середа, 23 листопада, 2016, 14:19 Львів
Міськрада Львова готова викласти 30 млн з бюджету за землю під нове сміттєзвалище
Львівська міська рада. Фото: Роман Балук/ZIK
Львівська міська рада. Фото: Роман Балук/ZIK

Львівська міська рада заявила про намір придбати земельну ділянку для розміщення нового полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу. Земельна ділянка має розміщуватись у межах Львівської області та мати площу 25-30 га. За неї з міського бюджету готові викласти 30 млн грн.

Про це оголосили 23 листопада на прес-конференції директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак та начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич.

За словами С.Бабака, у місячний термін мерія прийматиме пропозиції від органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб щодо купівлі у них землі під новий полігон ТПВ за ринковою ціною. Зі слів Г.Пайонкевич, за діянку місто готове заплатити вартість близько 1 млн грн за гектар.

Серед інших умов Львівська міськрада пропонує:

  • Спільне використання існуючих полігонів ТПВ.
  • У разі набуття права користування земельною ділянкою від органів місцевого самоврядування – додаткове постійне відрахування місцевій громаді – 50 грн. за 1т твердих побутових відходів.
  • У разі спільного використання існуючого полігону ТПВ – рекультивація та подальша експлуатація полігону буде здійснюватися за фінансової підтримки Львівської міської ради та за екологічними стандартами країн Євросоюзу під супроводом європейських фахівців.
  • Експлуатація нового полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу буде здійснюватись за проектом та за нормами, які відповідають екологічним стандартам країн Євросоюзу і під супроводом європейських фахівців.

Пропозиції приймаються за адресою: 79006, м. Львів, пл. Ринок,1, департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Тел.: роб. (032) 297-59-14; моб: 067-361-11-77. Пропозиції приймають до 23 грудня.

Як запевнили посадовці, Львівська міськрада не відкинула ідею будівництва сміттєпереробного заводу, а паралельно напрацьовує різні варіанти вирішення сміттєвої проблеми.

«Ми маємо зробити усе можливе, запропонувати усі методи. Ми робимо конкретну пропозицію – озвучуємо параметри і кошти, які готові заплатити, готові показати, що це будуть європейські стандарти, і контролюватимуть європейські організації.

До переговорів, пояснення, презентацій ми готові. Думаю, якщо сільська рада, яка десь там виживає, і побачить, що зможе на тому, що будуть екологічно чисто утилізувати сміття, отримати 12 млн грн у рік – за це побудувати школи, відремонтувати лікарні, зробити дороги, провести газ – думаю, це дуже добра пропозиція. Ми готові повезти представників громади і показати, як ці комплекси працюють у Польщі, Болгарії», – заявив С.Бабак.

За слів, Г.Пайонкевич, якщо ніхто не зголоситься, місто розглядатиме три ділянки, запропоновані областю.

Чиновники також запевнили, що не йдеться про другі Грибовичі, оскільки нове сміттєзвалище буде діяти за всіма екологічними нормами.

Як повідомлялося, Львівська ОДА підготувала три ділянки під сміттєпереробний комплекс для Львова та районів області. На ці ділянки вже розроблено технічну документацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-07-21 18:41:48