вівторок, 7 жовтня, 2014, 14:39 Економіка
У Фонду гарантування вкладів закінчуються гроші, – Шлапак
Міністр фінансів України Олександр Шлапак. Фото: zn.ua
Міністр фінансів України Олександр Шлапак. Фото: zn.ua

Фонду гарантування вкладів фізосіб для виконання зобов’язань перед вкладниками по виплаті гарантованої суми відшкодування в 200 тисяч гривень необхідно до кінця поточного року 16 млрд гривень, з яких він поки отримав 5 млрд грн від НБУ, а решту коштів має виділити уряд у вигляді ОВДП.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак, представляючи два законопроекти у Верховній раді у вівторок, повідомляє Економічна правда.

«У Фонду гарантування коштів нині немає. Якщо не приймемо (законопроекти), то позбавимо вкладників права на одержання гарантованої суми відшкодування», – сказав міністр.

Він нагадав, що раніше депутати правками до держбюджету-2014 вже передбачили випуск ОВДП на 10,1 млрд грн, які повинні бути обмінені на векселі ФГВФО, однак без прийняття двох додаткових законопроектів здійснити цю операцію не можна.

Однак для прийняття результативного рішення Раді не вистачило кількох голосів як при першому голосуванні, так і при декількох повторних.

Опоненти законопроектів зазначили, що вони, фактично, перекладають фінансування Фонду гарантування на платника податків, тоді як відповідальність повинні нести власники банків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-24 15:02:18