п'ятниця, 2 грудня, 2016, 12:54 Спорт
Львівська шпажистка Ксенія Пантелєєва виграла турнір пам’яті Леоніда Авербаха

У Харкові завершився традиційний, 19-й за ліком Всеукраїнський турнір з фехтування на шпагах пам’яті Леоніда Авербаха. За нагороди упродовж трьох днів змагалися найсильніші шпажисти і шпажистки з усіх куточків України.

Призери Меморіалу Леоніда Авербаха / vk.com

Загалом, як розповів IA ZIK старший тренер жіночої збірної України з фехтування на шпагах Андрій Орліковський, на фехтувальні доріжки спорткомплексу «Уніфехт» виходило близько 200 мушкетерів.

В особистому турнірі жінок на вершину п’єдесталу зійшла студентка Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелєєва, яка є вихованкою Львівського училища фізичної культури. Зазначимо, що для учениці заслужених тренерів України Андрія Орліковського та Зоряни Семеряк це вже третя поспіль звитяга на Меморіалі Леоніда Авербаха. А в поточному сезоні-16/17 вона вже виграла Кубок України.

У вирішальному поєдинку Ксенія зуміла перемогти свою більш досвідчену подругу по збірній України, також львів’янку Анфісу Почкалову, яка є випускницею ЛДУФК і вихованкою ЛУФК. Дуель, в якій вирішувалася доля головного призу змагань, пройшла в цікавій боротьбі і завершилася з рахунком 15:11 на користь Пантелєєвої.

Бронзовими призерами змагань стали киянки Фейбі Бежура, яка не змогла в 1/2 фіналу зупинити майбутню чемпіонку (12:13) та Катерина Чорній – на цій же стадії змагань вона поступилася Почкаловій із рахунком 11:15. Варто зазначити, що Катерині лише 15 років.

Серед чоловіків «золото» виборов господар турніру Роман Свічкар. У фінальній стадії змагань майбутній переможець змагань узяв гору над чемпіоном світу-2015 в командній першості Максимом Хворостом, який також є уродженцем Харкова. Бій за перше місце завершився перемогою Свічкаря з рахунком 15:11.

«Бронзу» між собою розділили киянин Євген Тимо, який в 1/2 фіналу одним уколом поступився Роману – 12:13, а також харків’янин Ян Сич, який програв Хворосту на цьому ж етапі з рахунком 6:15.

Щодо командної першості, то серед чоловічих збірних усі три призових місця були за киянами, а серед жінок – «золото» дісталося спортсменкам зі Львова, які у фіналі впевнено перемогли команду столичної ШВСМ з рахунком 45:32. Разом із Ксенією Пантелєєвою і Анфісою Почкаловою командну перемогу кували вихованки ЛУФК, а нині студентки ЛДУФК Юлія Свистіль та Ангеліна Гошко. Додамо, що «бронзу» завоювали харків’янки, які в зустрічі за третє місце здобули гору над дніпрянками – 45:37.