неділя, 14 лютого, 2016, 6:11 Спорт
У півфіналі ЧС-2016 з хокею з м’ячем збірна України у серії пенальті програла німцям

В Ульяновську (Росія) вчора ввечері відбулися півфінальні матчі Чемпіонату світу з хокею з м’ячем 2016 року серед команд Групи «В», в одному з яких збірна України програла національній команді Німеччини в серії післяматчевих пенальті і втратила шанси на потрапляння в елітний дивізіон.

facebook.com/groups/ukrbandy

Як повідомляє офіційний сайт Чемпіонату світу-2016 bandy2016.ru, ігровий час сильнішого не виявив, нічия – 5:5, а пенальті краще виконали німці – 3:2.

Українці невдало розпочали цей матч і протягом перших семи хвилин пропустили два голи. Але, згодом, не лише зрівняли рахунок, а й вийшли вперед. Голи на рахунку капітана команди Андрія Марковиченка і Дмитра Коваля (два) – 3:2. Потім німці знову перехопили ініціативу, зрівняли рахунок і забили ще два голи – 5:3. Але, за останні шість хвилин основного часу гри, спочатку Коваль оформив «хет-трик», а згодом Марковиченко «дубль» – 5:5.

Дві додаткові п’ятихвилинки не принесли голів. А в серії післяматчевих 12-метрових ударів (по три з кожної сторони) німці реалізували усі свої спроби. У свою чергу, третій удар українців у виконанні Євгена Удовиченка виявився невдалим. М’яч зловив воротар збірної Німеччини і українці зазнали невдачі – 2:3.

Таким чином, збірна України не зуміла вийти у фінал і поборотися за путівку в Групу «А» (вісім найсильніших команд світу) на наступний сезон-2017.

Нагадаємо, в Ульяновську українці виграли чотири з п’яти матчів групового етапу (перше місце в підсумковій турнірній таблиці підгрупи «В»), а у чвертьфіналі у серії післяматчевих 12-метрових ударів (ігровий час – 2:2, пенальті – 2:1) здолали збірну Японії.

Додамо, що в іншому півфіналі збірна Угорщини обіграла команду Монголії – 5:4. Тож сьогодні, 14 лютого, золоті медалі та путівку в Групу «А» на льодовому полі «Волга-Спорт-Арени» розіграють угорці і німці. А перед фінальним протистоянням українці з монголами поборються за бронзовий комплект нагород. У груповому турнірі, в п’ятому турі, підопічні Магнуса Альма поступилися команді Монголії з мінімальним рахунком 1:2.

Зазначимо, що усі матчі світового чемпіонату у Групі «В» проводяться у форматі два тайми по 30 хвилин. І тільки гра за «бронзу» та фінал – у форматі два тайми по 45 хвилин.

Хокей з м’ячем. Чемпіонат світу-2016. Група «В»

4. Естонія – 3 0 0 3 2–13 (–11) 0

Примітка: збірній Естонії, яка обіграла команду Нідерландів (6:2) та зіграла внічию з Німеччиною (7:7), через участь в цих матчах Алєксандра Савєльєва, який став автором чотирьох і трьох м’ячів відповідно, але не був допущений до змагань мандатної комісією турніру, присуджено технічні поразки з рахунком 0:5. Зустріч другого туру з угорцями, в якій естонці програли з рахунком 2: 3, форвард російського клубу «Кузбасс» з Кемерово пропускав. За повторне порушення після першої технічної поразки рішенням Міжнародної федерації хокею з м’ячем (FIB), збірна Естонія була дискваліфікована.