум боротьба ще триває.

Дакар-2017, Етап 11: жодної

Португалець Паулу Гонсалвеш виграв 11-й етап Дакару-2017 / motorsport.com

У мотоциклетному заліку переможець Дакара-2017 де-факто визначився ще напередодні: за підсумками десятого етапу у Сема Сандерленда було півгодини переваги над Маттіасом Валкнером, тому йому просто треба було не помилятися сьогодні і на завтрашньому так званому «етапі дружби», пише ua.motorsport.com.

З першим завданням британець легко впорався. Хоча він і не претендував на перемогу на 288-кілометровій спецділянці, проте втримав достатній темп для того, щоб зберегти комфортний відрив від конкурентів.

Валкнер сьогодні теж не гнався за результатом, хоча його становище було дещо важчим: Герард Фаррес Гуель програвав лише вісім хвилин, а Адріен ван Беверен – 11. І саме між цими переслідувачами йшла запекла битва за останнє місце на подіумі.

Француз, який перед СД11 був четвертим, сьогодні з цієї трійки виступив найкраще і зумів у загальному заліку обігнати Фарреса Гуеля на мізерні 12 секунд! До того ж, тепер ця пара програє Валкнеру чотири хвилини – на останньому короткому етапі таке відставання важко відіграти, проте все ще можливе – боротьба за друге та третє місце триватиме на зовсім «не дружньому» етапі.

На 11-му етапі найкращим став Паулу Гонсалвеш, однією хвилиною йому поступився Хоан Барреда Борт. Останній у загальному заліку зараз п’ятий з відставанням 47 хвилини від Сандерленда, але нагадаємо, що судді ще розглядатимуть апеляцію команди Honda відносно годинного штрафу у її гонщика через дозаправку у неправильному місці. Можливо, він все ще має шанси на перемогу на Дакарі-2017.