четвер, 20 жовтня, 2016, 0:57 Спорт
Огляд матчів другого дня третього туру футбольної Ліги Чемпіонів сезону-16/17
Футболісти «Барселони»святкують забитий м'яч у матчі проти «Манчестер Сіті». Фото: UEFA.com

Вчора, 19 жовтня, було зіграно вісім заключних матчів третього туру футбольної Ліги Чемпіонів УЄФА сезону-16/17. Свої матчі зіграли команди груп «А», «В», «С» і «D». Нагадаємо, поєдинки у квартетах «E», «F», «G» та «Н» відбулися у вівторок, 18 жовтня.

Футбол. Ліги Чемпіонів УЄФА сезону-16/17. Груповий етап. Третій тур

Матчі 19 жовтня (середа)

Група «A»

«Арсенал» (Лондон, Англія) – «Лудогорець» (Разград, Болгарія) – 6:0 (2:0)

19 жовтня, 21:45. Лондон, «Емірейтс»

Голи: 1:0 – Алексіс Санчес (12), Волкот (42), 3:0 – Окслейд-Чемберлен (46), 4:0 – Езіл (56), 5:0 – Езіл (83), 6:0 – Езіл (87).

«Арсенал»: Оспіна, Мустафі, Гіббс, Бельєрін, Косьєльні, Окслейд-Чемберлен, Коклен, Волкотт (Перес, 62), Озіл, Санчес (Івобі, 73), Касорла (Ель-Ненні, 57).

«Лудогорець»: Стоянов, Паломіно, Моци, Мінев, Натанаел, Жонатан Кафу, Крісталдо (Лукокі, 80), Марселіньо, Дяков, Вура (Кешерю, 68), Андріанантенаіна.

На «Емірейтс» «Лудогорець» з перших хвилин зіткнувся з посиленим натиском від «канонірів». Оборона чемпіона Болгарії вперше дала збій на 12 хвилині. Санчес вбіг з м’ячем у штрафний майданчик суперника і, витримавши паузу, чудовим ударом вразив дальній верхній кут воріт Стоянова. Під час другого голу підопічних Арсена Венгера теж не обійшлося без помилки болгарського голкіпера. Волкот класно пробив з-за меж карної зони, але Стоянов мав усі шанси парирувати цей постріл.

Ще за мінімального відставання Вандерсон міг засмутити опонентів, однак змарнував найкращий момент в атаці «Лудогорця». Не встигли вболівальники повернутися на трибуни після перерви, як Окслейд-Чемберлен довів рахунок до розгромного, а Озіл реалізував вихід сам на сам і змусив гостей вчетверте виносити м’яч із власних воріт. Цього німця здалося мало, тому він відвантажив супернику ще два голи.

ПСЖ (Париж, Франція) – ФК «Базель» (Швейцарія) – 2:0 (1:0)

19 жовтня, 21:45. Париж, «Парк де Пренс»

Гол: 1:0 – Ді Марія (42), 2:0 – Мора (61).

ПСЖ: Ареоля, Маркіньос, Курзава, Орьє, Тіаго Сілва, Рабьо, Верратті, Лукас Моура (Бен-Арфа, 81), Матюіді (Криховяк, 83), Ді Марія (Хесе, 86), Кавані.

«Базель»: Вацлік, Сухі, Траоре, Ланг, Альварес, Діе (Янко, 78), Джака, Дельгадо (Дзуффі, 70), Бьярнасон, Штеффен, Думбія (Шпорар, 61).

Попередження: Рабьо (64), Штеффен (66), Ланг (76).

У паралельному матчі групи «А» «Базель» досить несподівано зі стартових хвилин побіг в атаку. Ланг влучив у поперечину після скидки Б’ярнасона, а Думбія прорвався повз захист ПСЖ і мав справжній гольовий момент – не вистачило удачі. Гра була досить рівною і першими забивати могли як одні, так і інші. Більше пощастило французам. Ді Марія опинився в потрібному місці і потужним ударом сколихнув сітку за спиною Вацліка. Дуже схожий гол у другому таймі забив Моура, знявши питання про переможця поєдинку.

Турнірне становище

1. «Арсенал» (Лондон) – 3 2 1 0 9-1 7

2. ПСЖ (Париж) – 3 2 1 0 7-2 7

3. «Лудогорець» (Разград) – 3 0 1 2 2-10 1

4. ФК «Базель» – 3 0 1 2 1-6 1

Ліга чемпіонів, група А. "Арсенал" з легкістю розгромив "Лудогорець", ПСЖ не без проблем розібрався з "Базелем"

Прекрасний удар Волкота / Getty Images

Група B

«Динамо» (Київ, Україна) – «Бенфіка» (Лісабон, Португалія) – 0:2 (0:1)

19 жовтня, 21:45. Київ, НСК «Олімпійський»

Голи: 0:1 – Сальвіо (9, пенальті), 0:2 – Серві (55).

«Динамо»: Рудько, Даніло Сілва, Антунеш, Віда, Хачеріді, Федорчук (Буяльський, 56), Корзун, Сидорчук (Гладкий, 80), Гонсалез (Циганков, 71), Ярмоленко, Мораєс.

«Бенфіка»: Едерсон, Грімальдо, Лінделеф, Нелсінью, Луізао, Фейса, Сальвіо, Мітроглу (Хіменес, 71), Гонсалу Гуедеш (Елізеу, 89), Піцці, Серві (Селіс, 80).

Попередження: Корзун (34), Мітроглу (45).

«Наполі» (Неаполь, Італія) – «Бешикташ» (Стамбул, Туреччина) – 2:3 (1:2)

19 жовтня, 21:45. Неаполь, «Сан-Паоло»

Голи: 0:1 – Адріано (13), 1:1 – Мертенс (30), 1:2 – Абубакар (38), 2:2 – Габбьядіні (69), 2:3 – Абубакар (86).

«Наполі»: Рейна, Кірікеш, Гулям, Маджо, Кулібалі, Мертенс, Зеліньскі (Аллан, 82), Кальєхон, Гамшик, Інсіньє (Габбьядіні, 65), Жоржиньо (Діавара, 70).

«Бешикташ»: Фабрісіо, Тошич, Марсело, Еркін, Адріано (Інлер, 70), Хатчінсон, Уйсал (Таліска, 90), Арслан (Тосун, 74), Куарежма, Бек, Абубакар.

Попередження: Маджо (53), Адріано (53), Еркін (68), Абубакар (88).

У групі київського «Динамо» неаполітанці в рідних стінах неочікувано поступились турецькому «Бешикташу» (2:3).

«Наполі» двічі відігрувався. На гол екс-захисника «Барселони» Адріано відповів Дріс Мертенс, а колишньому форварду «Порту» Венсану Абубакару парирував Маноло Габ’ядіні з пенальті. А ось на дуплет камерунського снайпера репліки в господарів не знайшлось.

Відзначимо, що команда Мауріціо Саррі не реалізувала 11-метровий – схибив Лоренцо Інсіньє.

«Бешикташ» набирає 5 очок і підбирається до «Наполі», в якого 6 пунктів. «Бенфіка» має 4 бали, а «Динамо» залишається з одним.

1. «Наполі» (Неаполь) – 3 2 0 1 8-6 6

2. «Бешикташ» (Стамбул) – 3 1 2 0 5-4 5

3. «Бенфіка» (Лісабон) – 3 1 1 1 5-5 4

4. «Динамо» (Київ) – 3 0 1 2 2-5 1

Ліга чемпіонів: "Наполі" у драматичному матчі вдома програло "Бешикташу"

Абубакар забив двічі / фото Getty Images

Група C

«Селтік» (Глазго, Шотландія) – «Борусія» (Менхенгладбах, Німеччина) – 0:2 (0:0)

19 жовтня, 21:45. Глазго, «Селтік Парк»

Голи: 0:1 – Штіндль (53), 0:2 – Хан (86).

«Селтік»: Гордон, Тірні, Туре, Святченко, Люстіг, Форрест (Робертс, 73), Рогич (Гріффітс, 71), Браун, Бітон (Макгрегор, 63), Сінклейр, Дембеле.

«Боруссія»: Зоммер, Ельведі, Вестергор, Вендт, Корб, Крамер, Штробль, Хофманн, Траоре (Шульц, 86), Хан (Херрманн, 90), Штіндль.

Попередження: Крамер (12), Тірні (35).

У першому таймі «Селтік» мав невелику перевагу за володінням м’ячем. Однак втілити її в гольові нагоди шотландцям не вдалось. Німці краще розпоряджались м’ячем і чимало турбували голкіпера суперників.

Відкрити рахунок вдалось гостям лише у другій половині матчу. На 57-й хвилині Штіндль точно пробив після передачі Хана. «Селтік» кинув усі сили, аби врятувати матч, а німці впевнено оборонялись, очікуючи на можливість провести разючу контратаку. На 77-й хвилині німці забили вдруге. Гол на рахунку Хана.

Завдяки перемозі «Борусія» Менхенгладбах вийшла на третє місце і має у активі 3 очки. «Селтік» замикає квартет з 1 балом.

«Барселона» (Іспанія) – «Манчестер Сіті» (Англія) – 4:0 (1:0)

19 жовтня, 21:45. Барселона, «Камп Ноу»

Голи: 1:0 – Мессі (17), 2:0 – Мессі (62), 3:0 – Мессі (69), 4:0 – Неймар (89).

Нереалізований пенальті: Неймар (86).

«Барселона»: тер Штеген, Умтіті, Піке (Матьє, 39), Альба (Дінь, 10), Маскерано, Ракітич, Бускетс, Іньєста (Андре Гомеш, 80), Неймар, Мессі, Суарес.

«Манчестер Сіті»: Браво, Стоунз, Коларов, Сабалета (Кліши, 57), Отаменді, де Брюйне, Стерлінг, Сільва, Фернандінью, Ноліто (Кабальєро, 57), Гюндоган (Агуеро, 79).

Попередження: Сільва (28), Фернандінью (40), Матьє (71), Стерлінг (90).

Вилучення: Браво (53), Матьє (73).

Хосеп Гварідола вирушав до рідної Каталонії з наміром обіграти місцеву «Барселону» та вийти на перше місце в групі «С».

Протистояння було цікавим не лише тренерською дуеллю Гвардіола – Енріке, а й цікавими фактами з кар’єри гравців обох клубів. Так, свого Луїс Суарес та Рахім Стерлінг виступали за одну й ту ж саму команду – «Ліверупуль»; Ракітіч та Навас бігали пліч-о-пліч за «Севілью»; Клаудіо Браво ще нещодавно захищав кольори «Барселони»; Деніс Суарес кілька років тому провів два матчі за «Манчестер Сіті».

Іспанський тренер англійського гранда вирішив залишити аргентинця Агуеро на лаві для запасних. На вістрі атаки в «міщан» діяв Кевін де Брюйне. Опонент Пепа прогнозовано поставив до старту грізне тріо: Л. Суарес-Мессі-Неймар.

Вже на 17-й хвилині легендарний аргентинець вивів господарів вперед, реалізувавши вихід віч-на-віч. Наприкінці першого тайму МС міг зрівняти рахунок, однак постріл Гюндогана шикарно «потягнув» Штеген, а Стоунз не влучив в ближній кут. Коли до свистка на перерву лишалося кілька секунд, Суарес не зумів в ближньому бою переграти Браво.

На 53-й хвилині трапився один з ключових епізодів матчу. Чилієць забувши, що грає проти Суареса, подарував м’яча уругвайцеві. Луїс перекидав Клаудіо, і той зіграв руками поза межами штрафного. Арбітр Мажич без роздумів показав червону картку. Гвардіола зняв з гри Ноліто, випустивши запасного кіпера Кабальєро. У ці ж секунди Дінь боляче вдарив в ногу Сабалету, замість якого на полі з’явився Кліши. На 61-й хвилині «Барселона» вміло використала кількісну перевагу – Мессі з метрів п’ятнадцяти точно пробив в кут.

Далі була обрізка Гюндогана, після чого хет-трик оформив Мессі, дві жовті картки Матьє, нереалізоване пенальті від Неймара та гол бразильця з гри.

Понад 96 тисяч глядачів, що завітали на «Ноу Камп», побачили неймовірний поєдинок! Отож, «Барселона» набирає 9 балів, впевнено лідируючи в групі. В англійців лишається 4 пункти, з якими вони посідають друге місце.

1. «Барселона» – 3 3 0 0 13-1 9

2. «Манчестер Сити» – 3 1 1 1 7-7 4

3. «Борусія» (Менхенгладбах) – 3 1 0 2 3-6 3

4. «Селтик» (Глазго) – 3 0 1 2 3-12 1

Ліга чемпіонів, група С. "Барселона" завдяки хет-трику Мессі розтрощила "Манчестер Сіті"

Лео Мессі святкує чергове взяття воріт / Getty Images

Група D

ФК «Ростов» (Росія) – «Атлетіко» (Мадрид, Іспанія) – 0:1 (0:0)

19 жовтня, 21:45. Ростов-на-Дону, «Олімп-2»

Гол: 0:1 – Карраско (62).

ФК «Ростов»: Джанаєв, Навас, Гранат, Кудряшов, Мевля, Нобоа, Кірєєв, Єрохін, Гацкан, Полоз (Думбія, 77), Азмун (Препеліце, 75).

«Атлетіко»: Облак, Савич, Філіпе Луіс, Хуанфран, Годін, Феррейра Карраско (Сауль, 89), Габі, Корреа (Гамейро, 57), Коке, Грізманн (Тіагу, 90), Торрес.

Попередження: Філіпе Луіс (4), Мевля (28), Хуанфран (70).

«Ростов» вдома два тайми тримав оборону своїх воріт, але у середині другого тайму все ж іспанці взяли своє. Карраско після прострілу Хуанфрана опинився першим на м’ячі і вразив ворота росіян. Тож «Атлетіко» очолив групу, «Ростов» – останній.

«Баварія» (Мюнхен, Німеччина) – ПСВ (Ейндховен, Голландія) – 4:1 (2:1)

19 жовтня, 21:45. Мюнхен, «Альянц Арена»

Голи: 1:0 – Мюллер (13), 2:0 – Кімміх (21), 2:1 – Нарсінх (41), 3:1 – Левандовскі (59), 4:1 – Роббен (84).

«Баварія»: Нойєр, Хуммельс, Боатенг, Алаба, Кімміх (Мартінес, 85), Лам, Алькантара, Хабі Алонсо, Роббен (Саншеш, 87), Мюллер (Дуглас Коста, 72), Левандовськи.

ПСВ: Зут, Морено, Швааб (Зінченко, 85), Віллемс, Гуардадо (Ізіма-Мірен, 61), Перейро (Бергвейн, 77), Проппер, Нарсінх, де Йонг, Бренет, де Йонг.

Попередження: Лам (57).

«Баварія» на правах господаря не стала відкладати справу на потім і відкрила рахунок вже на 13-й хвилині. Мюлер першим опинився на підборі і увігнав м’яч у сітку. А вже на 21-й хвилині Алаба ідеально подав на Кімміха, а той точно пробив головою. ПСВ зумів відіграти 1 м’яч до кінця першого тайму зусиллями Нарсінгха. Німці могли як мінімум двічі забивати у першій половині, але гостям щастило.

Проте вже у другому таймі «Баварія» ще двічі вразила ворота нідерландців. Відзначились Лєвандовскі і Роббен. В цілому господарі повністю переважали ПСВ і заслужено здобули 3 очки й посідають друге місце у групі. ПСВ – третій.

Додамо, що український хавбек ПСВ Олександр Зінчено вийшов на поле на 85-й хвилині.

1. «Атлетіко» (Мадрид) – 3 3 0 0 3-0 9

2. «Баварія» (Мюнхен) – 3 2 0 1 9-2 6

3. ПСВ (Ейндховен) – 3 0 1 2 3-7 1

4. ФК «Ростов» (Ростов-на-Дону) – 3 0 1 2 2-8 1

Ліга чемпіонів. Група D. "Баварія" розбила ПСВ Зінченка, "Ростов" не встояв проти "Атлетіко"