понеділок, 2 вересня, 2013, 15:03 Львів
Депутати ЛОР вимагають скасувати Закон про утилізаційний збір

Депутати Львівської облради від партії «УДАР Віталія Кличка» ініціюватимуть звернення до Верховної ради України з вимогою скасувати Закон України про введення утилізаційного збору за автомобілі.

Відповідне звернення від імені фракції «УДАР» зареєстрував сьогодні, 2 вересня депутат Львівської обласної ради Іван Горон – повідомляє прес-служба Львівської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка». 

У зверненні вказано що унаслідок вступу в дію даного Закону, з 1 вересня 2013 року імпортери автомобілів змушені будуть сплачувати з нових легкових автомобілів від 4,73 до 30,2 тис. гривень, з уживаних від 9,5 до 60,5 тис. гривень (залежно від об’єму двигуна). Плата для решти видів нових транспортних засобів становитиме 8,8-14,74 тис. гривень, а вживаних – 17,6-29,4 тис. гривень залежно від їх маси.

«В першу чергу, варто відмітити, що прийнятий голосами провладної більшості законопроект суперечить нормам Світової організації торгівлі, членом якої є Україна. Фактичне збільшення ввізної ціни на автомобілі призведе до відповідних санкцій з боку СОТ та країн-імпортерів українських товарів та судових спорів з Європейським союзом, США, Китаєм, Японією та іншими країнами. Напередодні підписання угоди про асоціацію з ЄС прийняття даного закону завдає удару по стосунках України з європейською спільнотою. В тому числі, суттєво понижує шанси на позитивне рішення Євросоюзу щодо підписання Угоди», – наголошує депутат.

Окрім цього, Іван Горон підкреслив, що Закон про утилізаційний збір є економічно невиправданим та неефективним: «уже зараз представники автомобільної галузі заявляють про скорочення обсягів реалізації імпортних автомобілів. В подальшому дія даного Закону призведе до суттєвого подорожчання як імпортних, так і вітчизняних автомобілів. Збільшення ж ціни в кінцевому результаті ляже на плечі рядових покупців. При критично низькій купівельній спроможності більшості населення нашої держави, це потягне за собою суттєве скорочення робочих місць та зменшення надходжень до Державного бюджету України».

Також, у зверненні повідомляється, що 29 серпня народні депутати від партії УДАР зареєстрували законопроект №3139, яким пропонують скасувати утилізаційний збір і визнати таким, що втратив чинність, закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм».

Відтак, ударівці просять голову Львівської обласної ради внести в порядок денний наступної сесії питання «Про звернення Львівської обласної ради до Верховної Ради України щодо скасування Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2017-11-23 20:22:11